SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOCY-NIE CHCE ZROBIĆ SOBIE KRZYWDY- REDUKCJA- KOBIETA-

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6570

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2876
Czesc, potrzebuje pomocy,paru wskazowek i opinii ludzi co sie znaja bo ja sie kompletnie nie znam, czytalam te wszystkie artykuly i mam szersze pojecie ale nie wiem czy dobrze podchodze do sprawy, nie wiem czy dobrze cwicze - np nie chce przybierac masy ale spalic tluszcz, ogolnie mam duze miesnie, od dziecka mam aktywny tryb zycia i uprawialam taniec, jestem silna osoba i musze sie naprawde nameczyc zeby poczuc cokolwiek- od 4 tyg chodze i cwicze po duzej przerwie nie robienia nic i ani razu nie mialam zakwasów czy bolących miesni na drugi dzien;
dopiero teraz po dolaczeniu therm line forte i fat burnera plus czuje ze cos pociwczylam- no i dzieki nim mam wiecej sily by ciwczyc, ogólnie myślę że jestem w dobrej formie, tylko nie mam pojecia jak to wykorzystac :(
Mój problem polega na bardzo slabej przemianie materii:wczesniej zalatwialam sie moze raz na 2 dni jak dobrze poszlo, obecnie zdarza sie nawet raz dziennie ale musze pic 4 razy dziennie jakies herbatki z apteki na prace jelit i przeczyszczajace zeby pomoglo, zielona herbata itp na mnie nie dziala, kofeina tez nie ma takiego na mnie dzialania jak na innych - wszesnie zaczelam pic kawe i jej naduzywac (od 8 roku zycia- obecnie od 2 lat nie pijam :) ), mimo ze od roku naprawde ograniczma jedzenie i nie mam siedzacego trybu zycia to nie moge schudnac, teraz schudlam 1kg tylko...no i wiadomo czuje sie lepiej cwiczac:)

ok to chyba na tyle... prosze o wskazówki- wiem ze dieta jest do poprawki i jestem wtrakcie ukladania, moje dzienne zapotrzebowanie wg dziennika to 1739 kcl, B:90 / T:60 / W:210

musze az tyle jesc weglowodanow? nie przytyje? mam tendencje do tycia, moj typ budowy to endomorfik,

ok starczy bo nikt nie przeczyta a ja potrzebuje pomocy :(

z góry dzieki :)

pozdrawiam :)

Płeć: Kobieta

Wiek: 23

Waga: 63

Wzrost: 173

Obwód klatki: 88

Obwód ramienia: 27

Obwód talii: 76

Obwód uda: 56

Obwód łydki: 35

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie mam pojecia jak to obliczyc :(

Aktywność w ciągu dnia: od 4 tyg, 3-4x w tyg silownia, weekendy szkola, obecnie bez pracy,

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: treningi zawsze takie same tylko zwiekszam np predkosc w bieganiu lub ilosc powtorzeń, czyli: 1h na biezni (przebiegam teraz 7,5 km ) ,
pozniej 1h ciwczeń : miesnie skosne brzucha 6-8 serii po 50 na kazda strone z obciazeniem 10kg, 500 brzuszków z obciążeniem 12,5kg (na maszynie co sie cwiczy naraz dolne i gorne miesnie brzucha), 500 brzuszków leżąc na macie, mięśnie pośladkowe 10 serii po 10 powtorzeń pojedynczo na kazda noge obciążenie ok 15-20 kg, stepowanie na maszynie ok 15min, do tego dorzucam platforme wibracyjna i rolmasaż 1-2x tygodniowo- ponoć rozbija tkanke tluszczowa,


Odżywianie: ogólnie zawsze bardzo malo jadlam,wczesniej co popadlo ale nic tlustego 2 max 3 posilki co 4-5h w bardzo malych ilosciach, obecnie odkad chodze na silke staram sie jeść czesciej i w jeszcze mniejszych ilosciach, jem tyle by nie czuc glodu, wczesniej wygladalo to tak :
sniadanie 1 kromka max 2, ok 8-9h, 15-16 obiad na malym talerzyku i tylko 1 danie i czasem kolacja ale przewaznie nic, w miedzy czasie owoc,

obecnie jestem w trakcie diety, dzis wygladalo to tak:
8:30 sniadanaie: jajecznica z 3 jaj na olivie z olivek (2-3 lyzki stolowe), do tego pomidor i szczypior, szklanka kakao, kromka chleba razowego, pol grejfruta czerwonego

