SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRAWIDLOWA dieta dla kobiet w ciazy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 70667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Właśnie ze względu na rozmiary brzucha pewnie jestem skazana na rozstępy,bo nawet najbardziej elastyczna skóra ma jakieś granice wytrzymałości Wiem, że te wszystkie kremy itd to pic na wodę, bo jak ktoś ma tendencje do rozstępów to i tak będzie je mieć, ale mimo to smaruję się chociażby po to, aby ulżyć suchej skórze i swędzeniu. Najbardziej się obawiam, że jak wyjadę na 3 tygodnie to mi brzuch zacznie rosnąć w oczach i nie będę miała w co się ubraćDlatego kompletuję trochę ciuchów na zapas.

A Martucca pewnie radzi sobie jak każda mama przy pierwszym dziecku Ja sama staram się nie panikować, ale i tak boję się, że nie będę miała pojęcia jak opiekować się dzieckiem. Dodatkowo wiadomo, że cała rodzina ma mnóstwo dobrych rad i nagle wydaje się, że w ogóle się do tego nie nadajesz. Z drugiej strony podchodzę do tego w taki sposób, że w końcu rodzenie i opieka nad dziećmi nie są jakąś wielce egzotyczną sprawą i chyba każdy prędzej czy później sobie z tym poradzi.

Trzymaj się! (za brzuch, bo pewnie już ci ciężko )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7278
pewnie, ze sobie poradzisz, rodzine lepiej trzymac z boku - nade mna tez na poczatku wszyscy stali i przescigali sie w dawaniu rad, ale rozpedzilam towarzystwo i stwierdzilam, ze chce sobie radzic sama, tak totalnie bez zadan ich nie zostawilam - mogli sprzatac, gotowac, prasoac i robic zakupy, no i brac dziecko na spacer, zebym sobie pospala

z kremow na brzuch polecam Ci tania jak barszcz oliwke Hipp lub balsam na ciaze Babydream serii Rosmanowskiej - troche nieciekawie pacjnie ale zawiera olejek migdalowy i malo konserwantow, no i cena fajna.

ja z ciuchow strzelilam sobie 2xspodnie dlugie, rybaczki i kilka tuniczek w fajnych kolorkach, nie jest zle. Wlaczyl mi sie syndrom wicia gniazda i ciagle sprzatam i denerwuja mnie ******ly

buziaki

Z pociazowej grubaski do niezlej klasy laski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45
Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum i bardzo sie ciesze iz cos takiego powstalo. Wiele tematow jest tutaj poruszanych godnych uwagi. Ja jestem w 15 tygodniu ciazy i czytam z zaciekawieniem porad i wskazówek. W miła checia dołącze do Waszego grona. Buzka

czarna31

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45
Mam do Was pytanie, bardzo krwawia mi dziąsła, czy któras w Was miała takie problemy? moze Wiecie jak to zminimalizowac? czy to oznaka braku wapnia i nalez jesc wiecej nabiału? moze któras z Was tez miała ten kłopot. Dzie kuje za każdą rade, Pozdrawiam

czarna31

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7278
witaj czarna w naszym gronie

krwawienie dziasel to normalna rzecz, niczym sie nie martw, wszystkie tkanki mikkie sie rozpulchniaja, poza tym hormony. Wystarczy delikatna szczoteczka i plukanie szalwia.

