SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

PICIE DUZYCH ILOSCI WODY JEST NIEBEZPIECZNE

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5108

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
B-REAL FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Szacuny 258 Napisanych postów 8406 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 128285
http://www.sfd.pl/temat222219_strona1/ tutaj jest troche obszerniejszy temat

Trener personalny, masażysta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1244 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19182
picie 10 litrów dziennie, wpływa negatywnie na przyszłe potomstwo

" 4 lata przerwy od SFD "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 3307 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37361
utopisz plemniki.

EDIT: i wogle to słyszałem ze mozna miez żaby w żóładku jak sie duzo wody pije

Zmieniony przez - UwE w dniu 2005-09-13 20:55:14

OFF... :(
**EKSPERT** W DZIALE DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7029
Robert ****a będziesz pisał to samo w każdym dziale ?! po hooj ?!! Jeśli czujesz, że masz obowiązek poinformować społeczeństwo o tym destrukcyjnym wpływie wody to wyjdź na balkon i krzycz, że Woda zabija, a nie zaśmiecaj forum !
ps. no offence, ale w 1 dziale wystarczy na przyszłość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 5693 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31085
Gluchy jechal przez Wawe zapakowana fura do Szczecina, a na dachu dwa 40litrowe baniaki z woda

.__._.__.__||_
/.__||.'__/|_-_|
..(_.||..|......||_
\_,_||_|.......\_/...:LIGHT!:.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 158 Napisanych postów 12431 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 185431
malo smieszne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6722 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28546
a skad wiesz ze był głuchy ?

Siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 609 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3710
Do robert24 mam pytanie do Ciebie po co wstawiasz tekst ktorego nawet nie przetlumaczyłeś.Zrozum nie wszyscy znają angielski.Przetlumaczyłem teskt w translatorze i dodałem kilka małych poprawek.Tekst może nie jest idealnie przetłumaczony i wymaga dużo pracy jeszcze ale da się go zrozumieć.Co do wody mineralnej gazowanej to odradzam bo jest szkodliwa dla kości(łamliwość kości).Chcecie zróbcie eksperyment wrzućcie kawałek nitki do szklanki z coca-colą i zobaczycie co się stanieKOMENTARZ
Hyponatremia w Distance Athletes
Ciągnięcie za 4th on 'Dehydration Myth'
Tymoteusz D. Noakes, MB lekarz-chirurg, doktor medycyny
LEKARZ I SPORTSMEDICINE - VOL 28 - TAK. 9 - WRZESIEŃ 2000
________________________________________
Moc nowoczesnego leku jest jego nieustającym poszukiwaniem dla nieuchwytnej doskonałości. To poszukiwanie wymaga tego w badać nasze błędy nawet bliżej niż nasze sukcesy. To odbędzie się dlatego że przypadek contango z Flinn i Sherer ("Seizure After Exercise w ogrzewaniu: zagrażająca życiu rozpoznająca Hyponatremia," strona 61) jest tak ważny. Do tego zapisy i potencjalna tragedia że z ciebie zapobiegnięty w porządku do szybkiej i odpowiedniej opieki lekarskiej (1)--care które było sprzecznym z ogólnym dogmatem. Timeworn rozumienie jest tym upadkiem podczas albo po tym jak przedłużona gimnastyka jest powodowana w porządku do znużenia cieplnego; znużenie cieplne jest powodowane w porządku do liofilizacji; obydwa są zapobiegani w porządku do nadmiernego płynnego przyjmowania; i natychmiastowe traktowanie powinno być dożylnymi płynami. I określony jako tę tradycyjną litanię "mit liofilizacji" (2.3). To odbyło się bez przerwy zachowany, zawsze w przykrywce dobrej nauki.
Picie (woda) to jest śmiercią
Flinn i Sherer wnioskować że ich rekrut rozwinął problemy z hyponatremia as i wynik picia też z muszek prosta woda podczas i serie gimnastyk które obejmowały i 10-km podciągają z 18-kg pakować. On aktywnie został dodany otuchy w porządku aby jego z militar przywództwo to jest napojem woda, przypuszczalnie w pokaźnych ilościach, to odbędzie się zapobiegać exertional ogrzewać uraz.
Debata z czy rowery treningowe piją zbyt mało, też z muszek, albo właściwa ilość podczas wytrzymałości exercise--and czy takie płynne przyjmowanie w rzeczywistości wpływa na ryzyko gorąco injury--has być zakwestionowany z wigorem w stronach tego czasopisma dla więcej niż i dziesięciolecie (3-9). W dodatku, czasopismo wcześniej zawiadomiło i przypadek na wodę upojenia w i maratończyk (10). Pomimo picie do syta podczas i po racach, ten biegacz (twój czyj przypadek również opisał w amerykańskim przeglądzie Disease Respirators) otrzymać 1.5 L z dożylnych płynów bo "oddział pomocy doraźnej lekarze przejęli to twój pacjent cierpienie na seryjne uszczuplenie, as oni zauważyli ciągle ten dzień w innych maratończykach" (11). Illogic w takich przypuszczeniach być ciągle dyskutowany (1-3,9,12-15).
I cecha tej debaty była niezdolnością z jakiś to pojmować oczywisty. Podczas gdy tam są tak przypadek informuje albo próby kliniczne tak jednoznacznie exercise-induced łączyć liofilizację konkretny, zagrażający życiu, exercise-related nieład (2,3,13), dowody że iatrogenic przeciążać płynną puszkę mieć bardzo poważne konsekwencje jest absolutny i niezbity. Rzeczywiście, tam są teraz przynajmniej 21 publikacji opisujących zagrażające życiu konsekwencje przeciążenia płyn w biegaczach (10,11,16-24), triathletes (16.25-27), wojskowy personel (28-30), i równi rekreacyjni turyści (31-33). Jak to jest możliwe że te dowody mogą być tak długie zignorowany i że sportowcy mogą kontynuować to być zachęconym to "pochłaniać maksymalną ilość która może być tolerowana" podczas gimnastyki (34), bez jakiejkolwiek ostrzegawczej aluzji cokolwiek to niebezpieczeństwa picia też z muszek? To odbędzie się i naukowy paradoks, dla który jakiekolwiek logiczne wyjaśnienie kontynuuje to wymykać się mój.
