SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PARĘ UWAG CO DO KRAKOWSKICH "SZKÓŁ WALKI"

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1529
wychodzi na to,ze post idzie w strone oczerniania w/w pana..
jego sposob na zarobienie jego sprawa
dla mnie tez jest burakiem. nei owijajmy w bawelne
przez niego zwiazek WU SHU sie rozpadl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
faktycznie nieco chaotycznie napisałem.
Salka nie musi byc olbrzymia,niemniej winna mieć takie wymiary by nie rozbijać sobie głowy o innych ćwiczących lub o sciany.W takich warunkach trenować sie nie da.
Nikogo nie oczerniam,kazdy moze pójsc na treningi w tych sekcjach i zobaczyć.Sytuacje te mialy miejsce 3-4 llata temu,z tego co wiem w choy nastapil jakis rozlam.Co ciekaweina zajeciach choyy lee f. mozna bylo sie np dowiadywac o slubie pewnej instruktorki z instruktorem,kto uczestniczyl w tym niezwyklym wydarzeniu etc.ze srodowiska.Takie rzeczy.
Sa jeszcze gorsze sytuacje,naprawde to nie tylko nie jest w porzadku,takie nauczanie jest po prostu szkodliwe.
Ze swojej strony moglbym polecic sekcje "orion",ale to juz chyba nie istnieje.Treniongi kck-boxerskie byly na wysokim poziomie,mysle ze to byla taka dobra srednia-bez fajerwerkow,ale ok.Byla takze kiedys taka mala sekcja na agh karate tradycyjnego,troche shoto,a troche wymyslow-ale szczerze,bez niewi8adomo jakich ******l o mistrzach i naciagania nha pieniadze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 775
Coś mi sie tu nie podoba. Gelerth zje**l kyokushin i porównał Masutatsu Oyame do "hitlerka", wyraził swoją opinię o mistrzach Taekwondo:"Cwiczac taekwondo,calkiem mozliwe ze przyswajacie techniki doskonalone na wieznich.Jedna s federacji T. jest przeciez zwiazana z rezimem,i zapewne nasi miszczowie kontaktuja sie z miszczami z komunistycznej korei.Zjazdy bankieciki etc." (to w innych tematach). Teraz już konkretnie pokazuje palcem którzy mistrzowie w Krakowie są do kitu. Niepodoba mi się takie używanie forum. Bardzo fajnie sie bluzga na kogoś ukrywając sie za nickiem.

Czy nie studiujesz przypadkiem dziennikarstwa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Cholera i znowu na mnie
Jak wywale to na mnie, że cenzura, jak zostawie to też na mnie, że nie dbam o poziom. Z Tsunami na przykład to się wszyscy śmieją i jest to powszechnie tolerowane... bo nie mozna inaczej
Ciężkie jest życie moderatora...
Wraz z gronem moderatorskim uznaliśmy, że post może póki co zostać.

Może autor postu powie konkretnie o co mu chodzi, bo póki co widzę, że po prostu nie lubi się z ludźmi o których mówi

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2004-03-12 14:43:36

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
>Nie szukajac daleko ale po co mu sala 24 na h ???
>Niech chowa sprzety do kantorka.

Można wynajmować salę w szkole, można sprzęt wrzucać do kantorka. My akurat tak robimy, z konieczności.

Bo patrząc z drugiej strony, można worek trzymać w kantorku i wieszać na stelażu na drabinkach, ale lepiej mieć więcej porządnych worków u siebie, na porządnym mocowaniu. A są np. style kung-fu, gdzie są metody treningowe, w których korzysta się z kilku worków powieszonych obok siebie, tak by można się między nimi poruszać. Na swoim wlasnym obiekcie trudno coś takiego zrealizować, a co dopiero w sali wynajmowanej w szkole.
Manekiny do Wing Chunu też można teoretyczie trzymać w kantorku i mocować prowizorycznie do drabinek, ale to jest prowizorka, a nie jak to powinno być faktycznie.

>Co do pieniedzy to radze sie zorientowac jaka GRUBA kase siekaja na sekcji.

Jeśli chodzi o kasę, to nie znam dokładnych cen w Krakowie, a nawet gdybym znał to nie mam wglądu do księgowości tamtejszych klubów. Ale wiem parę rzeczy. Na przykład to, że szkoła Wing Chun musi polegać wyłącznie na składkach. A na przykład klub taekwondo, który startuje w zawodach znacznie łatwiej dostanie dotacje i wsparcie sponsorów (generalnie dyscypliny, które mają związki sportowe mają łatwiej, dyscypliny olimpijskie jeszcze łatwiej - łatwiej się przekonuje ludzi, żeby sypnęli kasą niz w.przypadku czegoś uprawianego przez niewielką garstkę pasjonatów, jak to jest w przypadku większości styli kung-fu, zwlaszcza w przypadku styli, gdzie nie robi się zawodów, jak Wing Chun). Do tego jeszcze dochodzi liczba zainteresowanych treningiem danego stylu. Więc porównanie oplat w klubach, które dostają dotacje i mają sponsorów z opłatami w tych klubach, które w całości utrzymują się ze składek, niekoniecznie musi mieć sens.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2108
A ja mam pytanie do Autora postu: 1. Na jakiej podstawie stwierdzasz niekompetencję trenerów ? 2. Ile dziesiątek lat trenujesz, żeby powiedzieć że MŚ (chociaż nawet tego pewien nie jesteś) to "żenada" ?
Nie zarzucaj też proszę niekompetencji wszystkim krakowskim szkołom i klubom walki na podstawie 2 poznanych przez Ciebie, owszem pewnie znalazłoby się kilku naciągaczy, ale czy Tobie o tym sądzić ?
Co do postawy Ciembroniewicza: zdaje się, że kasa zawróciła mu we łbie i teraz chłop jest tylko na to nastawiony - cóż szkoda go, bo jest osobą kompetentną...
I jeszcze jedno, pisz proszę zachowując jaką taką składnię i ortografię, wybacz ale trudno czyta się taki zlepek znaków jak Twój pierwszy post.
Pozdrawiam

