SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRO suwnica Smitha + poręcz

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9809

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez DUDA_ z działu Kelton.
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Przedmiotem tej recenzji jest nowa Suwnica Smitha produkowana przez Kelton. Właściwie wypadałoby ją nazwać potężną maszyna wielofunkcyjną, lub po prostu godzillą . Pierwsze wrażenie, które porządnie kopie, występuje już podczas montażu. To jest ogromne! Porządnie pospawane, liczba wolnych elementów zredukowana do absolutnego minimum. Ciężka masywna konstrukcja i porządne grube profile. Robi solidne wrażenie, bo już sam transport jej na 6 piętro po schodach zrobił panu z firmy DPD „ścieżkę zdrowia", ale nie byłem podły i nieśliśmy razem.
Kolory prezentowanego sprzętu to moje kolory „drużyny" ;), także proszę nie zwracać na nie uwagi, Panowie z Keltona mają całą paletę innych w rękawie.
Pragnę tylko dodać iż mój zestaw jest identyczny ze sprzedawanym masowo, jedynie brak mi stojaków na ciężary, toteż nie będę ich oceniał. Przejdźmy teraz do konkretów:


!!!!!!!!!! Bardzo proszę o nie wpisywanie się dopóki nie skończę całej recenzji !!!!!!!!!!!

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2242
hehe albo Ci, którzy zamówili sprzęt a jeszcze nie otrzymali go powinni poderzewac kuriera, który rozłożył sobie ławeczkę i stojaki i pakuje tak jak Duda powiedział za free, aż będą zmuszeni wkońcu dostarczyć. Swoją drogą ciekawe co się teraz z moimi ramami od Racka dzieje ? ;P może ktoś trzepie na nich dywany xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


Zdjęcia zostały sformatowane by zmieścić się w wymaganiach forum.

Na zdjęciu „Potwór” w całej okazałości. Fotka wykonana z wysokości i z oddalenia, musiałem się sporo namęczyć by ja dobrze skadrować – jej rozmiary mówią same za siebie. Jednocześnie, rzucający się w oczy duży plus, to to, iż Panom z Keltona udało się stworzyć serię sprzętu funkcjonalną, bezpieczną i mieszczącą się w normalnych pomieszczeniach. Wyciąg (powiększony), suwnica i ławeczka z bajerami (maszyna na nogi, modlitewniki itd.) mieszczą się na przestrzeni 2/5 pokoju 11 metrowego i co ważne, cały tydzień ćwiczę „bez rewolucji” (nieznacznie musze tylko przesuwać sprzęt, ale ten problem w całości zostanie rozwiązany przez większe pomieszczenie). Zapewne większość z was już zauważyła, że promuje najdziksze odmiany ćwiczeń, które z reguły zabierają więcej miejsca (Rozpętki kombinowane, przenoszenia w skosie i poziomie, łączenia suwnicy wyciągu i ławeczki w jedną maszynę do jednego ćwiczenia itd. Co by z kulturysty zrobić lemminga – z wielkimi mułami ;))
Informacja podstawowa – suwnica umożliwia ćwiczenie od ziemi. Wysokość sztangi nad ziemią jest identyczna jak dla zwykłej sztangi – i tu i tu ogranicza nas średnica talerzy – czyli jest bardzo dobrze, żadnych sztucznych barier. Odmiany Martwego ciągu, ćwiczenia na brzuchate, suwnicowe wiosła itd można spokojnie wykonywać. Wysokość jest także taka jak należy – maksymalna wysokość tuby od suwnicy to 215 cm – nie oszukujmy się, 99% z nas do poprawnego wykonywania ćwiczeń (technicznego wyciskania na barki stojąc, wyciskania stojącego trica itd) nie potrzebuje aż tyle – miły ukłon w stronę wysokich – również bardzo dobre rozwiązanie.
Sam ruch suwnicy jest bardzo gładki i neutralny. Nic nie wadzi, nic nie przeszkadza. Tuby suną po okrągłych profilach, nie ma trzasków ani chropotania. Jest przyjemnie czyli tak jak być powinno. To ważne że maszyna nie przeszkadza w komfortowym wykonywaniu ćwiczeń, a widziałem już różne cuda więc wiem co mówię ;)

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


Ustawienie najniższe.