Łagodzić liofilizację nie niebezpieczny
W porównaniu z tym nieodpartym dowodem, dowody są istniejące że skromne poziomy liofilizacji w wytrzymałości athletes--body masowe straty 2% jest 8% (12)--have jakiekolwiek zdrowotne konsekwencje podczas gimnastyki (2).
Brać pod uwagę najpierw ostateczne cykle nauk podjętych się w Nevada opuszczają podczas wojny światowej 2nd (35). Tam, w nich nauka (36), grupy wojskowych poborowych ćwiczonych w ciągu dnia w pustyni ogrzewają do świetnego długiego asa oni mogli, zazwyczaj w górę tego 8 godzin, bez jakiegokolwiek płynnego przyjmowania cokolwiek. W tym czasie oni zasłoniliby to 34 km. W miejscu z znużenia, spowodowany w porządku aby "wyczerpanie liofilizacji," tematy wystawiły wynikające przejawy i znaki: oni "stał się drażliwy i nieustępliwy; inni chodzili w ciszy i byli obojętny." Całe fizyczne uznane rozwinięte znużenie i ostatecznie stał się" nieporadny z równomiernego łagodnego fizycznego wysiłku." Już" tam byli tak oczywisty aftereffects z liofilizacji.... W dla wiedzieć ten mężczyzna może cierpieć i na wodę deficyt tak czynienie niesprawnym tego on nie puszkuje żadnego z walk nor stojak; ale on odzyskuje jego idącą na piechotę umiejętność wewnątrz i niewiele minut na wodę przyjmowania, i jego uczucia dobra w ciągu połowy godziny albo lessu po tym jak on zaczyna picie. Z i posiłek albo dwa mający miejsce w tym czasie, jego powrót do zdrowia jest właściwie kompletny w 6 to 12 godzin."
Gdyby te wojskowe tematy które rozwinęły poziomnice liofilizacji dwa razy świetny potężny as te zazwyczaj oceniać w nowoczesnych sportowcach wytrzymałości, byli zdolny to odbędzie się zdrowieć w ciągu kilku minut z dotyczących spożywania napojów alkoholowych płynów ustnie, gdzie idea powstała że z muszek mniejsze stopnie liofilizacji są (1) zagrażający życiu i (2) musieć być fundować natychmiast z dożylnymi płynami? (8)
Drugie body z evidence--also na korzystnych warunkach ignored--is tak w górę to 1969, sportowcy wytrzymałości byli zachęconym nie to jest napojem podczas gimnastyki (2.12). Już tam są prawie tak zaopatrzony w dokumenty przypadek informuje z problemów doświadczonych w porządku do tych sportowców. Stąd, imponująco utytułowana recenzja "udar cieplny i Hyperthermia w maratończykach" (37) wspomina tylko oni przypadek z heatstroke w i ambitny maratończyk, że z Jim Peters na 1954 empirowych grach maraton w Vancouver. Inni niż liofilizacja która wyjaśniła Peters powodowie 'jedyny upadek w i niezwykła konkursowa praca zawodowa opisany (38). Generacje konkurencyjnych odległość prowadnic były, temu podobny Peters, zdolny to jest zbiorem rekordy świata przy i szeroki zakres biegania oddala na zewnątrz kiedykolwiek nie zużywanie niczego (same maksymalne pozwolone ilości) i bez pozornie cierpiących zagrażających życiu problemów (as jest teraz często poinformowany w te które piją też z muszek).
Zachowany błąd
Pierwszy błąd rozpoznany w porządku aby przypadek poinformowany w tym wydaniu dobrze może być popełnieniem i utrzymywaniem mitu liofilizacji wewnątrz Stany Zjednoczone wojsko (28.29) (i wśród innych grup) desozzled lawina sprzecznych zeznań. Tak zakorzeniony jest tym mitem który próbuje w porządku aby i lokalne Chicago felietonista (39) to ostrzegać biegacze o niebezpieczeństwach z overhydration po śmierci z i biegacz w 1998 Marathon Chicago byli z bramek z wyć oburzonych protestów od biegaczy, lekarze, i zaprzątać naukowców (Eric Zorn, osobiste przekazywanie, October 1999).