Z pociazowej grubaski do niezlej klasy laski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45
Hej ,
dziekuje za informacje ,gdyz w niektórych informatorach jest napisane iz krwawienie z dziaseł moze miec w skutkach np. wywolac wczesniejszy poród ,niedowage dziecka itd
wiec powiem szczerze iz troche sie przestraszylam. Jest to jedyny powod w zasadzie ,ktory mi doskwiera w czasie ciazy. Ogólnie nie mam mdłosci, ani wymiotów, ani zachcianek, poza tym że tyje i rosnie mi brzuszek nie czuje sie że jestem w ciąży. Na poczatku tylko problemy w wypróżnieniem sie ale pije duzo soków,wody i owoce, które pomagaja zniwelowac problem. Mam pytanie do którego tygodnia brałyscie kwas foliowy ? Ja brałam folik do 14,5 tyg. w tej chwili biore witaminy Falvit dla kob.w ciązy. Dziekuje za wskazówki, pozdrawiam wszyskie obecne i przyszłe mamy>

czarna31

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
I ja witam Co prawda forum nie jest dla ciężarowek, ale fajnie, że temat kwitnie.

Ja kwasu foliowego w ogóle nie brałam. Z tego co mi wiadomo to powinno się go brać przed zajściem w ciążę i jakoś w pierwszym trymestrze. A kiedy ja się dowiedziałam, że jestem w ciąży to już było po zawodach. Teraz biorę taki preparat Prenatal, ale dopiero od niedawna, a jestem w 20tc. Mówiąc szczerze to gdyby mnie lekarz nie zapytał co biorę, pewnie w ogóle nic bym nie łykała. Kiedyś w ogóle takich rzeczy nie było i kobiety też rodziły dzieci. Ale to moje zdanie, bo całe życie wychodziłam z założenia, że witaminy są dla hipochondryków Biorę dla świętego spokoju, bo mąż na mnie krzyczy

Ja osobiście mam wszystkie możliwe książkowe objawy. Krwawienie z dziąseł jak również z innych miejsc np. z nosa, czy nawet z pochwy po pobraniu nabłonka do badania cytologicznego jest normalne, bo błony śluzowe oraz tkanki miękkie jak już przeczytałaś są zmiękczone i bardziej ukrwione. Tak więc nie przejmuj się, a najlepiej nie czytaj za dużo mądrych gazet i innych podejrzanych źródeł, bo można się tylko przestraszyć. Uważam, że wszelkie wątpliwości najlepiej rozwiać u dobrego lekarza.

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Brawo! Gratulacje! Zycze prawidlowego porodu i slicznego dzidziusia! By był przynajmniej tak sex'owny, jak ja (oczywiście zart, bo nikomu bym takiego wygladu polecał ) Ale sadzac po Mamusi, dzidzius bedzie naprawde piękny.

Nie chcę zaszkodzić więc doradzać nie będę

Pozder.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45
Dziekuje za pocieszenie, a co najlepiej brac na podwyższenie żelaza i czerw. krwinek? co jeść aby prawidlowo sie odzywiać w ciąży. Pozdrawiam Sylwia

czarna31

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie
Mam nadzieje, ze Nieistotna jeszcze jest w dwupaku? Bo mam do niej pytanie: co to sa SKOKI ROWOJOWE? I po czym to poznac? Bo mojemu malemu cos sie stalo i zaczal jesc jak smok. Przesypial prawie cala noc, a teraz budzi sie 4 razy Wciaz glodny, a ssie (jedziemy tylko na cycu ) az sie zachlystuje

Czarna o diecie w ciazy pisalysmy kilka stron wstecz

Musze sie pochwalic: zaczelam biegac Niby nie jest zle, serducho i pluca calkiem, calkiem (trudno sie dziwic skoro pompowalo krew przez taaaakie cielsko), ale za to nogi jak nie moje Wczoraj jechalam tez na rowerze (pierwszy raz od 3 miesiecy), dziwaczne uczucie, az dziw, ze w nikogo nie wjechalam ;) Poza tym matkowanie nie jest tak straszne jak myslalam (podobno zmienie zdanie przy pierwszym zabku), synek rosnie jak na drozdzach i zaczal mnie skutecznie odchudzac- ok. 0.5 kg/tydzien

Camel wyslalam ci na priv cos, co podobno bije rekordy popularnosci wsrod mamusiek ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta-ocena

Następny temat

Trening dla przyszlej mamy?

WHEY premium