11:00- jablko lub grejfrut ( przed siłką), herbata na prace jelit

11:30 - 15:00 silownia

16:00 obiad- np 1 sredni ziemniak, maly kotlet z piersi kurczaka na olivie w panierce, duza ilosc warzyw,herbata na jelita

18:00 kolacja np kromka z tawrogiem półtłustym i warzywka, no i herbata na jelita

22:00 herbata na jelita ehh...

w ciagu dnia wypijam ok2,5 litra wody + 4 te cudowne herbatki,


Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie jadam wielu rzeczy bo nie lubie serow innych niz białe, wędlin itp, nie jem slodyczy,nie uzywam cukru, fast foodów, chipsów itp, nie pijam gazowanych i kolorowych napoji, no i wiele innych rzeczy...

Stan zdrowia: problemy z tarczyca, obecnie zapalenie tarczycy Hashimoto- biore hormon tarczycy eutyrox oraz bielactwo, problemy z kolanami- prawe kolano zmiazdzone z 10 lat temu- brak mozliwosci duzego obciazania kolan bo 1h biegu i marszu wymiekam z bolu,

Preferowane formy aktywności fizycznej: silownia 3x tygodniowo po ok 2,5 - 3h

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: wczesniej nic, obecnie po 4 tyg zaczelam brac Therm Line Forte (olimp) 2x2 caps, oraz Fat Burner plus (olimp) 3-4 caps.,

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: brak

Zmieniony przez - hopeful_07 w dniu 2010-04-02 20:20:49

Zmieniony przez - hopeful_07 w dniu 2010-04-02 20:21:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trening siłowy (poszukaj na sfd dla pań coś fajnego pewnie sie znajdzie) no i aeroby

basen/bieganie/rowerek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 978 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19371
Ja bym zwiekszył troche białko, zmniejszył węgle. Jesli będziesz tyć to zmniejsz ww
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 906
wg mnie wsztko ok, ale poczekaj na porady ekspertow ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do spraw załatwianie się, jesz zamało błonnika dorzuć do diety suszone śliwki itp - powinno po tygodniu dac dużo lepsze efekty

Co do diety - niestety mało czytalaś bo to dietą nie można nazwać.
2 posiłki reszta to nie wiem co ?
Pozatym gdzie tu jest tyle kalori co wyliczyłaś ??

Ściągnij sobie dziennik posiłów Vitalmax, powpisuj produkty i sie sama zdziwisz na jakiej ilości Kalory chciałaś przeżyć ^^ ( Dieta cherbatkowa ? )
http://www.darkthorn.republika.pl/cp.htm - Dziennik pobierz

8:30
- wyrzuć kakao
- zamiast chleba daj platki owsiane (też mają błonnik w sobie)
- możesz dorzucić właśnie pare suszonych śliwek.

11:00- to jest trening przedtreningowy, wiec daj ~50gram ryżu brązowego i pierś z kurczaka

11:30 - 15:00 silownia

16:00 obiad- posiłek potreningowy
-zamiast ziemniakow, ryż moż być biały ~50gram
- zamiast kotleta w panierce, daj pierś z kurczaka ale GOTOWANĄ!!!
- bez warzyw i oliwy ma byc ten posiłek

18:00
orzechy tutaj daj, jakieś warzywa, wrzuć może jakąś zdrową rybke

22:00 - tu widze pusto XD, zmień godzine na ~21
i daj 100gram Twarogu chudego + warzywa


P.S. Ilości każdego porduktu musisz sobie już sama dopasowac by Ci się zgadzały w zapotrzebowaniu. Jeeśli już podawałem jakieś ilości to możesz własnie tak sprobować ( z tym ryzem 2x po 50g) i musli na śniadanie)

