SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROFESJONALNY EKSPERYMENT: WEŹ UDZIAŁ !!!!!!!!!!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3508

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
Witajcie użytkownicy !

Zapraszam was do dyskusji mającej na celu wyłonienie tematu eksperymentu dotyczącego treningu siłowego, kondycyjnego, wpływu odżywek na nasze ciało itp. Generalne temat ma oscylować dookoła sportu.

Czemu zakładam temat ? Ponieważ piszę pracę magisterską na AWF i zastanawiam się nad tematem. Tutaj wkraczacie wy z waszą wyuzdaną wyobraźnią.

Proszę rzucać tematy i ogólniki jak eksperyment miałby wyglądać w waszym mniemaniu. Miejcie na uwadze to aby wyniki eksperymentu miały wartość dla nas- światka sportowców. Nie chcę powtarzać eksperymentów które miały już miejsce lub takich których wynik jest przewidywalny. Np. to czy kreatyna działa (wiadomo że tak ;) ).

Z uwagi na to że mam ograniczony dostęp do internetu chciałbym aby dyskusja miała charakter burzy mózgów. Rzucacie temat i rozwija się dyskusja na jego temat. Ja w miarę możliwości będę odwiedzał jak najczęściej temat i włączał się do dyskusji. Rozwiewał wątpliwości itp.

I jeszcze jedna ważna sprawa: jeśli eksperyment będzie zawierał suplementy trzeba liczyć się z tym, że potrzebny będzie sponsor. Szukanie go biorę na siebie i nie wykluczam zwrócenia się o pomoc do was forumowiczów .

Zaczynam ze swoim tematem:

1. Tworzymy 4 grupy, co najmniej 10 osobowe i suplementujemy je:

A)kreatyna
B)kreatyna + kofeina
C)kreatyna + kofeina + HMB
D)placebo

Pani doktor, która ma być moją promotorką przeprowadzała, można by rzec jako jedna z pierwszych badanie nad połączeniem HMB z kreatyną (2002). Wyniki wykazały że połączenie HMB z kreatyna daje lepsze efekty w przyroście beztłuszczowej masy mięśniowej niż w przypadku samej kreatyny (szczególnie jeśli chodzi o osobniki niewytrenowane).
Kofeina i kreatyna podobno są synergistami, HMB i kreatyna również, więc może połączenie ze sobą tych trzech suplementów da jeszcze lepsze wyniki.
Jeśli znajdzie się kasa to można by stworzyć następną grupę i dorzucić glutaminę, ale nad tym później.

Co wy na to ??

Zachęcam do podawania swoich tematów i przypominam, że dyskusja dotyczy wszystkich więc możemy krytykować (konstruktywnie) tematy innych i je ulepszać .

Zapraszam do dyskusji, uruchomcie wyobraźnie !!

Modów przepraszam za rozpoczęcie kilku wątków w różnych działach, ale chciałem by temat zobaczyło jak najwięcej użytkowników.

Proszę o podwieszenie tematu bo myślę że nie warto stracić okazji zorganizowanie wspólnego eksperymentu.

Zmieniony przez - Xerq w dniu 2010-11-04 20:34:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5115
to może porównaj różne cykle suplementacji ze sobą np. zakładasz ,że celem badanej grupy jest przybranie jak najwięcej masy i dajesz na przykład tak
gr. nr1 kreatyna + kofeina+ hmb + dodatki typu gainer/białko
gr. nr2 booster test.+ aminokwasy + booster no bez kreatyny + dodatki
gr. nr3 bcaa+glutamina+hmb + dodatki ( jakaś pozornie absurdalna kombinacja)
gr. nr4 placebo

ma to na celu pokazanie ,że niekoniecznie kreatyna jest jedynym sensownym roziązaniem w nabieraniu masy może coś w tym kierunku pokombinuj

zapewne kreatyna już była wiele razy maglowana to może coś innego wybierz :)

Zmieniony przez - news123 w dniu 2010-11-04 20:41:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
Mozna by użyć bardzo aktualnego tematu (nie wiem czy dobrze zrozumialem Twoj post) nie polaczenie kreatyny z hmb tylko skuteczność nowych reklamowanych przez producentów form kreatyn.

Zrobić 4 grupy:
- monohydrate
- kre-alkalyn
- ethyl ester
- placebo

W każdej grupie dieta byłaby dokladnie ulozona wg schematu: zapotrzebowanie kolaryczna poziomie zerowym + 500 kcal oraz btw na stalym poziomie u wszystkich tj: 2,5/1/i węgle do uzupelnienia. Do tego kazdy trzymal sie tej samej intensywnosci treningowej czyli liczby dni treningu silowego i ew. areobowego. W kazdej grupie bylaby osoba z stazem +2 lata i osoba poniżej roku :) Taki mam pomysl :D rozwijajcie jak chcecie ;)

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
Dzięki chłopaki za tak szybkie podjęcie tematu !!!.

