SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOC !

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie , chciałem tutaj napisać o mojej diecie oraz zadać parę pytań.
Więc tak dieta w treningi siłowe ani dni z treningami aerobowymi praktycznie się nie różni , tylko tym że po bieganiu nie jem białek z jajek tylko wypijam porcję białka.
O to moja dieta na definicję :

Pierwszy posiłek 7:00 :
Węglowodany - owsianka na mleku 0,5 % 150 g
Białko - jajka na twardo (same białka) 5 białek


Drugi posiłek 10:00 :
Białko - mintaj 200 g
Węglowodany - ryż brązowy 50 g



Trzeci posiłek 12:30 :
Białko - odżywka białkowa
Tłuszcze - migdały 100 g



Czwarty posiłek (przed treningowy) 14:30 :
Węglowodany - ryż brązowy 100 g
Białko - kurczak/indyk 150 g
Tłuszcze - oliwa z oliwek 2 łyżeczki

Po treningu :
sama odżywka białkowa


Piąty posiłek : 30 min po odżywce posiłek (po treningowy) :
Węglowodany - ryż paraboiled 100 g
Białko - kurczak/indyk 150 g

Szósty posiłek 21-22 :
Białko - twaróg z dodatkiem jednej łyżki jogurtu naturalnego 100 g
Tłuszcze - oliwa z oliwek 1 łyżeczka

węglowodany - 3,3g/1kgmc
białko - 2,5g/1kgmc
tłuszcze 1g/1kgmc

Suplementacja wygląda tak :
BCAA - 2-3g/10kg (w obecnej chwili biorę aminokwasy od razu po przebudzeniu oraz przed treningami aerobowymi i siłowymi)
SPALACZ - 1 kapsułka na czczo i przed treningiem/przed obiadem
GOLD OMEGA 3 - do 2 i 4 posiłku
WITAMINY - po śniadaniu

Teraz jakie mam pytania do was :
1.Zszedłem na tej diecie z 90kg na 82,5 w 8 tygodni(czyli wszystko dobrze) no i nie chcę mi już waga schodzić , a teraz to chyba nawet i rośnie , ściąć węglowodany? Chciałbym zejść do 75kg.
2.Stać mnie tylko na 50 g migdałów/orzechów włoskich dziennie , co myślicie żeby gdzieś dodać masło orzechowe? Bo jak bym miał jeść tylko 50 g orzechów dziennie i do tego oliwa to bym mnóstwo tej oliwy musiał pić.
3.Skończył mi się spalacz tłuszczu i słyszałem , że trzeba tydzień zrobić sobie przerwę od spalaczy i po tygodniu dopiero zacząć brać , prawda?
4.Znalazłem w sklepie mrożona warzywa , ale te warzywa mają w sobie cukier , to chyba by nie były dobre przy definicji?
5.Wyszło teraz tak , że nie mogę wykonywać aerobów z rana i będę miał czas dopiero po godzinie 15.
Widziałem , że niektórzy kulturyści wykonują również aeroby wieczorem.
Ja myślałem nad takim rozwiązaniem , żeby biegać po wszystkich posiłkach z węglowodanami , to będzie godzina 18 , po aerobach wziąć białko i później o godzinie 21-22 zjeść twaróg i spać.
Co o tym myślicie , może macie jakieś swoje propozycję?;)


Aha i proszę tylko i wyłącznie o konkretne odpowiedzi , bo na prawdę nie chcę zaśmiecać tematu , dziękuję za pomoc ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
1. Tak, utnij troche węgli, np. do 3g.
2. Dokup jakieś tanie źródło tłuszczu, masło orzechowe w ostateczności, ale w cale nie powiedziałbym że jest tańsze (chodzi mi o te nie przetworzone zanadto)
3. Nie słyszałem o tym, zależnie chyba od składu spalacza.
4. To nie wiem co to za warzywa, ja normalnie mrożonki szamie i tam mam po 3-4g węgli na 100g i ani zmianki o cukrach.
5. Aeroby możesz dorzucić po treningu siłowym zamiast tego, a zamiast aerobów na czczo, dać albo tak jak mówisz, albo zmienić na interwały np.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
1. Zetnij węglowodany, bo skoro obliczałeś ilość kcal według starej wagi, to teraz trzeba zmniejszyć :) A skoro dieta przynosi pożądane efekty, to po prostu zmniejsz ilość WW
2. Tłuszcze masz też w innych pokarmach. Moim zdaniem możesz dorzucić masło orzechowe.
3. Tutaj wolę się nie wypowiadać na temat spalaczy, wolę zostawić sprawę doświadczonym użytkownikom
4. Wiadomo, że lepiej używać naturalnych warzyw, ale w każdym warzywie jest trochę cukru :)
5. Aeroby możesz dać po treningu siłowym bezpośrednio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja myślę , że trening aerobowy zrobię tak jak ja napisałem.
Mówisz , że masło orzechowe drogie , ale mi wystarczy dodać dziennie z 5-10 g tego , więc ja myślę , że to będzie dobre decycja ;)
Tylko panowie teraz tak , do jakiego posiłku dodać masło orzechowe?
I z jakiego posiłku ściąć węglowodany?
A i powiedzcie mi czy mniej więcej dobrze liczę oliwe z oliwek , moja oliwa na 100 ml ma 93 tłuszczu i liczę mniej więcej łyżeczke jako 5 ml czyli 5g tłuszczu , też tak liczycie?

