SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PLECY JAK Z BAŚNI

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1559
Ave,
dzieki za cenne sugestie.

Nightingal napisał: "po co robić jakieś akrobacje na ławce skośnej głową w dół jak można najzwyczajniej w świecie rozbudować plecy podciąganiem na drążku w szerokim chwycie" ----> tak, ale
1. aby zmniejszyć akrobatyzm ćwiczenia można się zaczepić linką z jednej strony do pasa z hakiem, jaki używa się do przyczepiania ciężaru podczas podciągania na drążku a z drugiej strony do tej części ławki, gdzie się zachacza nogi - w taki sposób dwugłowe ud nie będą napięte i górne motyle wyizolujemy na maxa,
2. przy podciąganiu na drążku też spina się dolna część najszerszego, a więc sie pompuje, a ja nie chcę jej rozwijać !!!!!, natomiast przy tym moim ćwiczeniu na ławce głową w dół jedynie się ta część motyla napina/rozciąga a nie ma jej pracy - tym samym wnoszę tu taką małą poprawkę do tego co powyżej napisałem w stwierdzeniu na obalenie mej powyższej( z poprzedniej wypowiedzi ) tezy.

Nightingal napisał: "ćwicząc głową w dół będziesz miał beznadziejny zakres ruchu, najzwyczajniej ławka będzie Ci przeszkadzała" ---> dysponuję sztangą z takim łamaniem jak w atlasie gdzie prezentowane jest jej podciąganie na ławeczce poziomej, poza tym mam wąską ławkę, a także można użyć hantli.

Sorry, że tak cuduję, ale ja chce rozbudować tylko i wyłącznie !!! najwyższą część najszerszego.
Nie mam problemów z treningiem pleców, wiecie, takim standardowym i całkiem ładnie mi rosną, ale ja chcę im nadać taki bajeczny kształt -- by były rozłożyste i jednocześnie zaczynały się jak najwyżej :).

Jeszcze raz dzięki.
Jeśli widzicie jeszcze jakieś słabe strony w mych koncepcjach to dajcie mi burę :).

Andrew Golota - simply the best !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4472
A tam pie*dolenie co niektórych ze na sucho nie zbuduje sie pleców.Wystarczy chcieć i starać sie tzn.przede wszystkim żarcie i przemyslany plan.
Jakbyś chcial spróbuj np:
-szeroko drążek 3x10-8
-wiosłowanie nachwytem 3x10-8
-wyciąg dolny(V)3x12-10
-ściąganie do klatki podchwytem 3x12
-prostowanie z opadu 3x15-12
No i przed ćwiczeniami porządnie rozciągaj mięśnie. pzdr

Sam wiesz jak jest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
https://www.sfd.pl/temat155070/strona1/ dobry trening na plecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1559
SCDriver, ale założeniem tego postu nie jest budowanie wielkich pleców, a jedynie samej górnej części, aby uzyskać kształty jakie zostały narysowane przeze mnie na pierwszym obrazku w pierwszej mojej wypowiedzi w tym poście/ takie jakie ma seba.pl - możesz je zobaczyć klikając na link który zamieściłem na samym początku.
Natomiast Ty wyraźnie piszesz w swym poście, że przy tych podciąganiach super się rozrasta dolna część najszerszego.

Andrew Golota - simply the best !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 204 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1634
Wielebny_ dobrze ci radze odstaw te cwiczenia na skos rob to samo ale na protej lawce do tego rób:
dociagj na maszynie ciezaty do siebie
nastepnie w pozycji lekko pochylonej i przykucnietej przyciagaj ciezery do siebie
oraz w pozycji siedzacej dociagaj ciezary do siebie

opisalem ci to na chlopski rozum a teraz wszystko to rob tak:
-12razy kazde cwiczenie co ci powyzejwymienilem potem 10 potem 8 potem 6 a na sam kloniec doeal max i staraj sie do 4rech razy diciagnac jak nie sam to z pomoca to sa cwiczenia na motyl no i ewentualnie jak sie uprzesz na podciaganie na drazku to mozesz robic tylko pamietaj ze podciaganie na drazku rob jako pierwsze cwiczenie bo jest najciezsze.pozdrawiam i zycze powodzenia jak jakies jeszce pytania masz to zapodaj odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1186 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5060
Niezły rysunek na górze hehe.

Weapon They Fear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1559
Dzięki Seba.

Proszę, powiedz tylko coś więcej o pierwszym ćwiczeniu, które wymieniłeć - z której strony (góra , dół) mam je dociągać, a jeśli chodzi o drugie to czy sztangę łapać podchwytem czy nadchwytem i jaką rękojeść zastosować do ćwiczenia 3.

Pozdrawiam

Andrew Golota - simply the best !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
_Wielebny_: mi tam sie rozrosła dolna i górna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 241
mnie tez bardzo ciekawi jaki zastosować trening, aby osiągnąć plecy z rys nr 1 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1559
Ja to swe teoretycznie obmyślane ćwiczenie dokładnie wypróbuję na siłce i zdam Wam relacje, ale z dzisiejszych przymiarek wygląda, że wszystko będzie lux, może tylko zmienię kąt ławeczki na ciut mniejszy.

Jeśli macie jakieś własne idee dotyczace treningu TYLKO TYLKO !!!! samej górnej części motyli i obłych większych i mniejszych, gdzie celem jest uzyskanie pleców z rys. 1, piszcie.

Andrew Golota - simply the best !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyciskanie na barki - przod a tyl

Następny temat

3 DNIOWY PLAN TRENINGOWY

WHEY premium