I sugerować to wynikające pragnienie to zarządzać dożylnymi płynami to złożyło rowery treningowe, chwalebnie uniknięty w porządku do Flinn i Sherer, rozwinąć bo physiologic liofilizacja okresu dostaje założony stać się asa i dokładne medyczne rozpoznanie obejmowanie prawie wcale z form upadku w sportowcach wytrzymałości (2.3). Do butów liofilizacja nie jest i rozpoznanie z i dokładny medyczny warunek, i jest tak sprawdzony związek pomiędzy liofilizacją i jakikolwiek warunek zadać się z upadkiem w odległość sportowcach (2.3). W nas widok, dożylne płyny są prawie nigdy wymagany w kierownictwie z postexercise upadek, dla prostego powoda którego oni mają tak efekt on physiologic anomalia która jest mostem zazwyczaj prezent: postural podciśnienie drugorzędny to marginesowa krew mobilizowanie wspólnie i nieodpowiednie urządzenie peryferyjne vasoconstriction natychmiast on ustanie gimnastyki (3,14,15,40).
Diagnozować, wtedy traktować
To jest powrotem to szczegóły tego przypadku contango, dwa koniuszki są wybitne w związku z ogólnym kierownictwem. Pierwsze, ostateczne traktowanie cię nie zaczęty do twojego rozpoznania kończyć. Twoja dożylna linia sklasyfikowała przy polu przyspieszać stację tylko to odbędzie się zapewniać dożylny dostęp (nie to przyjemność i sądzić liofilizacja z szybkim zastrzykiem z i duża ilość płynów), i twoja koncentracja sodu krwi zmierzyła asa bezpośredni priorytet. Sekunda, odpowiedni algorytm traktowania, przedstawiony na ich figurze 1, (nie pokazany) z ciebie pójść.
Rozpoznanie najpierw. Rozpoznanie ponad traktowaniem, w nas widok, identyfikuje jądro z rozwiązania. Ci autorzy uniknęli zazwyczaj niepohamowane pragnienie to traktować z dożylnymi płynami wcale rower treningowy przyznał się do tego i medycznego obiektu mimo wszystko z przejawów i chłodnych znaków. Raczej, oni nadążyli za dobrą medyczną wprawą która jest tym zakładać i rozsądne działające rozpoznanie przed zapoczątkowywanie jakiejkolwiek terapii. Ta praktyka jest zwłaszcza ważny gdyby że (niepotrzebny) terapia również może powodować i śmiertelny wynik w inaczej zdrowy z charakterów (14).
My koledzy i i pokazany tej dwa czynniki przewidują prawdopodobne rozpoznanie w rowerach treningowych które są wpuszczane to dostęp do opieki medycznej na wydarzeniach wytrzymałości (15.41). Najpierw jest czy upadek następuje przed końcem rac albo po tym jak sportowiec kończy wydarzenie; sekunda jest czy albo nie sportowiec jest w pełni świadomy albo ma zmieniony poziom z świadomości, jakkolwiek subtelny. Sportowcy którzy padają z nóg potem kończenie rac są prawie zawsze w pełni świadomy i cierpieć z nagłego początku z postural podciśnienie, tak zwany exercise-associated składać. Poprzednio, ten twój warunek zawołał znużenie cieplne, but którym okres jest niestosowny do powodów wcześniej opisać (3.13). Pacjent opisany tu nie skończył gimnastyki atak; odtąd, zróżnicowane rozpoznanie wyklucza exercise-associated upadek który powinien być diagnozowany tylko w osobach które padają z nóg potem kończenie rac. As pacjent ćwiczył w ogrzewaniu, moment on stracił przytomność, początkowe zróżnicowane rozpoznanie obejmowało hyponatremia, i cerebrovascular wypadek, i heatstroke, prawdopodobnie w tym porządku. Początkowe rozróżnienie jest zrobione w porządku do mierzenie odbytniczej temperatury (15), as cię wykończony ten przypadek. As to z ciebie w normalnym zakresie 37°C jest 40°C, i rozpoznanie z heatstroke z ciebie wykluczony. Następny brydżowy poprawdopodobny kandydat rozpoznanie wtedy staje się hyponatremia z gimnastyki (1,15,19), utwierdzony w kolejności do natychmiastowego pomiaru koncentracji sodu surowicy.
Chociaż autorzy contango że twój rekrut stan pogotowia i ukierunkowany kiedy najpierw zobaczony, umysłowe zmiany w hyponatremia są subtelny. To jest mało prawdopodobne że jego bardzo niska koncentracja sodu surowicy (113 mmol/L) nie spowodować zmienionego poziomu z świadomości, jakkolwiek nieuchwytny. Nieznaczne umysłowe zmiany bez innych chłodnych dowodów z i medyczny określony warunek, i z i normalne body temperatura, zawsze musieć powiadamiać lekarza praktyk to i prawdopodobne rozpoznanie z hyponatremia (1.15) w nikim który ćwiczył dla i przedłużyć okres z bezpośrednim dostępem to fluid--especially jeśli pacjent był zachęconym to "zmuszać płyny" to odbędzie się zapobiegać gorąco uraz.
