SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odnośnie karate/

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Mnie się wydaje, że zdecydowanie capoeira, bo w kung fu to też jest raczej chyba traktowane jako dodatek i to dla zaawansowanych. A co do skuteczności "sztuczek" to równie z tym bywa. Np Scorpion z naszego forum za***iście robi coś takiego, że wskakuje na udo przeciwnika, odbija się i stamtąd sprzedaje mawahę. I wchodzi mu to nawet

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Ok, dzięki. ;)
Poczytałem więcej o Capo i raczej ją wybiorę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Tak ja powyzej, w karate srednio praktykuje akrobatyke ale ...

Jesli szukasz sekcji karate gdzie sa zajecia z akrobatyki to z tego co wiem praktykuje cos takiego Mazowiecki Klub Karate Kyokushin (MKKK) badz juz tego nie ma, musisz sam sprawdzic.

Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Ech, widać jak się wszyscy znają na capo... Przez dłuuugi czas nie będziesz mieć takich rzeczy, z akrobatyki to gwiazdę głównie . Wbrew pozorom dużo więcej się wagi przykłada do pozycji, kopnięć itd. Akrobatyka nie jest aż tak eksploatowana jak to się wydaje ludziom widzącym pokazy czy filmiki. W końcu capo to jest, jak już wcześniej pisałem, sztuka walki z elementami akrobatyki. Jak kolega chce umieć rzeczy jak na filmikach to akrobatyka plus coś kopanego. Ale przede wszystkim akrobatyka.

Ogólnie to jest tak jak kopt napisał o kung-fu - bardziej jako dodatek, i to dla zaawansowanych.

Zmieniony przez - KondiCapo w dniu 2010-10-14 14:04:21

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
ogólnie w kung fu ( wu shu) tak nie jest - w mało którym stylu tradycyjnym jest cokolwiek widowiskowe. Natomiast są style sportowe czysto - czysto sportowe wu shu - takie jakiego uczą w instytutach w Chinach - i tam się skacze, fruwa i co tylko, bo to ma być widowiskowe, a nie praktyczne ;)

Niektóre tradycyjne style maja formy sportowe do pokazów właśnie, ale tego często uczy się kogoś kto rokuje medale na zawodach

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Czy ja wiem czy capoeira to TYLKO pajacowanie...


"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 72
Przeglądałem filmiki na yt i z tego co widziałem to na treningach capoeirii się tańczy
Ja osobiście szukam akrobatyki, z namiastką walki. Tzn. chciałbym umieć te wszystkie salta, obroty, ale chciałbym również umieć się obronić. Istnieje taka dyscyplina łącząca obie dziedziny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
Puar, poraz kolejny ten filmik dowodzi ze nie walczy Styl tylko czlowiek .
Piekny knockout !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Puar, nikt - powtarzam NIKT - tu nie napisał, że capo to "tylko pajacowanie". Masz jakieś kompleksy chyba

"chciałbym umieć te wszystkie salta, obroty, ale chciałbym również umieć się obronić"
Zaraz mi jakiś miłośnik capo wypali, że się na tym nie znam, ale po raz kolejny powtórzę, że Twój opis brzmi jak stworzony do capoeiry.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
Taekwondo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

12 stron o Adamku w "The Ring"

Następny temat

Roy Jones Jr.- David Haye.??

WHEY premium