SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie po róznych dietach "cud"

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2561

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3821
nie ma innego wyjścia, niż budowa mięśni, jeśli je wcześniej popaliłaś i jesteś otłuszczona. Pomyśl, kilogram mięśni żre około 100 kcal... Bez tego będziesz łatwiej tyła, wiem z doświadczenia. A chyba nie planujesz robienia aerobów dzień w dzień przez najbliższe kilkadziesiąt lat życia Poza tym, będziesz miała super ciało ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 73
no dobra. To dalej bede robila cwiczenia silowe aby odbudowac miesnie(3 razy w tyg) + aeroby (3 razy w tyg) i mam nadzieje że coś się zmieni. Juz sama niewiem, moze powinnam sie poprostu do dietetyka wybrac bo robienie diet i cwiczen na własną rękę źle się w moim przypadku skonczylo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3821
spokojnie, wszystko da się zrobić. Wszyscy popełniamy błędy. Dietetycy są różni, czasami dają takie rade, że... Ułóż sobie dobrą dietę i trening, taki, który umożliwi przyrost mięśni i będzie ok. Ważysz naprawdę niewiele, przy tej wadze jak zmiast tłuszczu będzie trochę mięśni to będzie naprawdę ok. Pamiętaj-tłuszcz jest większy objętościowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 554
Tez mam podobny problem.
Przez te wszystkie "diety" mam rozpiepszony metabolizm i za cholere nie moge
go naprawic :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie idz do dieteka bo dostaniesz diete 1000kcal i tyle

Jak wygladaja twoje cwiczenia silowe? tu trzeba pogrzebac.

No wiesz nie jest kwestia mozliwosc odchudzania ale jej sensownosc
Przyznam sie szczerze ze mam zawsze "klopot" z tym jak dziewczyna podaje ze jej BMI i wymiary sa w dolnej granicy normy i chce sie odchudzac. Nie miesci mi sie to w glowie ze kobieta moze chciec miec wymiary mlodego wychudzonego chlopaka

Pomagam dziewczynom juz pare lat i w roznym wieku i jednego sie nauczylam, ze jak sie odchudzasz jako nastolatka to bedziesz i jako dwudziestolatka, trzydziestolatka...
A jako gruba 50lataka z cukrzyca i chorobami krazenia bedziesz pokazywala zdjecia ze swojej mlodosci jaka chuda kiedys bylas

Z checia pomoge w dopasowaniu planu treningowego, wyczyszczeniu diety dopasowaniu jej proporcji (tak na oko by nie swirowac z liczeniem) ale odchudzac sie nei moge pomoc bo uwazam ze to jest dzialaeni przeciw zdrowiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3821
mówię wam: najprosztszy, i chyba jedyny sposób by naprawić metabolizm to budowa mięśni. Tzn. odbudowa tych, które zostały spalone. Nigdy matablozim nie będzie funkcjonował tak jak przed dietą głodówkową przez to, że jest mało mięśni.

Znając życie, dalej się "cyckacie" z jedzeniem, próbujecie odchudzać. Niestety po głodówkach nie idzie to tak łatwo, nawet na niewielkiej kaloryczności... KOlejna próba schudnięcia kończy się obżarstwem słodyczami itp. I ten cholerny strach, żeby tylko nie przytyć...

Jedyne rozwiązanie: siłownia. Solidny trening 3 razy w tygodniu, dobra dieta, i mięśnie rosną, dzięki czemu i metabolizm "wraca do zdrowia". W przypadku mężczyzn mięśnie rosną na początku naprawdę szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 73
No nie żartujcie z tym dietetykiem, naprawde daja diete 1000 kcal?

To nie tak że nagle postanowilam schudnac do extra niskiej wagi. Waga nie jest istotna, mogę ważyć tyle co teraz, kilka kg więcej lub mniej- to nie ważne. Chce tylko aby te wymiary poszły w dół... To dla mnie naprawde bardzo ważne.
Uważam że zdrowie przedewszytskim, ale ja zawsze mialam BMI w granicach niedowagi i badania krwi mialam dobre, okres regularny, brak problemow ze zdrowiem.

Mój trening (nie znam profesjonalnych nazw cwiczen (jeszcze )):
-rozgrzewka
-trening:
1. napinanie miesni brzucha x 15
2. "wspinanie się" na palcach x 15
3. przysiady x 15
4. przyciaganie ciezarka wzdluz ciala (tz. butelki z woda bo ciezarkow nie posiadam)x 15
5. damskie pompki x 15
6. unoszenie ciala trzymajac sie kszesel (sory niewiem jak to inaczej nazwac)
7. podnoszenie ciezarkow x 15
i teraz cwiczenie wlasne/znalezione gdzies w necie
8. brzuszki skosne x 30
9. unoszenie nog x 15
10. leżenie na boku i jedna noge do pionu x15 (to samo z druga noga)
11. wymachy nog
- rozciąganie

pewnie sporo błędów, wiec co poprawic?

odnosnie odchudzania w przyszlosci to mysle że jak teraz uda mi sie zmienic nawyki zywieniowe i cwiczenia, to z czasem nie bede musiala liczyc kcal i poprostu będę przyzwyczajona do takiego sposobu odzwiania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ja rozumiem ze taka masz budowe, bo taka masz, tylko mimo ze jestes juz chuda chcesz byc bardziej chuda a tego juz nei rozumiem. zdaje sobie sprawe ze masz gdzieniegdzie jakis waleczek ale szczerze mowiac to tylko na wyretuszowanych zdjeciach ich nie ma Zadna normalna kobieta nie utrzyma na co dzien 10%BF (tyle maja przecietnie fitnesski w czasie startu na zawodach), ba malo ktora utrzyma ponizej 18%
Nie rozumiem co ci sie podoba w braku tylka???