Zmieniony przez - loozak93 w dniu 2012-08-20 21:39:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Do śniadania dodaj masło. Poobcinaj troszkę z każdego po troszku. Możesz z drugiego posiłku ryż o 10 gram obciąć. Hmm, przed treningiem tłuszcz, jeśli czujesz się dobrze, to go nie obcinaj i nie przenoś na inny posiłek. Możesz jeszcze z potreningowego obciąć te 10-20 gram ryżu, nie wiem tak mi się wydaje, podobnie z przedtreningowego. Mogą mnie niektórzy zganić, ale tak mi się wydaje i dobrze, żeby ktoś bardziej doświadczony Ci doradził.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Ja oliwę liczę głównie z kielicha ;] no ale łyżeczka ma ok. 5g.
Zdziwiłem się że nie masz 100g tłuszczu na 100ml xD ale sam sprawdziłem i też nie mam ^^
Masło dodaj gdzie chcesz wg. mnie tylko nie okołotreningowo, ja jem łychę czasem po posiłku, albo między posiłkami żeby zabić ochotę na słodycze.
Ja nie obcinałbym z każdego po troszku, tylko uciął od razu z drugiego posiłku ryż, to nie będziesz miał połowy worka, a dodał najwyżej płatków z rana żeby uzupełnić jak by były za duże straty. 100g ryżu przed i po treningu musi być :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli z 2 posiłku uciąć pól worka ryżu? To już w ogóle nie będę miał ryżu , tylko samą rybę - mintaja ;)
Panowie leci mi już 9 tydzień diety.
I obwody prawie w ogóle nie spadły , tylko pas poszedł 8 cm w dół.
Ale tak to po sobie większych efektów nie widzę , tylko bardziej się wyżyliłem. Może ta słaba widoczność rzeźby jest spowodowana tym , że przez prawie 3 lata w ogóle nie miałem styczności z dietą i jadłem wszystko , to jest moja pierwsza dieta i myślę , że to jest powód.
Celem jest dojście do wagi 75 , utrzymanie tej wagi i następnie wejście na suchą masę mięśniową (4-5 kg na miesiąc max) . I jak mnie efekt zadowoli znowu zrobić definicję - co myślicie o tym?
A właśnie kiedy bierzecie aminokwasy? Ja zacząłem brać na czczo po przebudzeniu (tak mówił jeden z kulturystów , nie pamiętam teraz który) i przez treningiem areobowym oraz siłowym.

Zmieniony przez - loozak93 w dniu 2012-08-20 23:41:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Zawsze pierwszy miesiąc, dwa to okres, gdzie ma się największe efekty, potem trzeba już kombinować. No no, to jeszcze redukcja do tych 75 i potem masa. Jak widzisz z tym posiłkiem to różne są szkoły. Jedni mówią tak, inni inaczej. Możesz dać mintaja z jakimś chlebem razowym, nie wiem to chyba jedyne wyjście, niezbyt ciekawe połączenie, ale nie wiem no. Jak widzisz każdy ma inne zdanie.

Zmieniony przez - Krzysztofitos w dniu 2012-08-20 23:49:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8693
Aminokwasy o każdej porze są dobre. Najlepiej przed i po treningu ale jak kogoś stać to rano jak najbardziej wskazane.
4-5 kg na miesiąc to zdecydowanie nie bd sucha masa mięśniowa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Tak jak napisał Gawron, ze 2kg na miesiąc prędzej albo i mniej :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Robert Piotrkowicz mówił , że do 4 kg miesięcznie ;) Aminokwasów nie biorę po treningu , bo po treningu mam białko ;) A właśnie ja mam tak napisane , że po treningu aerobowym od razu białko , jak bym już wrócił do treningów aerobowych na czczo to mógłbym po aerobach zrobić sobie omleta z białka i płatek owsianych?;d
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań na temat rzeźby

Następny temat

Ławeczka na początek

WHEY premium