SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRAWIDLOWA dieta dla kobiet w ciazy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 70505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 93
Camel - gratuluje chlopca!
Nieistotna - przemysl dzieciecy juz prawie prawie nas zlapal w swe szpony,ale sie wykrecilismy:) zdecydowalismy kupic najtansze, choc dobrej jakosci, bo to w koncu tylko na chwile. a co do pokoju - ladnie wyglada w kolorze "pretty pink", nawet nie sadzilam ze moze mi sie tak podobac. na drugi ogien pojdzie sypialnia - o kolorze jeszcze nie zdecydowalam;)

trzymajcie sie mamuski!!camel - niech moc bedzie z Toba, ze mna tez - podobno 2 trymestr to wakacje w porownaniu z trzecim, a ja juz nog nie czuje, za to kregoslup trzykrotnie

our souls are like a dragons.....dragons on fire....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45
Witam wszystkich
Prosze o informacje odn. ćwiczen agua aerobiku w basenie. Jestem w 20tc i zapisalam sie na aerobic w basenie nie tylko dla kobiet ciezarnych , tak na marginesie to tylko ja tam ćwicze w ciaży. Mam pytanie czy mozna wykonywac te cwiczenia np. podskoki i inne. Ewentualnie może ktos wie ktorych cwiczen starac sie nie wykonywac. Wyczytala również ze nie powinna byc woda chlorowana a ozonowa a u nas niestety woda jest z chlorem , czy to niebiezpieczne? Prosze o informacje

czarna31

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Byłam na USG - wszystko w porządku, nie ma drugiej głowy ani 7 palców
Camel Hahaha dobre to Gratuluje syna, niech rosnie nowy mister fitness


Prosze o informacje odn. ćwiczen agua aerobiku w basenie. Jestem w 20tc i zapisalam sie na aerobic w basenie nie tylko dla kobiet ciezarnych , tak na marginesie to tylko ja tam ćwicze w ciaży. Mam pytanie czy mozna wykonywac te cwiczenia np. podskoki i inne. Ewentualnie może ktos wie ktorych cwiczen starac sie nie wykonywac.

Czarna nie jestem specjalista, ale moim zdaniem aqua-aerobik to dobry wybor, bo po pierwsze w wodzie nawet ciezarny mamut moze poczuc sie jak baletnica Po drugie: woda rozluznia i masuje, co jest wazne m.in. dla bardzo obciazonych w ciazy nog i plecow... Nie wydaje mi sie, zebys musiala unikac podskokow w wodzie. Ja sama do konca 8-ego miesiaca tanczylam contemporary, a to wiazalo sie m.in. ze skokami. Moja polozna skomentowala to krotko: w czasie skoku mam zaciskac Kegla i jesli nie siusiam w majtki to jest ok
Moze jednak obli sie wypowie

Wyczytala również ze nie powinna byc woda chlorowana a ozonowa a u nas niestety woda jest z chlorem , czy to niebiezpieczne?

Nie wydaje mi sie, zeby to bylo niebezpieczne bo i z jakiego powodu? Wlasciwie to chlor zabija mikroby o wiele efektywniej niz ozon.

Nieistotna jak sie czujesz? Wszystko dla coreczki juz przygotowane?

No i ponawiam moje pytanie o minimum bialka w diecie matki karmiacej. Wie ktos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7278
hej Martucca- jeszcze jestem w dwupaku, ale w sobote mam wywolywany. Juz mam z tego powodu pelne majty strachu i ostro smierdze adrenalina Pewnie bedzie tak jak poprzednio - silne kroplowki z oxy, potem znieczulnie, jak to jest w polskich szpitalach: byle szybciej, byle dalej, ehh.

