SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

P90X + Dieta - Prośba o konsultację ze specjalistą

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4350

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

http://desmond.imageshack.us/Himg51/scaled.php?server=51&filename=zdjcie3p.jpg&res=landing

Wiek

29

Waga

89

Wzrost

180

Staż treningowy

Amatorskie ćwiczenia w domu

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Od 2óch tygodni P90X

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

Bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

Ćwiczenia w domu, bieganie

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Aktualnie: Białko 113-125g, Węglowodany 344-355 g, Tłuszcze 69g (25%) w tym większość tłuszczy roślinnych Cholesterol do 300 g

Wrażliwość na stymulanty

Raczej nie

Możliwosci finansowe

150-200

Cel/problem/opis

Redukcja tkanki tłuszczowej, "odkrycie" mięśni
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez apokalipsa z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 188
Witam serdecznie,

Chciałbym uzyskać parę odpowiedzi i podyskutować na temat ścieżki, którą chce przejść (przeżyć) w celu redukcji tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienia ciała.

Od ponad 3-ech tygodni intensywnie ćwiczę, przez pierwsze 2 tygodnie starałem się jadać posiłki podawane w programach treningowych, które zaraz wymienię, natomiast od 1,5 tygodnia jestem na diecie dostosowanej przez dietetyka na potrzeby intensywnych ćwiczeń (nie wiem czy zrobił to dobrze). Pierwszy tydzień zacząłem z "Insanity" lecz po tygodniu doszedłem do wniosku, że to nie taki trening jakiego szukałem. Zmieniłem na P90X, i jestem na 3ecim tygodniu. Chciałem zastosować dietę z programu P90X lecz dietetyk określił ja jako zbyt wysoką w Białko i że przy tak dużym poziomie białka mogą wysiąść mi nerki.

Nie jestem pewien ale z opisów wynikałoby, że jestem Mezomorfikiem.

Tak wyglądałem 3 tygodnie temu:



Tak wyglądam po tygodniu Insanity i po 2,5 tygodnia P90X:



Oto co ustalił mi dietetyk:




Oto 3 przykładowe dni z 14 ustalonych z dietetykiem (po 14stu wznowienie od dnia 1ego):





Pod magiczną nazwą "napój energetyczny" kryje się porcja napoju węglowodanowego Olimp Carbonox. Przed ćwiczeniami biorę dawkę 900mg L-Carnityny w tabletkach marki Olimp.

Ćwiczę dość późno, ponieważ zaczynam ćwiczenia około godziny 20.15 więc ostatni posiłek jadam koło godziny 21.30 nawet 22.00. Chodzę spać koło 24ej.

Dodam, że przed rozpoczęciem treningu i diety nie piłem alkohol okazyjnie, od roku nie jadłem w Mac`u czy KFC ITP, słodycze ograniczyłem prawie do zera (podczas diety wykluczyłem całkowicie ale to raczej oczywiste), nie piłem napojów gazowanych a tylko soki bez konserwantów i barwników. W tej chwili ściśle trzymam się diety i treningu P90X bez omijania czegokolwiek czy podjadania.

I teraz mam następujące pytanie, czy połączenie P90X i diety o której wyżej mowa pozwoli mi na redukcję tkanki tłuszczowej i "odkrycie mięśni, które widocznie się kształtują podczas intensywnych ćwiczeń programu P90X?

Pytam ponieważ doinformowałem się już, że redukcja tkanki tłuszczowej jak i rozbudowa masy mięśniowej jednocześnie to procesy, które nie mogą zachodzić jednocześnie. Ale teraz pytanie czy mowa tu o budowie masy w postaci 50cm bicepsa? Bo nie o to mi chodzi. Chciałbym po prostu ukształtować swoje ciało tak aby był "kaloryfer" czy też widoczny ładnie wypracowany biceps bez rozrastania się "w szerz"

Czy za pomocą tego połączenia osiągnę ten efekt? Bo zauważyłem znaczny spadek tkanki tłuszczowej i moje ciało nabiera powoli kształtów które chciałbym uzyskać, ale nie wiem czy jest to proces krótkotrwały i zaraz się zatrzyma czy jest to proces długotrwały idący w kierunku celu, który chcę osiągnąć.

Jest masa ludzi, którzy po ukończeniu P90X chwalą się "kratą" na brzuchu jak tu:


Pytanie czy jest to realne? Nie wierzyłem twórcom tego programu bo jak to się mówi "każdy żyd swój towar chwali" ale efektów "przed/po" w necie jest zatrzęsienie.

Jeśli wszystko jest na dobrej drodze to czy czymś powinienem to uzupełnić? Jakieś inne ćwiczenia? jakieś suplementy?

Zmieniony przez - BlackRaven w dniu 2012-07-12 09:57:38

Zmieniony przez - BlackRaven w dniu 2012-07-12 12:12:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Myślę, że są lepsze treningi ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Jednak wg. mnie są lepsze treningi. Ale dietę powinieneś trzymać cały czas. Nawet jak zakończysz te p90x i wtedy efekty będą dłużej trzymały. Nie jestem specjalistą ale ja jednak nie jestem przekonany do takich treningów. A tym przed i po raczej nie ma co wierzyć za bardzo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w domowych warunkach (hantle, ławka) - ile serii

Następny temat

TRENING NA MASE DO OCENY!

WHEY premium