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2008-08-18 20:31:51

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


Bezpieczeństwo suwnicy

Jest bardzo stabilna, zaprojektowana tak jak trzeba. Konstrukcją jest mocna i ściśle zespawana – nic nie ma prawa się chwiać. Masa podstawowa maszyny ma dobrze rozlokowane środki ciężkości – także ciężar na sztandze nie ma prawa przeciwważyć – przez cały ruch obciążenie należy do układu i nie wychodzi poza obszar stabilności. Panowie z Keltona gwarantują nam 400 kg wytrzymałości. Liczba jest astronomiczna więc przekornie przetestowałem. Na dół zarzuciłem około 265 kg obciążenia. Sprawdziłem w ruchu kontrolowanym jak i niedbałym. Poszło jak malina. Góra dół, nic się nie zaklinowało, konstrukcja stała dalej w tym samym miejscu niewzruszona – przypominam że z uporem maniaka żadnego sprzętu nie przykręcam do podłogi (jestem na etapie przeprowadzki, która się już dłuży aż nadto ). Następnie zarzuciłem na suwnicę około 150 kg. Przetestowałem na wyciskaniu leżąc i stojąc na barki. Nie było żadnej niespodzianki. Tuleje poruszające się po profilach są precyzyjnie dobrane – nie ma klinowania. Działa jak należy. A to najważniejsze w suwnicy – wiele projektów kuleje właśnie w tym miejscu. Milimetr nie w tą stronę a istnieje realna szansa ze sztanga ułoży się nie tak jak trzeba, zaklinuje się, po czym na nas spadnie. Duże brawa dla ekipy Pana Gaudnika – działa jak powinno!

Ciężar blokujemy na hakach, które blokuję się w solidne wypustki w ramie suwnicy. Ruch okrężny jest wygodny, promień jest dobrze dobrany, ciężar zablokujemy bez łamania sobie nadgarstków. Wykonanie jest solidne, z pewnością nadmiarowe dla statystycznego kulturysty, więc bez obaw mogę polecić każdemu pedantowi.
W tym momencie rozwiązania konkurencji kończą swoja funkcjonalność (przy dramatycznie wyższej cenie). W naszym potworze to dopiero początek

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


Funkcja stojaków pod sztangę

Tu mamy profesjonalne rozwiązanie – brama na ciężary. Zęby na sztangę ciągną się od ziemi aż do szczytu konstrukcji . Rozwiązanie zadowoli każdego. Martwe ciągi, przysiady, wyciskania leżąc, wyciskania stojąc itd. Nabierają innego wymiaru. Pierwsze co czujemy ćwicząc z tej strony to niesamowity komfort psychiczny – uda się czy nie uda – ciężar zawsze odłożę, nie ten szczebelek to następny. Śmiało można bić rekordy i odłożyć bezpiecznie sztangę gdy skończy się para w łapach lub nogach. Ale jako, iż jestem człowiekiem przekornym, wszystko w trosce o przede wszystkim własne zdrowie, przetestowałem bramę w środowisku ekstremalnym. Jako iż ćwiczeniem gdzie bierze się z reguły najwięcej to przysiady – padło więc na nie. Ładowałem na barki ciężar prosto z „zębów” (bez spotera, spokojnie ułożenie zębów gwarantuje iż każdy znajdzie swoją wysokość), ćwiczyłem i chamsko rzucałem ciężar z powrotem na miejsce. Ostro i konkretnie rzucałem metodą „na szmatę” starając się wyłamać lub wygiąć zęby. Zaczynając od 100 kg, doszedłem do 200 i skończyła mi się para w łapach :). Jak rzut 200 kg z dociskiem tego nie połamie –to nic innego co by mogło to zniszczyć wyobrazić sobie nie mogę (a wyobraźni mi nie brakuje). Powiedzmy sobie szczerze – to spełni wymagania każdego.

Nie ma też problemu z krzywym odłożeniem sztangi (jeden ząbek niżej, drugi wyżej). Są tak rozmieszczone że nic nie upadnie – dobrze dobrane odległości.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


Mini Rack (właściwie to nie taki mini)

Pomiędzy poręczami znajduje się przestrzeń Rack do przysiadania parreli. Standardowo model wyposażony jest w dwie wysokości haków – mój ma jeden ;) (ale to prototyp). Nie trzeba dużo wyjaśniać – bierzesz sztangę z haka, przysiadach lub wyciskach np. na barki, a jak kończy się Power to spokojnie blokujesz sztangę na profilu. Proste i bezpieczne.

Jednym słowem możemy na całej suwincy wykonywać przysiady(lub dowolnie inne ćwiczenia) na smithcie (pomijane przez większość ludzi – niesłusznie, działaja i budują inaczej i inne regiony niż klasyczne), przysiady na wolnych ciężarach i przysiady w rackach. Do koloru do wyboru. Możliwości rozwoju Ci nie zabraknie – i o to chodzi (o czym zapominają inni producenci patrząc po ich rozwiązaniach).

