SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Półsuples

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4301

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Mam dosyć naiwne pytanie ...
Czym różni się półsuples od czystego suplesa?
Zawsze wydawało mi się, że półsuples wykonujemy rzucając lekko skręcając się i rzucając bardziej przez swoją nogą niż przez tułów.

Jednak ostatnio wdałem się w dyskusję, z której wynikało że półsuples jest wykowany tak jak normalny suples z tym, że w ostatniej chwili skręcamy się lekko w bok i padamy na bark a nie jakby bezpośrednio przez głowę, lub raczej przez kark ...

Czy jakiś zapaśnik mógłby mi wyjaśnić jak to jest naprawdę ...

My baby shot me down ...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339
pierwszy rzut z filmiku to jak dla mnie ten wasz "sznojder" ale jak dla mnie jest to "Schroider" czyt. szrojder xd i nie pulkać;D

"Ćwicząć z lepszymi ,stajesz sie lepszym..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Wiesz tak rozumując to czyste suplesy rzucaja tylko w WWE. Przecież nawet słynny lot Fiodora skończył się na barku.
Pewnie chłopaki zapasniki to rożróżniają inaczej niż ci z BJJ, gdzie suplesy wysokie są zakazane.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
No ale w zapasach też rzucają czyste ...
Nawet finał olimpijski w 83kg klasyk został wygrany przez czysty suples z odwrotnego pasa, z odwrotnego ale czysty ...

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Odwróconego pasa czyli Karelinem? Ale to chyba wogóle się rzuca jakoś ukośnie, przynajmniej tak Karelin to rzucał.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
O ile dobrze kojaze chodzi o wyniesienie pelne to czysty a bez to polsuples, np z jednej nogi z odwroconej.
Cos mi kolata sie w glowie bo starszy zapasior mi to tak tlumaczyl ale moze zle zapamietalem.
https://www.sfd.pl/suples_zapaśniczy-t283239.html
tu jest cosik

Zmieniony przez - OBELX w dniu 2009-03-14 22:04:49

to juz wszystko jasne polsuples to ze skretem bioder czyli bez mostkowania przy koncu

Zmieniony przez - OBELX w dniu 2009-03-14 22:11:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Znalazłem krótką prezentację tego co dla mnie jest półsuplesem
http://www.grappling-core.com/gifs/_Matt_Hughes_Suplex_Jeremy_Horn?gid=10000061&tid=115

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
no i by sie zgadzalo
a kojazycie polsupla z zaplecieniem nogi wykrocznej (prawej) na lewa przeciwnika w zwarciu wejscie lewa na prawa przeciwnika i wywrotka z rotacja na lewy bark?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Myślę że jak Siwy sie pojawi to rozjaśni troche sytuacje
choć moim zdaniem pół idzie rzeczywiście z lekkim skrętem w bok a cały idzie bezpośrednio w tył.

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Hmm... Suples jest rzutem przez swoją pierś -niezależnie od tego czy ze skrętem czy tak jak Ci z WCW (swoją drogą to np. dzieciaki tak rzucają manekinem w trakcie nauki). Wydaje mi się, że mówiąc "pół suples" ktoś miał na myśli "sznojder" (nie wiem jak to się pisze). Sznojder rzuca się wybiciem z bioder i pracą nóg od razu skręcając się bez wygięcia w tył -to jest jeden z etapów nauki suplesa w dość bezpiecznej formie.

Tu przykład "suplesu", który można nazwać "pół suplesem" albo "sznoidrem"




Tu natomiast trzy suplesy, z czego ten pierwszy również można nazwać pół suplesem:





Dodam (już kiedyś o tym wspominałem na sfd), że jest pewien problem z nazwami technik zapaśniczych bo w niektórych regionach Polski na daną technikę określa się nazwą, która w innym regionie oznacza zupełnie inną technikę Dla przykładu, kto mi powie co to jest klucz niemiecki? Zaraz Polska podzieli się na co najmniej dwa obozy, gdzie jedni będą mówić że to klucz "ręka-głowa" a inni (w tym ja), że to specjalny chwyt zapinany na żebrach

Zmieniony przez - Siwy29 w dniu 2009-03-18 01:23:29

Zmieniony przez - Siwy29 w dniu 2009-03-18 01:28:29

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Ergo "sznojder"

Tam w Krakowie to macie niezłą polszczyznę, pierwszy raz widzę taki termin

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Ja też poznałem ten termin dopiero od Włodka Zawadzkiego podczas kursu w Radomiu

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krawat i nelson

Następny temat

Ćwiczenia Tai Chi (Zaawansowani) - cz. 2

WHEY premium