News123:
to może porównaj różne cykle suplementacji ze sobą np. zakładasz ,że celem badanej grupy jest przybranie jak najwięcej masy i dajesz na przykład tak
gr. nr1 kreatyna + kofeina+ hmb + dodatki typu gainer/białko
gr. nr2 booster test.+ aminokwasy + booster no bez kreatyny + dodatki
gr. nr3 bcaa+glutamina+hmb + dodatki ( jakaś pozornie absurdalna kombinacja)
gr. nr4 placebo

ma to na celu pokazanie ,że niekoniecznie kreatyna jest jedynym sensownym roziązaniem w nabieraniu masy może coś w tym kierunku pokombinuj

zapewne kreatyna już była wiele razy maglowana to może coś innego wybierz :)


Tylko tutaj ciężko będzie wyłonić co tak na serio zadziałało, czy to booster, a może HMB a może cokolwiek innego. To musi być ułożone tak aby wynik był oczywisty. Żeby było wiadomo co spowodowało dany efekt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1189 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18017
jestem zdania co raszek
byłby to super eksperyment zrobić badania z 3 formami kreatyny
tylko zamiast krea alkaynu może
orotan tak ostatnio popularny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2920 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25539
1. Kreatyna + hmb (powiedzmy 10 osób - 5 mają bcaa a 5 mają bcaa i glutamine) + carbo i whey
2. Kreatyna + kofeina (j/w) + carbo i whey
3. Kreatyna + no. booster (j/w) + carbo i whey
4. placebo/ tylko carbo i odżywka białkowa

Może tak?

ew.
po 2 osoby w grupie (10 osób) różne formy kreatyny :
- monohydrate
- kre-alkalyn
- ethyl ester
- orotan
- chelat

Zmieniony przez - volvo93 w dniu 2010-11-04 21:11:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
moim zdaniem w takich eksperymentach łączenie 2 suplementow to juz hardcore bo na wyniki ma wplyw masa czynnikow:
- staz
- diety
- trening
- ilosc przebytych cykli kreatynowych
- odstep czasu od ostatniego cyklu kreatynowego
i mozna by dlugo wymieniac... :)

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
raszek01

Mozna by użyć bardzo aktualnego tematu (nie wiem czy dobrze zrozumialem Twoj post) nie polaczenie kreatyny z hmb tylko skuteczność nowych reklamowanych przez producentów form kreatyn.

Zrobić 4 grupy:
- monohydrate
- kre-alkalyn
- ethyl ester
- placebo

W każdej grupie dieta byłaby dokladnie ulozona wg schematu: zapotrzebowanie kolaryczna poziomie zerowym + 500 kcal oraz btw na stalym poziomie u wszystkich tj: 2,5/1/i węgle do uzupelnienia. Do tego kazdy trzymal sie tej samej intensywnosci treningowej czyli liczby dni treningu silowego i ew. areobowego. W kazdej grupie bylaby osoba z stazem +2 lata i osoba poniżej roku :) Taki mam pomysl :D rozwijajcie jak chcecie ;)


Założenie całkiem ciekawe, ale z tego co gdzieś kiedyś czytałem te nowe formy kreatyny wcale nie są rewelacyjne. Niemniej jednak nie pamiętam badania na dany temat, więc możnaby pomyśleć głębiej na ten temat.

I tutaj kolejna ważna kwestia jeśli chodzi o zebranie grup poddanych eksperymentowi. Ustala się je w następujący sposób.
Zbiera się chętnych i analizuje ich sposób żywienia i orientacyjnie oblicza kaloryczność. Nie da się ułożyć im diet i dopilnować aby były one realizowane w 100%. Trzeba uwierzyć na słowo że odżywiają się w taki a nie inny sposób. Wiem wiem, pozostawia to wiele do życzenia ale tak to niestety działa.
Następna kwestia to właśnie poziom wytrenowania. Jedni są wytrenowani bardziej inni mniej, dlatego zazwyczaj się bierze osoby niewytrenowane do eksperymentów tego typu, aby wynik był bardziej prawdopodobny.

Z powodu tych ograniczeń myślałem aby włączyć do eksperymentu forumowiczów, bo skoro są w temacie treningów to podejrzewam że będą bardziej się przykładać do diety. Tylko że wtedy potrzebna jest żelazna konsekwencja na treningach których siłą rzeczy nie będę mógł kontrolować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
moim zdaniem mniejszy staz nie koniecznie da bardziej prawdopodobne wyniki, staz to umiejetnosci treningowe, u poczatkujacych zwykle technika jest kulawa, gdy trenuja plecy to wiekszosc cwiczy w praktyce biceps itd.. polaczenie mozg-miesnie jest mniejsze niz u dlugo cwiczacych co moze przelozyc sie na oszukane efekty :) takie moje zdanie :) a co do testow tych nowych form to bylo ich kilka, jednak wszystkie dawaly inne odpowiedzi :)

najlepiej by bylo zamknąć wszystkich w domu bigbrothera w ktorym by wydawali im posilki, oni by tylko wypoczywali i trenowali xD

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
kscman:

można stworzyć kolejną grupę i dodać orotan. Barierą są pieniądze i chętni. To nas będzie ograniczać.
Badanie kreatyn nie jest infuzyjne więc nie trzeba będzie zgody komisji etyki (na która można czekać i pół roku) to dobra wiadomość dla nas. Chociaż czasu mamy dosyć. Ważne aby eksperyment był dobrze opracowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
sa firmy na polskim rynku ktore z checia oddaly by produkty do przetestowania z jednoczesnym prowadzeniem jakiegos dziennika wszystkich osob :) na rozwoj kulturystyki dziala caly czas FA :) animalkat to dobry gosc i z pewnoscią mozna sie z nim dogadac, robi wiecej dla tego sportu niż my wszyscy razem wzieci :)

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

lipo pack z 9

Następny temat

PROFESJONALNY EKSPERYMENT: WEŹ UDZIAŁ !!!!!!!

WHEY premium