SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Osiagniecia bez koksow-czy to mozliwe?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
zonker21, Reeves koksował na potęgę, zresztą niemal każdy znany kulturysta.
Powiem ci że nawet w starożytnej Grecji stosowali doping w postaci jąder byka itp.
Kiedyś czytałem anonimowy wywiad z kulturystą startującym w federacji "naturalnych" w którym zdradzał, że naturalni też koksują, tylko mniej. Generalnie nie wygląda to zachęcająco, ale tak jest w życiu, 99% kantuje.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Tak sobie czytam ten topic i zauważyłem ze sporo nieporozumień wynika tutaj z różngo rozumienia przez was słowa kulturystyka. Jedni utożsamiają je tylko z zawodami, inni natomiast wszystko co związane z ćwiczeniem na ciężarach.
Moim zdaniem w sporcie zwanym kulturystyką nie ma czystych zawodników - chyba ze mówimy o jakichś lokalnych zawodach i zawodnikach startujących w niskich kategoriach wagowych /chociaż ciężko osiągnąc idealną definicję bez dopalaczy/.
Natomiast jeśli mówimy tylko o zbudowaniu konkretnej sylwetki, to tutaj nie widzę konieczności stosowania saa. Zbyt często się mówi o tym, że naturalne granice rozwoju powodują, ze nie ma wyjścia i trzeba sięgnąc po koks. Moim zdaniem w większośc wypadków ludzie amatorsko trenujący kulturystykę sięgają po sterydy, ponieważ są leniwi, niecierpliwi, nie potrafią wykazać się systematycznością i sumiennością oraz zwykłym ludzkim uporem. Druga rzecz, która powoduje zastoje i tym samym sięganie po koks to po prostu metodyka treningu kulturystycznego. W prasie fachowej, na forach (chociażby sfd) można znaleźć wiele materiałów tyczących się bodybuildingu, zasad treningowych Weidera (którego uważa się za ojca współczesnej kulturystyki). Niestety większośc ludzi zbyt szablonowo wykonuje treningi, wierząc ślepo że jest tylko jedna słuszna droga w budowaniu mięśni. Nawet na tym forum powielane są liczne stereotypy dotyczące np trwania poszczególnych cyklów w rocznym (lub dłuższym ) cyklu treningowym, metod treningowych. Największy mój śmiech wywołują posty w których "doświadczeni" "kulturyści" z rocznym stażem twierdzą że po każdym cyklu treningowym TRZEBA KONIECZNIE zmienić trening, czyli poszczególne ćiwczenia i że regeneracja polegać musi na tygodniu lub dwóch zupełnego rozbratu z siłownią lub treningów zupełnie rekreacyjnych.

Tymczasem to wszystko nie jest takie proste. Zmiana ćwiczeń, czy nawet regenracja w większości wypadków nic nie dają, bo ludzie robia to na ślepo powielając wyczytane gdzieś lub podglądniete u kolegów treningi. A to niestety powoduje ze stagnacja i naturalne bariery rozwoju pojawiają się bardzo szybko i są nie do pokonania.

Ze swojego doświadczenie oraz obserwacji innych ćwiczących wiem, ze bardzo niepopularne i niedoceniany są metody siłowe, oparte na dużych ciężarach. Tymczasem to jest własnie bardzo skuteczna droga do łamania barier swojego organizmu.
Większość woli jednak pójść w tym momencie na łatwiznę i sięgnąć po chemię.

Kacperson wcześniej pisał że ćwiczącym stosującym saa też należy się szacunek, bo sterydy są tylko dodatkiem do całej reszty. Zgoda. Ale warto spojrzeć też od drugiej strony. A dlaczego każdy człowiek dobrze zbudowany, ważący ponad 100 kilo musi być od razu uważany za koksiarza. Osobiście często się z czymś takim spotykam, a ja przez wszystkie lata swoich treningów nie sięgnąłem po żadną chemię. Co wiecej nie próbowałem nawet kreatyny,a wyniki mam przyzwoite i byłyby dużo lepsze gdyby nie kontuzje./ dodam tylko ze układając swoje treningu olewam zasady Weidera, dobre rady pism kulturystycznych a staram się wczuć w swój organizm i przede wszystkim budować siłę mięśni a nie ich gabaryty)

Uważam więc że lepiej nie gloryfikować pracy jaką wkładają ćwiczący stosujący saa, bo i tak jest ona nieporównywalnie mała w stosunku do osób ćwiczących na czysto. Co gorsza i ci ćwiczący na czysto i ci wspomagający się niedozwolonymi środkami są wrzucani przez społeczeństwo do jednego kotła i utrwala się stereotyp, że mięśnie = koks, agresja, głupota i prostactwo. Oczywiście nie chciałbym zeby ktoś zrozumiał że uważam iż każdy stosujacy saa jest agresywnym idiotą, bo oczywiście tak nie jest. Drażni mnie jednak że pogłębia się wśród ludzi stereotym, że nic nie można zdziałać ze swoim ciałem bez stosowania saa.

Trochę przydługa ta wypowiedź ale z grubsza napisałem to co mi się nasunęło po przeczytaniu wcześniejszych wypowiedzi
Pozdrawiam

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2005-11-23 12:12:27

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3272 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38457
dobrze gadasz

co?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
PIEKNIE TO UJOLES!!!!nightingal
Przylaczam sie do tej odpowiedzi

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 166 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 833
nightingal napisz co ci sie udalo osiagnac bez kreatyny nie to zebym sie tu nabijal czy co tylko jestem ciekaw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 192 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4664
nightingal
Imię Paweł
Nazwisko
Miasto niestety zadupie
Województwo Nie mieszka w Polsce
Data urodzenia (rr.mm.dd) 1979-02-22
Waga (kg) 100
Wzrost (cm) 180
Biceps (cm) 44
Klatka (cm) ok. 125
Pas (cm) ok 90
Udo (cm) nie mierzyłem
Wyciskanie-Klatka (kg) 155 przewlekła kontuzja barku
Wyciskanie-Barki (kg) 100
Przysiad (kg) 195 x 3
Martwy Ciąg (kg) 205 x 3
Zainteresowania zasady zdrowego żywienia, dobra książka, sporty siłowe, ekonomia i zarządzanie
Coś o sobie zniszczone barki, skrzypiące łokcie- i tak się nie dam!!! BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW!

o kur** , bez krety ? :O
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2363 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20539
przechwyt wiesz niekturzy dają ponieść sie fantazji

choc wątroba z dnia na dzien
mi gnije to i tak kupie 100metki i je zarzyje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 166 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 833
malo prawdopodobne zeby to bylo prawdziwe kazdy sobie dodaje te 10 kg i cm w lapie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1181
Mam 38 w łapie i od dłuższego czasu stoje w miejscu.Coraz bardziej mnie kusi żeby koksować.Zaczne brać przyrosty będą, przestanę brać będą spadki.I tu mam dylemat.A zdrowie też ważne.

Mów co uważasz,uważaj co mówisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 166 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 833
odluz sporo kasy kup troche odzrywek i trzymaj diete napewno pujdzie a jak nie to juz twoja wola
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jay Cuttler VS Taka Hushimura

Następny temat

zakład- da radę?

WHEY premium