SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Papierosy -redukcja:D

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
nie pal człowieku..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3983 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25216
jeśli juz pali to looz, jesli natomiast ktoś zaczyna palić tylko po to zeby schudnać to musi byc skończonym frajerem

takie jest moje zdanie

istnieją 100 razy skuteczniejsze i bezpieczniejsze sposoby pobudzania sekrecji katecholamin



Zmieniony przez - klufczyk w dniu 2006-02-23 01:44:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 915
Palenie żeby schutnąć??:O Idiotyzm jejq ja pale czasami, może 4 szlugi na tydzień będzie ale nigdy nie robiłbym to tylko po to żeby schudnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 254
od fajek się nie chudnie. Faktycznie, hamują one wydzielanie soków trawiennych, co sprawia, że może nie czujemy się tak bardzo głodni, albo gdy już głód poczujemy (troszkę) łatwiej jest nam go przetrwać. Jeśli natomiast zapalimy papierosa świerzo po jedzeniu, ma on odwrotny skutek!! Jakoże hamuje on wydzielanie soków, nie jest ich wystarczajaco dużo, żeby strawić co zjedliśmy i duzo sie odkłada!!!!
Sama niestety pale więc jestem obcykana w tym temacie )
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 438 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4409
dokładnie....
tak samo mozna powiedzieć że po rzuceniu palenia się tyje.... ale dlaczego ?? bo zaczyna się organizm oczyszczać, wszystko zaczyna inaczej smakować, pachniec inaczej działać na organizm....

chociaz niektórzy aby zaspokoić głód nikotynowy zaczynają po prostu ... jeść...

Nie da rady zrobic omletu nie tłukąc jajka...

zanim spytasz kliknij na link :
http://www.1000lecie.pl/~vip/bart.jpg 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
halszka22 możesz coś więcej napisać o tym hamowaniu głodu przez mniejsze wydzielanie soków trawiennych?

Jakoże hamuje on wydzielanie soków, nie jest ich wystarczajaco dużo, żeby strawić co zjedliśmy i duzo sie odkłada!!!!

To też mnie interesuje

chociaz niektórzy aby zaspokoić głód nikotynowy zaczynają po prostu ... jeść...

jarsztyk: Zaczynają jeść głównie z powodu mniejszej niż wcześniej ilości katecholamin we krwi (adrenalina, noradrenalina) a wystarczy tylko ustabilizować poziom cukru we krwi przez częstsze a mniejsze posiłki.



Zmieniony przez - Charon w dniu 2006-02-23 13:41:14

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3983 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25216
od fajek się nie chudnie. Faktycznie, hamują one wydzielanie soków trawiennych,

to nie jest jedyny mechanizm powodujący chudnięcie przez osoby palące. jak juz wspominaliśmy z Charonem,
istnieją substancje zwane katecholaminami, (których produkcja jest wzmagana poprzez obecność inkotyny,) które łączą się z receptorami adrenergicznymi między innymi w komorkach tłuszczowych przez co powodują uwalnianie tłuszczu zapasowego do krwi który następnie ulega spaleniu zamiast glukozy
reasumując nikotyna działa na podobnej zasadzie co efedryna
znane są przypadki rzucia przez kulturystów gum nicorette w okresie przedstartowym


Jakoże hamuje on wydzielanie soków, nie jest ich wystarczajaco dużo, żeby strawić co zjedliśmy i duzo sie odkłada!!!!

gdzie się odkłada? w układzie pokarmowym?

Zmieniony przez - klufczyk w dniu 2006-02-23 15:38:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 254
No więc to jest tak:Nikotyna hamuje łaknienie, ale też utrudnia wchłanianie, ze względu na spowalnianie ruchów perystaltycznych(robaczkowych) jelit i hamowanie wydzielania soków trawiennych). Przez to treść żołądkowa jest opróżniana dłużej( źle się trawi)
Co ważne, nikotyna hamuje szczególnie wchłanianie witamin.
Co więcej,substancje zawarte w fajkach wzmagaja wydzielanie śliny(jak zapasz pierwszego papierosa po dłuższym okresie niepalenia mozna to zauważyć, bo zbiera się tyle śliny, że aż chce się splunąć- hehe). Zwiększona ilość śliny też zaburza trawienie i na dodatek zmienia smak.
NIe polecam palenia w celu zrzucenia na wadze, to najgłupsze z możliwych rozwiązań!!!! Zwłaszcza, jak potem będzie się chcialo znów rzucić i zacznie się przybierać kilogramki( i będzie ich napewno więcej, niż tych, które ewentualnie(choć wątpię) uda nam się zrzucić zaczynając palić...
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
ja palilam 2 lata teraz nie pale i ciagle waga zalezna jest tylko od moich diet i cwiczen a nie od tego czy pale

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 254

Jakoże hamuje on wydzielanie soków, nie jest ich wystarczajaco dużo, żeby strawić co zjedliśmy i duzo sie odkłada!!!!

gdzie się odkłada? w układzie pokarmowym?


Wiesz- nie czepaj się mój drogi Kulfczyku, bo powiedziałam to w baaaardzo duzym skrócie żeby się nie zagłębiać
Jak zaczniesz wymieniać na forum chemiczne związki i procesu, którym są one poddawane, to ktoś, kto się nie zna i tak tego nie zrozumie. A efekt końcowy przedstawionego przez ciebie opisu i mojego jest podobny
POzdro

Zmieniony przez - halszka22 w dniu 2006-02-23 16:21:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta low carb, masa, do ocenykorekty

Następny temat

Lyle McDonald - "The Ketogenic Diet"

WHEY premium