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


Drążek

Miły dodatek stanowiący jeden z trzonów treningu pleców. Do wyboru wszystko – wąsko, szeroko, średnio, ukośnie, neutral i neutral szeroki.

Od razu na co zwróciłem uwagę to bardzo przyjemnie uchwyty. Trzymają się łapy i nie odciskają nam foremek na dłoniach.
Drążek przyspawany jest do masywnego profilu poziomego łączącego konstrukcję. Nie mam odpowiedniego sufitu ani odpowiednich framug drzwi – więc to dla mnie rozwiązanie idealne. Nic nas nie blokuje, podciągamy się tak jak chcemy, tak szeroko jak chcemy i tak wysoko jak chcemy (polecam wysokie podciąganie a’la Vince Gironda – dociskamy drążek do dołu klatki, co czyni ruch końcowy pełniejszy i podobny do wiosłowania – Lat’y eksplodują – spróbuj to zrobić na czymś niestabilnym a wywrotka murowana). Kolejny raz konstrukcja okazuje się idealna.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


Poręcze
Chylę czoła. Rozwiązania i dodanie tego – strzał w 10. Wreszcie bez obaw można wykonywać pompowanie na klatkę i trica. Moje ulubione ćwiczenia masowe. Obwiązujemy się ciężarem i pompujemy jak szaleni. Nic nie trzeszczy, wytrzymałe i wygodne. Jeśli ćwiczyłes na domowych poręczach – poczujesz się na tym jak w mercedesie. W bonusie mamy także poręcze do mięśni brzucha – to nie wymaga komentarza. Tapicerka porządna, gruba i wytrzymała. Widać solidną ewolucje w Keltonie. Kolejny duży plus.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


Widok ze skosu.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282


Jak widać bez zdejmowania poręczy da się wyciskać zarówno na smithcie jak i na bramie. Superseria Pompek poręczowych na klatkę, Przenoszenia sztangi i wyciskania na Smithcie w końcu stała się realna. Naprawdę pole do popisu jest ogromne. Naprawdę, bez wazeliny, sprzęt jest przemyślany i daje ci pełną opcję bez „kroku wstecz”. A wszystko solidnie i bezpiecznie.


Komentarz Końcowy:
Polecam, gorąco polecam.

Plusy:
Cena! ( KO dla konkurencji)
Fukncjonalność! (KO dla konkurencji)
Stabilność!
Bezpieczeństwo!
Masywne superserie!

Minusy:
Przestrzeń wymagana (to nie minus, to właściwie gwarant jej bezpieczeństwa)
Więcej minusów nie znalazłem.

Panie i Panowie, to po prostu fachowa i przemyślana robota. Wszystko działa jak należy, chodzi cicho i gładko sunie. Kupując tą maszynę masz zestaw wielofunkcyjny. Mogę wykonywać te ćwiczenia których wcześniej nie mogłem. Dla ludzi po kontuzjach, złamaniach, zwichnięciach nadgarstków – najlepszy przyjaciel. Czujesz komfort psychiczny jak przy ćwiczeniu z partnerem.
Ta suwnica + Wyciąg pyton + ławeczka tryton = masz wszystko. Wykonasz każde nawet najdziwniejsze ćwiczenia. Wspięcia na palce, bezpieczne szrugsy, przysiady jak u mamy w brzuchu. Naprawdę cieszę się że Kelton zrobił ją dla mnie. To to czego mi zawsze brakowało. Od początku wiedziałem czego po tym urządzeniu oczekuje (analizując liczny sprzęt i jego wady na którym ćwiczyłem wcześniej). Dostałem to czego oczekuje i znacznie więcej (poręcze, brama, drążek, mini rack).

Brawo Kelton!

ps. Wybaczcie ze testy przedluzyly sie. Sierpień był dla mnie piekielny w firmie. Teraz już jest lapiej, także czekam na nowe sprzęty do masakrycznych testów. Od nastepnego razu będe miał pod ręka asystenta którego będa fotografował gdy będzie próbował masakrować sprzęt i używac go "inaczej niz producent zalecił"... Czyli tak jak większość z nas ćwiczy - wszak kulturysta to pomysłowa bestia.

można już komentować

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2008-08-18 20:47:09

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kilka uwag odnośnie produktów

Następny temat

Kelton poręcz HD1

WHEY premium