Musisz tez zrozumiec jedno ze w czasie swojego zycia kobieta ma wiele zmian hormonalnych o ciazy nie wspominajac, ktore potrafia wywrocic do gory nogami cala sylwetke. A wszytko miesci sie w glowie, bo ty sie postrzegasz zle inni nie widza twoich "wad" a pewnie wiekszosc kolezanek ci zazdrosci. Do figury modelki nie staraj sie dobic bo to porazka

trening sam z siebie jest ok, tylko kwesta wykonania, bo ty musisz zwiekszac obciazenie a o to w domu ciezko, co ci po tym ze wykonasz 15przysiadow, po dwoch tygodniach daje ci to tyle samo co codzinenny spacer do szkoly. po co ci tele cwiczen brzucha jak masz braki w cwiczeniach calego ciala?
Masz mozliwosc zakupu pilki do cwiczen, takiej jak w linku z mojego podpisu ?

A stataystyczny dietetyk na prawde daje diete 1000kcal, tu co raz pojawiaja sie ofiary takowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 73
Co do tej figury modelek to wlasnie tu jest ten problem. Zawsze bylam chuda a jadlam naprawde ogromne ilosci jedzenia (i to do tego samych prawie weglowodanow bo miesa i ryb nie lubilam) kiedys ktos mi powiedzial ze powinnam zostac modelka i tak się stalo. Z wiekiem zaczelo sie tycie, potem te glupie diety, no i teraz mam problem. Ja naprawde nie chce wygladac jak patyk, mysle raczej o takim wygladzie i nawet troche wiecej w udach bym wola miec http://3.bp.blogspot.com/_lKe2XK1kSnY/S9-Ek8a2ypI/AAAAAAAABuQ/mRTOmVQfaK0/s1600/gisele-bundchen-height.jpg

Cwicze sporo na brzuch bo zalezy mi na tym by byl plaski
Niestety nie mam mozliwosci kupienie takiej pilki i pojsc na silownie tez nie moge. W domu dysponuje jedynie drążkiem (ale kompletnie nie potrafie sie podciagnac wiec raczej mi sie nie przyda) Czy są jakies cwiczenia silowe w ktorych nie potrzeba sprzetu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ale to oczywise ze z wiekiem coraz latwiej lapiemy tluszcz, skonczylas dojrzewac skonczyly sie czasy szybkiego spalania, teraz do tego dochodzi kwestia malej ilosci miesni co najczesciej przeklada sie na niskie BMR.
Pokazujesz wlasnie modelke i to jeszcze wyretuszowana na zdjeciu. Zdajesz sobie sprawe ze one nie tylko genetycznie sa pozbawione wiekszej ilosci miesni to jeszcze stosuja cale zycie niskokaloryczne diety, codzienne cwiczenia pod okiem trenerow, wspomagajac to srodkami farmakologicznymi i chirurgia plastyczna.

Da sie cos robic w domu owszem, ale obawiam sie ze bez trenera i planu nie bedziesz robic postepow co jest warunkiem powodzenia.
Zobacz plan co robisz, serie brzuszkow, to cwiczenia nei dajace nic oprocz tego ze bedziesz mogla wiecej brzuszkow wykonywac , damskie pompki, - pewnie robisz je tak od X czasu i bedziesz je tak robila dalej, plan jest nierozwojowy , martwy i nie uwzglednia calego ciala.

Mozna sobei do domu zmajstrowac "sprzet" samemu i robic calkiem ciezkie treningi ale na to nie masz kondycji a sama jej nei wyrobisz, przepraszam ze tak mowie ale wiem to z doswiadczenia, ludziom ciezko samemu wymusic na sobie progres i lapanie sie za zaawansowane cwiczenia konczy sie tym ze wykonuja je na odwal majac dobre samopoczucie.

Tzn. z mojego punktu widzenia jakbys zdecydowala sie na wykonanie sobie worka do cwiczen (mozna jakikolwiek worek napelnic trocinami lub nawet szamtami) pilke lekarska, miejsce do biegania, to po woli mozna wprowadzac cwiczenia i zwikszac ich trudnosc. To beda tylko wytrzymalosciowe, do tego bieganie.
Zamiast podciagania to opuszczanie na drazku. Do tego lekki ujemny bilans kaloryczny i schdniesz, ale bedziesz musiala zawsze mniej jesc.
Tylko jak juz mowilam to trzeba plan i trzeba cie prowadzic bo utkniesz na wiecznych 15 pompkach damskich.

Szkoda ze nie mozesz chodzic na silownie latwiej i spokojniej progres uzyskac.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Negatywne skutki diety białkowej dr Dukana

Następny temat

Tydzień resertu czy już można?

WHEY premium