"Vivere militare est..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
"Nie ma w Krk. sztuk walki.To tylko zdzieranie kasy z ludzi,i to w tak bezczelny sposob,ze az korci......"

Z tego co mi wiadomo chlopaki z Grappling Krakow sa naprawde niezli. A zreszta przylaczam sie do opinii uzytkownika o nicku Troop (zeby nie napisac Troopa )

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Przykro mi sie robi jak to czytam...Jest to czesc forum poswiecona tradycyjnym sztukom walki, a niektore osoby wypowiadajace sie nie maja pojecia o etyce tradycyjnej szkoly.

"Co do trenera to mialem przyjemnosc jeszcze w podstawowce do jego klubu uczeszczac i nie obchodzi mnie jak to z jego strony wyglada, bo jest
on dla mnie zwyklym burakiem."
Podstawowa zasada to szacunek do swego sifu. JEsli cwiczyles u kogos to go nie oczerniaj.

Ktos pisal, ze nie bylo znizek na zawody dla uczniow szkoly co jest bzdura z palca wyssana. Ktos inny pisze, ze cos tam wie "ze slyszenia". Ludzie opanujcie sie. Szkalujecie osobe istniejaca fizycznie! I to zasluzona w swiecie sztuk walki. Laureata prestizowej nagrody. To grozi konsekwencjami natury prawnej.

Autor postu, ktory z uporem maniaka uzywa slowa "miSZCZ" (ciezko okreslic co oznacza?) pokazal kim jest w jednym ze zdan, kiedy powiedzial, ze "juz chcial mu nakopac do dupy z kumplami". Przepraszam, ale opinia takiej osoby nie znaczy nic.

Jedyna osoba, ktora sie sensownie wyowiedziala jest dacheng. Prosze pamietac, ze nikt i nic nie jest czarne lub biale. Ale nie potrafie zrozumiec tak agresywnej krytyki pod adresem sifu Ciembroniewicza. A tym bardziej podwazania jego kompetencji. Jesli ktos chce oceniac jego zdolnosci i umiejetnosci to prosze podac imie, nazwisko albo przyjsc do sekcji i powiedziec mu to w twarz.
Najsmieszniejsze, ze przewaznie ci, ktorzy najwiecej krzycza o falszywych mistrzach, sami cwiczyli marne 4 lata w jakiejs szkole i pojecia o niczym nie maja.
I ostatnia sprawa- zauwazylem, ze ostatnio pojawia sie krytyka sifu Ciembroniewicza, ktorej autorami sa zazdrosnicy ze srodowiska sztuk walki. Niestety nie kazdy moze poszczycic sie ponad trzydziestoletnim stazem w swiecie sztuk walki i nie kazdy moze moze byc uwazany za prekursora kung- fu w Polsce.
Prosze moderatora o zajecie sie tym postem, ktory w jawny sposob oczernia wspominana przeze mnie osobe.

Pozdrawiam serdecznie i zycze wiecej rozwagi.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Nie uważam aby interwencja moderatora była potrzebna. Forumowicze nie gęsi i swój rozum mają. Nie wprowadzajmy cenzury, bo forum służy wymianie poglądów, także na temat trenerów i szkół sztuk walki. Jak ktoś ocenia anonimową i niepotwierdzoną relację o danym klubie czy trenerze to tylko jego broszka.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2108
Hadouken: Nie tylko chłopaki z Grappling Kraków są dobrzy (np. Dudu i Tomek Mamulski) Ciekawe co powiedziałby nasz Gelerth instruktorom z Krakowskiej Akademii TKD, Panu Brzozowskiemu z "Sunga", krakowskim Karatekom (np. Drewniakowi)- przykłady można mnożyć. A mój nick powinno odmieniać się wg. polskiej gramatyki
GallAnonim: Ja nic nie zarzucam Panu Ciembroniewiczowi. Mam szacunek dla jego wkładu w polskie Kung Fu. Jednak odnoszę przykre wrażenie, że ostatnio KF stało się dla niego TYLKO I WYŁĄCZNIE źródłem- całkiem sporych zresztą dochodów i patrzy on jak by tu więcej na nim zarobić.
Pozdrawiam

"Vivere militare est..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MP kadetów i seniorów Polskiej Unii Taekwon-do

Następny temat

Terror w Madrycie: 173 zabitych, 700 rannych

WHEY premium