SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOC !

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4977

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ta strona , która liczy kalorie dobrze działa? Bo żebym ja utrzymał wagę 82 kg wyszło mi tak : Współczynnik BMR 1966.35
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3736.06
Węglowodany 55% 2054.83kcal = 513.71gram
Białko 15%% 560.41kcal = 140.1gram
Tluszcz 30% 1120.82kcal = 124.54gram

To jak liczycie tłuszcz z oliwy , bo ja liczę tak :
W 100 ml mam 93 ml tłuszczu , 5 ml liczę jako 5 g , a więc biorę łyżeczkę , leje na nią oliwę i liczę to jako 5 g tłuszczu , bo wiadomo w 100 ml jest 93 tłuszczu to już się nie będę bawił jeden w tą czy tamtą stronę ;)

Zmieniony przez - loozak93 w dniu 2012-08-21 11:18:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Przybycie na wadze, to kwestia wielu czynników, min, diety, budowy, genetyki, trochę tego jest. Tak, moim zdaniem jasne, że możesz zrobić tego omleta z płatkami. Najwyraźniej dałeś taką aktywność i tyle Ci wyszło. No takie zaokrąglenie na takim poziomie jest moim zdaniem dopuszczalne. Masz te 0.35 tłuszczu mniej
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
ale nie mięśni 4 kg ;] człowieku, tak to byś w rok wyglądał jak kulturysta, bo to wychodzi koło 50kg w rok, pomyśl trochę zanim coś napiszesz ;] 4kg to może byś teraz osiągnął z koksem, a z czasem to 2kg mięśni ciężko nabrać a co dopiero 4

A ta strona z kaloriami wg. mnie przesadza, mi też wychodzi ok 3500kcal żeby utrzymwać wagę, a tyle to ja nawet na masie nie jem, a przy 3500 i 55% z tego węgli to by mnie zalało jak prosiaka

Zmieniony przez - MuckyMuck w dniu 2012-08-21 11:30:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Źle to napisałem , ja nawet nie chce wyglądać jak kulturysta , bardziej chodzi mi o to czy tycie miesięcznie 4 kg doprowadzi mnie do dobrej budowy , bez dużego zalania się.
Z tą stroną gdzie liczy kalorie to chciałbym wiedzieć czy ona dobrze liczy ;)
A właśnie jak jest z treningiem siłowym?
Bo szczerze jeśli chodzi o trening to mam bardzo słabą wiedzę.
Wiem , że na definicji trening intensywniejszy musi być , przerwy pomiędzy seriami 30-60 s max , do tego więcej ćwiczeń izolowanych/ćwiczeń na maszynach.
Ja nie mam możliwości ćwiczeń na maszynach , bo siłownie mam w piwnicy i nie mam dużo sprzętu.
Treningu w sumie też nie mam ułożonego , bo treningi biorę z google , po prostu wpisuję TRENING ŁĄCZONY na daną partię , patrzę czy mam sprzęt , na którym będzie możliwość przeprowadzenia treningu i robię ten trening.


Zmieniony przez - loozak93 w dniu 2012-08-21 12:59:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Zalejesz się. Chyba, że to Twoja pierwsza dieta, to w pierwszym miesiącu możesz tyle przytyć beztłuszczowo. W kolejnym miesiącach jest już trudniej. W pierwszym miesiącu organizm dostał tyle, ile jeszcze nigdy nie dostawał i do mu daje takiego "kopa". Ta strona w miarę dobrze liczy. Na definicję to jeszcze poczekaj, najpierw masuj. Podstawowy sprzęt Ci wystarczy, czyli: ławka, sztanga, sztangielki, drążek, ew. wyciąg, co tam masz. Trening musisz sobie ułożyć. Zacznij od FBW, https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html tu masz elegancko wszystko opisane, ułóż trening i wrzuć tutaj i ocenimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale ja dalej robię definicję , muszę zejść jeszcze , przynajmniej żeby było 78 kg i później sobie wjadę na masę. Takie pytanko , spotkałem się z pojęciem CELOWE ROZTRENOWANIE co to jest , kiedy się to robi i po co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Sorry, zagapiłem się, po prostu się nie wyspałem zbytnio, już. Tutaj masz wszystko o SD https://www.sfd.pl/SD_Strategic_Deconditioning_Strategiczne_Roztrenowanie-t149048.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aha czyli celowe roztrenowanie jest to przerwa od siłowi krótko mówiąc . Teraz tak , zamiast tego ryżu do ryby jaki chleb sobie kupować i ile kromek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Żytni, razowy, pełnoziarnisty, białemu pieczywie mówimy NIE :) A jedz tyle, ile masz zjeśc według obliczeń :)

Zmieniony przez - Krzysztofitos w dniu 2012-08-21 14:34:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mogę zjeść tyle ile w obliczeniach , bo mi waga nic nie zejdzie.
Ryż brązowy w 100 g ma hmm 67 węglowodanów , podzielić to na pół wychodzi 33,5 , więc policzę sobie tak żeby było poniżej tego 33,5 ;)

To jest masakra 9 tydzień diety , z 90 kg na 81,300 na czczo .
Wyżyliłem się , w pasie spadło mi 10 cm i troszeczkę mięśnie są wyraźniejsze.
Ten strasznie wolny efekt może być spowodowany tym , że od kąt ćwiczyłem jest to moja 1 dieta?
Wiecie wcześniej jadłem wszystko , dosłownie wszystko o każdych porach i chyba ciężko 3 lata nadrobić w 10 tygodni , co myślicie o tym?
Wiecie strasznie się staram , chcę być jak najlepszy , dużo czytam o wszystkim , strasznie dużo pieniędzy na to wydaję , a efekt na prawdę mnie nie zadowala ;/ Muszę chyba jeszcze dużo zejść , tak jak bym od początku miał masę robić , bo innej opcji chyba nie ma ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań na temat rzeźby

Następny temat

Ławeczka na początek

WHEY premium