SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia i dieta, prośba o opinie i rady.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 65
Witam, od dość sporego czasu zacząłem dbać o sylwetkę.
Prosiłbym o rady dotyczące mojego treningu i diety domatora.
Mam 16 lat, 58kg, 172cm.

Dieta:
-Rano - 2 kanapki chleba pełnoziarnistego z szynką, cały kubek twarożku, ew. owsianka na 0.5l mleka lub 0.5l mleka z płatkami kukurydzianymi.
-W szkole - zwykła kanapka, jakiś owoc
-Obiad - zupka ;p, na drugie: spora ilość mięsa z ryżem lub czymś podobnym, surówka...
-Przed kolacją jogurcik lub maślanka
-Kolacja - kubek twarożku z chlebem lub jajecznica z 2 jajek.

Trening:
Najczęściej wieczorem przed kolacją, gdyż czasu czasem braknie we wcześniejszej godzinie. najczęściej co 2 dzień, w dni bez treningu brzuszki i rozciąganie.

3x max ilość pompek klasycznych na kostkach( 20-10 )
3x max ilość pompek z nogami na krześle
4x podciąganie na drążku szeroko nachwytem ( do ok.7 razy )
4x podciąganie wąsko podchwytem ( do ok.7 razy )
3x max ilość unoszenie sztangielek bokiem, z ugiętym łokciem ( tzn. na barki )
2-3x max ilość wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki
2x uginanie nadgarstka podchwytem
+ dużo wody

Co o tym sądzicie? Nie jestem znawcą więc pomoc ludzi znających się w temacie bardzo by mi pomogła. Zależy mi na jak najbardziej udoskonaleniu treningu więc dzięki za wszelka pomoc. ;)

Zmieniony przez - NISu w dniu 2010-05-30 15:34:31

Hip-hop Fan

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Śniadanie trochę biedne, przerzuć się na stałe na płatki owsiane, do tego dobre źródło białka - najlepiej jajka, choć twaróg od biedy też może być. Płatki kukurydziane też odpadają, nie wiem co rozumiesz przez twarożek, bo jeśli twaróg to ok, jeśli coś w stylu almette itp to też do wywalenia.
Do szkoły podejrzewam, że raczej nie weźmiesz jakiegoś konkretnego posiłku, więc co najmniej kilka porządnych kanapek z szynką, tuńczykiem, schabem itp i np sałatą, czy innymi warzywami.
Kolejny "posiłek" to nieporozumienie, o ile maślanka jeszcze może w miarę być jako dodatek np do obiadu, to nie można tego traktować nawet jako przegryzkę. Kolacja też uboga, nie masz tam źródła energii.
Przez cały dzień nie jesz też pewnie za wielu warzyw.
Ogólnie jeśli chciałbyś zyskać mięśnie, to niestety jesz za mało wartościowych rzeczy; jeśli jesz płatki owsiane na śniadanie to jest to 1 z 2 posiłków w ciągu dnia gdzie dostarczasz to czego potrzebujesz.

Rozciąganie najlepiej stosować po treningu, lub tak jak piszesz pod warunkiem, że potrafisz dobrze rozgrzać mięśnie, nad którymi chcesz pracować.

Zacznij ćwiczyć nogi, ćwicz wszystkie partie, wzoruj się na treningach podwieszonych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny.

Następny temat

Początkujący trening w domowych warunkach a sprzęt.

WHEY premium