SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PeCo

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 46648

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Gdy teraz uważasz, że już masz odpowiednią siłę mieśniową możesz wziąć się za plyometrykę i budowanie mocy.
Do zrobienia samej Plyometryki sprzętu za bardzo nie bedziesz potrzebował (tylko coś w rodzaju płotków i jakieś stabilne podwyższenie), ale do budowania mocy potrzebne są obciążenia. Trening mocy jest prawie tak identyczny jak ten na siłę z tym wyjątkiem, że każdy ruch robimy z max szybkością, bez hamowania ruchu (dochodzą jeszcze wyskoki ze sztangą itp).

Myślę, że na początek Plyo- starczy 3 razy w tyg jak napisałeś.
Trening siłowy zmniejsz do dwóch albo nawet raz w tyg(zależy od intensywności pojedynczej sesji).
A co do tych ćwierćskoków to raczej sobie daruj serie z liczbą większą niż 12 powtórzeń. Uważam, że jak nie masz dostępu do siłki to przysiad na jednej nodze z hantlem w ręku może być(pamiętaj o zachowaniu dynamiki w pełnej fazie ruchu; najpierw kilkusekundowe napięcie mięśnia i dynamiczny "wybuch").

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
hehe zrobilem PeCo i tam jednak 3ba sie starac, bardzo starac
najwazniejsza jest dokladnosc przy plometryce, czas

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1050
oki, kumam :) to da sie nawet zrobic, raz w tygodniu silke moge miec w szkole. uloze sobie jakis trening i jak bede mial watpliwosci to zaloze temat.

Tylko jeszcze jedna taka sprawa, bo chyba nie zrozumialem do konca, to napiecie miesnieowe, ktore mam przez chwile utzymac, a potem wybuch, to ma byc na tej zasadzie, ze robie przysiad, trzymam przez chwile na dole i dopiero w gore? czy raczej trzymam u gory i szybki przysiad?

dzieki za wszystkie rady i pozdrawiam! niech jump bedzie z Tobą ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
Jak robisz szybko przysiad to troche jakbys sie dynamicznie odbijał, wiec musisz zejsc przytrzymac chwile i potem juz samą siłą miesni do góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Wojtkov dobrze napisał

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
W końcu sie na coś przydałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1050
dzięki! sog ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29
Witam , cwicze trening Peco od ponad 3 tygodni i nie spodzeiwałem sie takich efektoów wyskok poprawił mi sie znacznie ...przy wzroscie 196 cm robilem tylko normalne dunki , z 2 rak , teraz wsad tylem czy 360 nie stanowi juz problemu. .. jest tylko jeden problem w wieku 17 lat (1989 rocznik) zaczeły mnie troche bolec kolana od tych przysiadów ...ból nie jest az taki dzuy ale czasami doskwiera jak gram ... od chyba 4 dni ..prosze o jakas porade co zrobic ?

im what im

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
najlepiej przestac cwiczyc, bo z kolanami nie ma zartow, teraz bola troche, a opzniej bedzie lipa
zwlaszcza ze jestes wysoki, dunki robisz (nie pisales na jakim koszu ale pewnie na wymiarowym przy takich warunkach), wiec kosmiczny wyskok nie jest ci chyba potrzebny natychmiast. wiadomo lepszy wyskok to i lepsza gra(przyjemniejsza bo mozna lepsze paczki sadzic), ja o dunkach na wymiarze moge narazie pomazyc niestety(moze pilka do siatki by sie udalo zapakowac ale nie probowalem)
a tak ogolnie to wzmocnij kolana, gdzies byly takie cwiczenia, ale musisz poszukac bo ja nie wiem gdzie to jest
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
odłóż ćwiczenia
spróbuj maści i na to bandaże
jeżeli konieczne udaj się do lekarza tylko żeby to specjalista był i nie mów że to od ćwiczen bo po prostu ci każe przestać i tyle będzie diagnozy

możesz zakupić glukozamine

pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zawiedziony

Następny temat

Nauka pływania - pomocy!

WHEY premium