SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piłka nożna a siłka.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
Witam, mam 16 lat, 186 cm wzrostu i ważę 80 kg.Uprawiam piłkę nożną i kocham ten sport.Od dłuższego czasu zastanawiam się czy "przypakowane" ciało w przypadku np.C.Ronaldo daje mu jakieś plusy w grze, czy tylko to fajnie wygląda?Zastanawiam się czy np. robić ten trening http://www.menshealth.pl/fitness/Trenuj-jak-Cristiano-Ronaldo-4471-3.html , czy lepiej nie marnować tej 1-2h dziennie i iść na orlik?Co da mi lepsze efekty w grze?Bo patrząc na ciało najlepszego piłkarza świata, Messiego - http://barcaboys.files.wordpress.com/2010/07/lionel-messi-and-antonella-roccuzzo-in-a-bikini-1.jpg to nie wygląda, żeby spędzał zbyt wiele czasu na siłce.(sorry za fotkę , zapewne waszą uwagę przyciągnie lewa strona zdjęcia , ale postarajcie skupić się na Messim:D).Z góry dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
No właśnie widzę, że Tomasz tutaj jako nieliczny zna się dobrze na rzeczy.Postanowiłem zgodnie z jego poradami zastosować 2x w tygodniu kompleks sztangowy z 1 strony oraz wykonywać trening na "zabójczą kondycję"-punkt9-http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568-wykonywać go 2 czy 3 razy w tygodniu jeśli zamierzam zacząć od 2 levelu?W odpowiednim dziale postaram się ułożyć dietę.Dodatkowo będę wykonywał jakieś w ćwiczenia na brzuch, w celu zbudowania mięśni brzucha(absolutnie odpadają jakieś a6w itp).To plan napisany zgodnie z poradami Tomasza, czy wszystko już jest dobrze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 136 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 433
Trening silowy moze pomoc w zrywach i sprincie... ale techniki uczysz sie na orliku... teraz jeszcze zalezy od Twoich priorytetow... Jesli chcesz skupic sie na technice gry w pilke to idz na orlika... jednak jesli potrzebujesz popracowac nad szybkoscia to skup sie na treningu silowym... Sama pilka nozna rzezby nie zrobisz wiec jesli chcesz miec jakis zarys miesni to idz na silke... Dodatkowo skup sie na diecie... i wrazie uzupelnienia diety to suple... PZD

Pomoglem zajzyj na moja stronke... SuperTrening.com.pl Nie ma LIPY...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
koala1122 łap SOG'a ;p Dobra to już w sumie wszystko wiem. Skupie się tak jak dotychczas na orliku, treningu w klubie, ale dodatkowo dorzucę bieganie.Wiadomo kondycja w piłce nożnej jest bardzo ważna.Czy mogę biegać np co drugi dzień rano i wieczorem?Czy może lepiej codziennie biegać rano?Albo co drugi dzień biegać rano?Jak radzicie, co przyniesie mi najlepsze rezultaty?Wyczytałem w necie, że ciągły np. godzinny bieg spowalnia zawodnika-przyspieszenie itp. , czy to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
YourD3stination

zacznij od początku ANKIETA w dziale przedstawia zarys twojej osoby a nam pozwala w sposób sensowny ci pomóc .

Następna sprawa trening siłowy może pogarszać twoje parametry wysiłkowe lub polepszać .

Następne gazety typu MH to badziew kolorowy posiadają zerową wartość merytoryczną . - nie sugeruj się nimi .

wypełniasz ankietę to wtedy będzie można rozmawiać .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
Płeć :Mężczyzna

Wiek :
16
Waga :
80
Wzrost :
186
Cel treningowy :
Piłka nożna, polepszenie kondycji, wyrobienie kaloryferka
Staż treningowy na siłowni :
miesiąc
Uprawiane inne sporty :
brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
Mogę zacząć chodzić na siłkę, choć najbardziej pasowałoby mi zrobić amatorską w domu w razie potrzeby.
Dieta :Brak

Przeciwskazania medyczne :
Brak
Zażywane suplementy :
Brak
Ostatnio przerabiany plan:
Robiłem na nogi przez około miesiąc, dwa miechy temu
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):Nie brałem maksymalnych ciężarów