Węgli masz zadużo - daj je na śniadanie, w posilku przed i po treningowym.
Białka daj koło 1.8g/kg, Tłuszczy 1,1 - 1,2 g/kg reszte by Kalorie dopasować daj właśnie z weglowodanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2876
dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :) wszystko super napisales i wiem ze moja dieta to nie dieta, a ten dziennik mam tylko obczajam narazie te wszystkie tabelki co tam sa podane i wartosci i powoli ukladam, a co do ilosci zjadania posilkow to szczerze probowalam zjesc wiecej ale jak to ktos mnie okreslil mam zasuszony zoladek, wczesniej jadlam 2 posilki dziennie max 3 i ani troche wiecej niz napisalam wyzej, i jak mam sniadanie to jest to max co we mnie wchodzi o 11 przed treningiem nawet mi sie wogle nie chce jesc, dzis np ledwo wcisnelam pol jablka w siebie i to na sile aby bylo cos zjedzone :( ale ok postaram sie ulozyc dieta i policzyc kalorie a co do posilku przed snem to nie da rady bo cala noc nie bede spac :( uloze diete i wkleje:) dzieki
pzdr :)
masz soga ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 906
ma ktos z Was moze rozpisany jakis plan treningowy na silownie/fitnes dla kobiety? jakie cwiczenia, ile powtorzen wykonywac musi byc chudnac a nie nabierac masy itp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
karlo86
https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html
albo opcja wyszukaj na 110% coś znajdziesz

Hopeful
spoko, poprostu jedząc zamało kalori rozregulowałaś sobie organizm jak i metabolizm.
jak poprawisz diete to wklej sprawdze jeszcze raz, i sproboj 1 dzień czy dajesz rade, jeśli nie to zmniejszy sie troche kalori i stopniowo do góry aż dojdziesz do tylu ile trzeba.

Co do kolacji, hmm a co szkodzi spróbować ?? Twarog z jakimś warzywkiem, naprawde nie powinnaś mieć problemów z zasypianiem - twaróg bedzie sie stopniowo wchłaniał przez ładnych pare godzin. Ewentulanie możesz go zjeśc wczesniej

Co do rozregulowanego metabolizmu - zbytnio sie nie chce wypowiadać bo dużo o tym nie wiem i nie chce palnąć głupoty, Obliques napewno Ci pomoże ewentulanie poczytaj podobne tematy gdzie ona doradzała na ten temat.

Co do dziennika, to jest bardzo latwy w obsłudze, nie musisz tam nic liczyć - robi to za ciebie Ty tylko podajesz do posiłku numer produktu i ile gram
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5750
hopeful_07 to że jesz bardzo mało i nie odczuwasz głodu to oznaka, że nadszarpnęłaś sobie metabolizm. LeeJaedong poprawił Ci dietę, oblicz sobie zapotrzebowanie i na bazie tego co napisał LeeJaedong dobierz ilość posiłków i mikroskłądników i będzie dobrze ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2876
ok a ta dieta chyba lepsza?tylko nie wiem czy az tyle zjem ale postaram sie...


I Śniadanie: 8:30
- musli 50g+ otręby pszenne 50 + 200 ml mleka 1,5%
-garść migdałów (niestety nie lubie śliwek :( )
-grejfrut

II Przed treningiem: 11:00
-jajecznica z 2 jaj na 1 lyzce oliwy ewentualnie tuńczyk może?
-pomidor i szczypior
-jablko

odrazu po treningu 1 banan (zanim dotre do domu i zrobie obiad)

III po treningu: 16:00
- ryż biały 30g
- filet z kurczaka na parze

IV kolacja 19:30
- ser twarogowy półtłusty z rzodkiewka i szczypiorkiem + sałata


tu wychodzi ok 1550- 1600 kcl, B-70,5 / T-73 / W-213

co o tym myslicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2876
bo ja mam tak ze nawet jak zjem pol jablka to po mnie widac ze zjadlam i czuje sie napchana :( bardzo latwo tyje niestety....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DASZ RADE

I Śniadanie: 8:30
-wyrzuć to mleko :D

II Przed treningiem: 11:00
- jak jajecznica to daj z 3 jajek, jak tuńczyk to w wodzie
- jabłko - z reguly owoce na redukcji nei zabardzo, ale jablko może tutaj pomóc na wyprożnianie się

odrazu po treningu 1 banan (zanim dotre do domu i zrobie obiad)
Z tym bananem średnio // wyrzucilbym :D

III po treningu: 16:00
daj smiało 50gram ryżu.
filet ile gramowy ?? śmiało możesz dac 200gram.

IV kolacja 19:30
OK tylko ile tego twarogu ^^


hmm i jak teraz z wartościami ?? Trzeba będzie gdzieś wcisnąć jeszcze przynajmniej te 100Kalori, ale wpierw policz to co mamy :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skład posiłków

Następny temat

Dieta

WHEY premium