SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olivier Lafay Dziennik i Pytania :D

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
Witam wszystkich,
jestem Szymon i forum przeglądam od paru dobrych lat.
Ćwiczę według Oliviera Lafaya od około miesiąca.
Mam do was parę pytań:
1.Zależy mi na spaleniu tłuszczu z brzucha i dlatego w dni bez Lafaya będę wykonywał treningi interwałowe różnego typu. Czy jest sens to łączyć czy nie będę miał przyrostów?
2. Czy kreatyną mogę zastąpić bcaa bo akurat ją mam a nie chce żeby organizm pobierał białko z mięśni?
3. Czy dieta, bez wyliczania ma w ogóle sens? Wygląda to tak:
a)Śniadanie płatki owsiane i odżywka białkowa
b)obiad ryż ryba warzywa
c)2obiad ryż kura warzywa
d) shake z twarogu mleka i odżywki
Głównie w swojej diecie skupiam się na tym żeby na kg masy ciała dostarczyć 2g białka. Czy to jest słuszne?
Liczę na doświadczonych i lepiej ode mnie oczytanych :)
Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
W sobotę zrobię interwał trwający około 20 min ale z dłuższymi okresami odpoczynku bo na 1 raz to za ostro zacząłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
Siema.

1. Wszelaka inna aktywność w dni inne niż treningowe. A' propos przyrostów - odżywianie odgrywa główną rolę :)
2. Kreatyna da efekty tylko przy dopiętej na ostatni guzik diecie, nie ma sensu "faszerować" się nią od samego początku. Potem może się przydać.
3. Doczytaj w dziale "Odżywianie" na temat obliczania zapotrzebowania kcal i oblicz sobie, bys widział tak orientacyjnie. I nie oszukujmy się,żeby ruszyć z wagą musisz częściej jeść niż te 4 razy dziennie. Co najmniej 5-6
4. Tutaj nie bd się wypowiadał, bo nie wiem. Są różne teorie. Polecam przekopać forum :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
Dzięki oddy za odpowiedź. Jak Ci idzie z Lafayem? W niedługim czasie będę prowadził dziennik. Największy u mnie problem z ćwiczeniem B i na razie staram się poprawiać technikę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
Jeszcze jedno. Jest w ogóle sens ładować w siebie te odżywki i trzymać się porządnej michy do treningu domowego ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
To zależy. Ja nie próbowałem póki co żadnych odżywek. Jakiś czas temu obliczyłem zapotrzebowanie i dopiero gdy dość znacznie je podbiłem to ( może niedbale podliczyłem), ruszyłem z wagą. Proponuję na początek skupić się na dostarczaniu składników z żarcia, jak bd zastój to wtedy coś pomyśleć.

Sam możliwe, że jakieś bcaa zakupię po obwodach, na wyższych poziomach. Ale na niższych wydaje mi się, że to strata kasy i można dużo kg złapać z samego jedzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
A jak będziesz robił obwód bo tego nie mogłem znaleźć jak to się robi?? powtarza etapy czy jak??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
A jak będziesz robił obwód bo tego nie mogłem znaleźć jak to się robi?? powtarza etapy czy jak??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 270
tak podstawowy obwod to 2,3,4 pzm. potem mozna robic np. 6,7,8 itp. wszystko wytlumaczone jest w II tomie - polecam kupno zamiast odzywek. ;]
nie pozalujesz.

Zmieniony przez - Heraklesik w dniu 2013-03-11 22:14:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
No przymierzam się do zakupu jak będę na 4 poziomie. Na razie jestem na 2 i chce dobić w każdym ćwiczeniu do 12 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
Jedyne co mnie katuje to te przerwy 25 sekund wydaje mi się że wtedy się trochę pali mięśnie czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie bój się katabolizmu! Być może jest wprost przeciwnie - przy tak krótkich przerwach wydziela się dużo hormonu wzrostu - ważnego dla wzrostu mięśni i przede wszystkim spalania tłuszczu. Odżywki mogą mieć sens, mają tą zaletę, że są dość "przenośne": ładujesz białko i trochę owoców do shakera i dobry posiłek masz zawsze pod ręką, bez konieczności noszenia z sobą pojemników na żarcie. A kretkę bym na zastoje wrzucił, nie stosowałem nigdy, ale widziałem, że zaawansowani odpalają ją z reguły na cięższe niż zwykle treningi. Trochę się nie zgadzam z Oddym na temat aktywności w dzień treningowy - nie muszą to być interwały, ale jakieś rozbieganie czy gierka towarzyska nie zaszkodzi.

Zmieniony przez - Krzyh93 w dniu 2013-03-11 22:46:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia na mięśnie

Następny temat

Ułożenie planu

WHEY premium