Dobra, no więc tak jak pisałem kocham piłkę nożną i chciałbym zostać w przyszłości zawodowym graczem.Moim celem jest oczywiście poprawa kondycji, jest ona bardzo ważnym czynnikiem w tej dyscyplinie sportu.I teraz chciałbym abyście napisali mi w jaki sposób mam to trenować.Zapewne polecicie tutaj bieganie, chciałbym abyście powiedzieli mi jak często i co ile czasu, oraz przez ile czasu mam biegać i w jaki sposób(czy interwały, czy stały bieg itp).Jeśli chodzi o szybkość,przyspieszenie to czy siłka da naprawdę widoczne efekty?Chciałbym wyrobić sobie również kaloryferek(mam troszeczkę tłuszczyku na brzuchu ;D), czy jeśli będę regularnie biegał to sześciopak sam wyjdzie, czy dorzucić jeszcze jakieś ćwiczenia na brzuch?Z góry dzięki za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
YourD3stination

1. Jeśli chcesz dołożyć trening siłowy do Treningów piłki - musisz zrozumieć że to bardzo duże obciążenie organizmu - więc musisz nauczyć się odżywiać ( dostarczać odpowiednią ilość makro składników odżywczych do swoich potrzeb - białko, węglowodany ,tłuszcze )

2. Podaj w które dni masz treningi piłki i które masz ( wolne do zagospodarowania )

3. Co do tego " kaloryfera " czytaj MIT 10 i wracaj

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
Tomasz1405 świetna stronka, dzięki-przeczytałem wszystko.A więc, co myślicie o tym, abym robił trening interwałowy co trzeci dzień(na tej stronie jest napisane, że potrzeba minimum 48h godzin przerwy między treningami interwałowymi- http://www.trener.pl/index.php/mid/3/fid/2/trener/artykuly/article_id/66/offsetk/0) Wnioskując z tego co wszędzie jest napisane to jest on cudowny ^^^(dzięki niemu wzrasta kondycja, siła,wytrzymałość ciała i szybkość, dodatkowo spala dużo tłuszczu).Do tego dorzuciłbym może z 2-3 ćwiczenia na mięśnie brzucha żeby wyrobić kaloryferek-tak zaleca ten gość w Twoim link'u i absolutnie odradza a6w.Oczywiście dodatkowo nadal godzinami będę latał na orliku ;D Z treningu siłowego już zrezygnuję, bo uważam, że lepiej będzie chyba spędzić ten czas na ćwiczeniu techniki na treningu,boisku niż siedzieć na siłce.Jak napisał koala1122 trening na siłce pozwoli mi jedynie polepszyć szybkość i zrywy do piłki a to już zapewni mi trening interwałowy.No i jeszcze pomyślę o diecie, co myślicie o moim pomyśle ? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
YourD3stination

1. skupiłbym się na odżywianiu
2. skupiłbym się na wypoczynku

3. dodałbym 2 x w tygodniu trening tego rodzaju i było by GIT





JEST TO KOMPLEKS pod sporty walk jednak może i tobie posłużyć a tego rodzaju programów są setki .

Jest to właśnie rodzaj interwału .

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
Myślałem , że jeśli mowa o interwałach to będzie bieganie np. jakiś dystans na sprincie później zwolnienie i znowu sprint i tak dalej ;pTe ćwiczenia mi pasują, bo akurat mam sztangę w domu :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
no widzisz więc tylko trenować . więcej o kompleksach sztangowych

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

punkt 8

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
Ale jednak myślę, że te interwały biegowe do nożnej będą dużo lepsze, bo tak jak już napisałem dzięki nim wzrasta kondycja, siła,wytrzymałość ciała i szybkość, dodatkowo spala się dużo tłuszczu. Ewentualnie te ćwiczenia co podałeś mógłbym wykonywać dwa dni w tygodniu dodatkowo, bo z tego co widzę to te ćwiczenia pomogą bardziej w walce z przeciwnikiem-bark w bark itp.Jeszcze tak jak pisałem dodałbym z 2-3 ćwiczenia na brzuch i wtedy dzięki temu programowi w filmiku co zamieściłeś by to fajnie wyglądało, a nie kaloryfer jest a reszta bieda.No i o diecie pomyśleć jak wspomniałeś.Jaka opinia?;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę proszę o porady

Następny temat

Split partia 2x tydzien do oceny

WHEY premium