Racjonalne traktowanie. Ze względu na większość zwiniętych sportowców, then--ie, te z exercise-associated collapse--the zasala traktowanie wymagany pielęgnować w head-down, Trendelenburg pozycja (15). (Zobaczyć również "i przewodnik jest Treating Ironman Triathletes przy linii mety," sierpień.) Dla Sinko przyjmującego tę metodę, w zasadniczo usunąć konieczność kiedykolwiek elastyczność jest dożylnymi płynami to ci sportowcy, mimo wszystko z intensywności albo czasu wysiłku oni podtrzymali. Na przykład, w 226-km Kapsztad 2000 Ironman triatlon niedawny, w intensywnie ocenić w medycznym namiocie przy racach niszczyć wszystkich sportowcy którzy skończyli race. To obejmowało 290 triathletes i około 100 sportowców którzy nie mieli żadnego biegnie w 42-km maraton albo który jechał kurs 180-km pojedynczy świetni członkowie sztafet również uczestniczenie w racach. To z ciebie nie niezbędny to fundować jakiemukolwiek sportowcowi z dożylnymi płynami, desozzled fakt że twoje race ukryły letnie temperatury które zbliżyły się do 30°C w południe, czas długie i wyczerpujące race zaczęły. Traktowanie w drugim exercise-related warunki, hyponatremia i heatstroke, być opisywać z talentem w porządku do Flinn i Sherer i gdzie indziej (1,3,15,20,24,25,32).
Hyponatremia vs Heat Illness
Branie pod uwagę kategorii z exercise-related upadek, jedyne bardzo drobne drobne zastrzeżenie i mieć z Flinn i Sherer jest ich (aczkolwiek uaktualniony) definicja znużenia cieplnego. Ci autorzy sugerują to znużenie cieplne jest i z form z heatstroke w który są tylko drobne zmiany w umysłowym statusie i funkcja. As to rozróżnienie tylko może być zrobione z perspektywy czasu, i woleć to wszyscy pacjenci z podniesioną odbytniczą temperaturą i umysłowymi zmianami w czasach z upadku zdiagnozowany z heatstroke i powaga przydzieliła tylko gdy pacjent wyzdrowiał.
Niebezpieczeństwo w nowatorskiej definicji proponowany to jest tematami z nieznacznymi umysłowymi zmianami cecha z hyponatremia--which, as ten przypadek contango widowiska, móc posuwać się do przodu to jest drgawkami i śpiączką z przerażanie rapidity--may być świetnymi zdiagnozowanymi przypadkami znużenia cieplnego i potraktowany niestosownie, może z dożylnymi płynami. Raczej, i dyskutować o tym, jeśli odbytnicza temperatura nie jest podniosły jest 40°C w czasach z upadku, pacjent nie ma i ogrzewać chorobę, i inny powód do upadku musi być szukany (3,13,15).
W znaleziony to sportowcy którzy są w pełni świadome, i czyje odbytnicze temperatury są u podnóża 40°C, dla nie wymagać czynnego chłodzenia bo ich body temperatury znormalizują bez interwencji. Z nor są ich przejawami z upadku spowodowanego w porządku aby ich (zwykle) podniesione body temperatury. Raczej, oni są prawdopodobni to być cierpiącym z postural podciśnienie i wola zdrowieć szybko kiedy potraktowany w head-down pozycja.
Przedstawianie i nowa definicja dla znużenia cieplnego tylko móc prowadzić to więcej zamieszanie i dalszy kosz powszechna akceptacja z i krótkie i logiczne podejście to ocena i kierownictwo złożonego roweru treningowego. Umysłowe zmiany w rowerze treningowym czyja odbytnicza temperatura jest lessem niż 40°C tylko powinien być przypisywać to i gorąco uraz gdyby hyponatremia i hypoglycemia wykluczony w rozkazie przywłaszczenia sobie krwi testowanie.
Też z muszek Can Fluid Wholesale