Co do pytania o bialko to identyczne pytanie zadalam niedawno Obliques i kazala mi sie uspokoic , mam w czasie karmienia jesc wartosciowo, unikac przetworzonych i innych smieci, a jak bede miec 3 porcje dobrego bialka dziennie w menu to i tak bedzie super.
Jak karmienie? Maly si ustabilizowal? Przypomnialo mi sie, ze podczas kryzysow zwiekszalam ilosc karmienia nocnego - mleczko ma wtedy wiecej tluszczu i malemu tego bylo wtedy potrzba najbardziej.
To trzymajcie kciuki w sobote

Z pociazowej grubaski do niezlej klasy laski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 93
Martucca - jestem pelna podziwu dla Twojej ciazowej aktywnosci! ja nie tancze poki co, jestem ciezka, szybko sie mecze i nie czuje sie jakos najlepiej patrzac na siebie w lustrze;)a tancze cale zycie! ostatni pokaz dalam w 4-tym miesiacu i nie bylo jakos bardzo zle, poza tym ze w kiecce wygladalam nieco okraglo

Nieistotna, trzymam kciuki! oby wszystko sie odbylo szybko i w miare bezbolesnie, czego i sobie zycze:D

our souls are like a dragons.....dragons on fire....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45
Witajcie
Dziekuje Martucca za odpowiedz, ponieważ różne są ipinie ale aczej wiekszosc na tak , nawet móg gin jest za.
Dzis ide na basen , poniewaz nie zamierzam siedziec bezczynnie i objadac sie.
Pozdrawiam Was mamuśki

czarna31

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nieistotna bede trzymac kciuki A co? Jestes juz po terminie? Mam nadzieje, ze bedziesz tutaj do mnie zagladac? Bede miala pewnie mase pytan odnosnie wprowadzania papek i przepisow na ciapki dla bejbika
Tez mialam wywolywany, ale najpierw zapodali mi prostaglandyny, ktore robily rozwarcie na 3 cm (to trwalo 3 dni , praktycznie zero bolu), potem upuscili wod plodowych i dopiero pod koniec podawali oxy pompa infuzyjna na zasadzie: mocne skurcze-mniej oxy, slabe skurcze-wiecej, czyli bylo to =/- "fizjologicznie" Bolalo, ale nie tak strasznie jak sobie to wyobrazalam Mimo wszystko zakonczylo sie jednak na cc...

Z bialkiem to mnie pocieszylas, te 3 dobre porcje dziennie mam (w zaleznosci od dnia wcinam twarozek, kurak, rybka, chuda wolowinka, jajka...), troche sie martwilam, bo ciagnie mnie wciaz na mleczne sprawy i przez wieksza czesc czasu zapycham sie jogurtami i kefirkami. No i jakos mnie bierze na wegle, na szczescie zlozone typu razowiec czy makaron pelnoziarnisty

Moje dziecko juz sie ustabilizowalo. Zrobilam tak jak pisalas- uwalilam sie na caly dzien (i noc) do lozka z moim ssaczkiem i pomoglo

Viverna ja na tych moich baletach daleka bylam w wygladzie od lekkiego motyla, bardziej przypominalam wielkiego i tlustego baka Nie traktowalam ciazy jako choroby, staralam sie funkcjonowac jak przed- na ile sie dalo

Czarna31 Gratuluje podejscia do sprawy Napisz pozniej, jakie wrazenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7278
hej, a bede zagladac, bede, w miare jak dzidzia mi pozwoli Na poczatku musze zrobic wszystko, zeby odzyskac sily, wysypiac sie, zdrowo jesc i potm zaczynam walke z pozostalosciami. na szczescie mam superopiekunke do synkow, wiec bede mogla spokojnie sie zajac soba i dzidzia, zreszta na poczatku maz ma zwolnienie z tyt. opieki, a potem mama bierze urlopik, wiec jakos sie poskladam.
Jutro prosze trzymac kciuki, czuje sie jak przed skokiem w przepasc. Po terminie jeszcze nie jestem, w polowie 40. tygodnia, ale niestety musze sie dostosowac do dyzuru mojej poloznej, jesli chce u niej rodzic. Troche to postawione na glowie, ale w tym szpitalu sa niezle jaja a ja chce sie czuc bezpiecznie i to est jedyna droga.

tak wiec trzymajcie za mnie, sciskam, dam znac jak poszlo

Z pociazowej grubaski do niezlej klasy laski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nieistotna juz na porodowce pewnie Oby jej poszlo szybko i bezbolesnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 93
Nieistotna - trzymam kciuki!

our souls are like a dragons.....dragons on fire....

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta-ocena

Następny temat

Trening dla przyszlej mamy?

WHEY premium