To streszczać, jak tylko rekrut miał konwulsje i skończyć się w śpiączkę, most twoje prawdopodobne rozpoznanie hyponatremia z gimnastyki. Twoje Heatstroke wykluczyło w porządku do szybkiego pomiaru odbytniczej temperatury, i poprawne rozpoznanie tego twojego przypadku natychmiast założyło w porządku do tak samo szybkiego wymiaru koncentracji sodu surowicy. Twój warunek spowodował w porządku aby i płynny pobór że z ciebie, przynajmniej, 6.5 L w nadmiarze wymagań podczas 9 godzin osoby o umiarkowanych poglądach gimnastyk militar. Taka twoja płynna niestosowna wymiana spowodowała w porządku do wspierania bliźniaczych dogmatów które zawierają to heatstroke być powodować w porządku do liofilizacji (2.34), i że to jest zapobiegane w porządku do rzęsistego płynnego przyjmowania podczas gimnastyki (42). Jest tak naukowe dowody cokolwiek dla którykolwiek wiary (2,3,13). Raczej, as ten rekrut i ci autorzy poznali, "też z muszek płyn może hurtem."
To nie odbędzie się i nowatorska obserwacja (1.16).
Aluzje
1. Noakes lądowanie: hyponatremia z gimnastyki. Int j sporty Nutr 1992;2(3):205-228
2. Noakes lądowanie: liofilizacja podczas gimnastyki: co prawdziwe niebezpieczeństwa są? Clin j medyczny 1995;5(2):123-128 sport
3. Noakes lądowanie: Hyperthermia, hipotermia i problemy z hydration w wytrzymałości performer, w Shephard RJ (redaktor naczelny): wytrzymałość w sporcie, redaktor naczelny 2. Londyn, Blackwell Science, to wydany
4. Roos R: medyczne sprawozdanie z wydarzeń wytrzymałości. Phys Sportsmed 1987;15(11):140-146
5. Noakes lądowanie: dlaczego sportowcy wytrzymałości padają z nóg. Phys Sportsmed 1988;16(9):23-24
6. Sandell RG, Pascoe MD, Noakes TD: czynniki powiązane z upadkiem podczas i po super-maraton footraces: i wstępna nauka. Phys Sportsmed 1988;16(9):86-94
7. Noakes lądowanie, Berlinksi N, Solomon E, i inni: zwinięte biegacze: krew biochemiczne zmiany po 4th płynna terapia. Phys Sportsmed 1991;19(7):70-81
8. Eichner er: święte krowy i żołądka mężczyźni. Phys Sportsmed 1991;19(7);24
9. Noakes lądowanie: święta krowa ponownie odwiedziła, list. Phys Sportsmed 1991;19(11):49
10. PB Nelson, AG Robinson, Kapoor w, i inni: Hyponatremia w i marathoner. Phys Sportsmed 1988;16(10):78-87
11. Młody M, Sciurba F, Rinaldo J: majaczenie i płucny obrzęk po kończenie i maraton. Jestem zwiększać obroty Respir Dis 1987;136(3):737-739
12. Noakes lądowanie: płynna wymiana podczas gimnastyki. Exerc sporty Sci zwiększać obroty 1993;21:297-330
13. 3. Noakes TD: płyn i zakłócenia elektrolitu w ogrzewaniu choroba. Int j sporty medyczny 1998;19(2 suppl):S146-S149
14. Noakes lądowanie: dlaczego maratończycy padają z nóg. S Afr medyczny j 1988;73(10):569-571
15. Holtzhausen LM, Noakes TD: zwinięty sportowiec super-wytrzymałość: zaproponowane mechanizmy i podejście to jest kierownictwem. Clin j medyczny 1997;7(4):292-301 sport
16. Noakes lądowanie, Goodwin N, Rayner BL, i inni: na wodę upojenie: i możliwy problem podczas wytrzymałości ćwiczyć. Medyczny Sci sporty Exerc 1985;17(3):370-375
17. Frizzell RT, Lang GH, Lowance DC, i inni: Hyponatremia i super-maraton bieganie. 1986;255(6):772-774 CAVE
18. Noakes lądowanie, Norman RJ, Buck RH, i inni: częstość z hyponatremia podczas przedłużonej super-wytrzymałość ćwiczyć. Medyczny Sci sporty Exerc 1990;22(2):165-170
19. Surgenor S, Uphold RE: ostry hyponatremia w sportowcach super-wytrzymałość. Jestem j Emerg medyczny 1994;12(4):441-444
20. Wolfson licencjat nauk humanistycznych: ostry hyponatremia w sportowcach super-wytrzymałość. Jestem j Emerg medyczny 1995;13(1):116-117
21. JM Clark, Gennari FJ: Encephalopathy należyty to jest poważne hyponatremia w biegaczu super-maraton. J medyczny 1993;159(2):188-189 Zachód
22. Irving Akademia Królewska, Noakes TD, prosty R, i inni: ocena funkcji nerek i płynu homeostasis podczas powrotu do zdrowia z exercise-induced hyponatremia. J Appl Physiol 1991;70(1):342-348
23. D Davis, marina i, Vilke G, i inni: Hyponatremia w maratończykach: doświadczać z inauguracyjnym kamieniem 'n' toczyć maraton. Ann Emerg medyczny 1999;34(4):S40
24. Ayus JC, Varon J, Arieff AI: Hyponatremia, mózgowy obrzęk, i noncardiogenic płucny obrzęk w maratończykach. Ann internować medyczny 2000;132(9):711-714
25. Szybki DB, Rogers i, Safih S, i inni: Hyponatremia i zajęcia w super-odległość triathlete. J Emerg medyczny 2000;18(1):41-44
26. Szybki DB, Noakes TD, IR Rogers, i inni: i potencjalna nauka z exercise-associated hyponatremia na dwa super-odległość triathletes. Clin j medyczny 2000;10(2):136-141 sport
27. Szybki DB, Noakes TD, IR Rogers, i inni: Hyponatremia w super-odległość triathletes. Medyczny Sci sporty Exerc 1999;31(6):809-815
28. Montain SJ, Latzka WA, Sawka MN: płynne zastępujące rekomendacje dla trenowanie w upał. Of Med 1999;164(7):502-508 mile
29. Garigan TP, Ristedt DE: śmierć z hyponatremia as i wynik nieznośnego na wodę upojenia w wojsku podstawowy praktykant. Of Med 1999;164(3):234-238 mile
30. Galun E, Tur-Kaspa i, Assia E, i inni: Hyponatremia skłoniona w rozkazie ćwiczenia: i wytrzymałość 24-hour prowadzić naukę. Górnik elektrolit Metab 1991;17(5):315-320
31. Zelingher j, Putterman C, Ilan Y, i inni: przypadek seria: hyponatremia powiązany z umiarkowaną gimnastyką. Jestem j medyczny Sci 1996;311(2):86-91
32. Shopes EM: topienie w pustyni: exercise-induced hyponatremia przy kanionie grand. J Emerg Nurs 1997;23(6): 586-590
33. Sponsor HD, Shopes E, SL Collins, i inni: Exertional ogrzewać chorobę i hyponatremia w turystach. Jestem j Emerg medyczny 1999;17(6):532-539
34. Amerykański college Sports Medicine, pozycja stojak: gimnastyka i płynna wymiana. Medyczny Sci sporty Exerc 1996; 28(1):i-vii
35. Adolph EF (redaktor naczelny): fizjologia człowieka w pustyni. Nowy miasta York, Interscience wydawcy, Inc, 1947
36. Ach! brązowy: na wodę niedobór w pustyni, w Adolph EF (redaktor naczelny): fizjologia człowieka w pustyni. Nowy miasta York, Interscience wydawcy, Inc, 1947, z upoważnienia 136-159
37. Konfederacja Szwajcarska Wyndham: udar cieplny i hyperthermia w maratończykach. Ann N Y akademia Sci 1977;301:128-138
38. Noakes lądowanie: tradycja ludowa biegania, redaktor naczelny 3. Champaign, IL, ludzka kinetyka wydawcy, 1991
39. Zorn E: Runner's upadek rzuca światło on śmiertelny mit. Trybuna Chicago. Październik 11, 1999
40. Holtzhausen LM, Noakes TD: przewaga i znaczenie z post-exercise (postural) podciśnienie w biegaczach super-maraton. Medyczny Sci sporty Exerc 1995;27(12):1595-1601
41. Holtzhausen LM, Noakes TD, Kroning B, i inni: chłodne i biochemiczne cechy złożonych prowadnic super-maraton. Medyczny Sci sporty Exerc 1994;26(9):1095-1101
42. Murray B: płynna wymiana: amerykański college Sports Medicine pozycja postawić. Sporty Sci wymieniać 1996; 9(4):1-5
Lekarz Noakes jest odkryciem zdrowotny profesor gimnastyki i sportu nauka na uniwersytecie Kapsztad i teorii sportu instytut South Africa w Newlands, South Africa. Adresować korespondencję te są Timothy D. Noakes, MB ChB, doktor medycyny, teoria sportu instytut South Africa, graniczny Rd, Newlands 7700, South Africa; e-mail jest tdnoakes@sports.uct.ac.za.
________________________________________
POWRÓT JEST WRZEŚNIEM 2000 SPIS TREŚCI
MIESZKANIE / CZASOPISMO / OSOBISTE ZDROWIE / BIBLIOTEKA DYDAKTYCZNA / CME / AGENCJA REKLAMOWA USŁUGI / O USA / POSZUKIWANIA
________________________________________Prawo autorskie (C) 2000. McGraw-Hill przedsiębiorstwa. Wszystkie prawe strony zachowały prywatność polityka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 3307 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37361
bo art na niego trąbił ze mu cieknie a on se nnic z tego nie robił

OFF... :(
**EKSPERT** W DZIALE DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 126
to sprobojscie sobie przez treningiem wypic 2 litry wody na pusty zaladek i zobaczycie jak spuchniecie i leb was bedzie bolal podczas treningu a cisnienie uderzy wam do glowy, jak tak mialem, pijac wode czulem jak wchodzi mi do komorek, do przestrzeni miedzy komorkowych, do krwi, bylem caly spuchniety i napompowany zanim zaczalem jescze cwiczyc

im back;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DD z EC czy BD?

Następny temat

Susta po terminie