SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2730

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 564
Witam mam 17 lat i mam problem gdyż pewnego razu woja waga doszła do 140 kg od tamtego czasu postanowiłem ze się będę odchudzał (to było 2 miesiące temu) nie spodziewałem że się w to tak wkręcę wszystko spoko ale mam problem bo za szybko chudnę i nwm czy to się nie odbije na moim zdrowiu lub w późniejszym czasie będzie efekt jojo codziennie jem zdrowo wybieram zdrowe produkty pije 3 l wody dziennie spożywam codziennie witaminy i minerały kalorie jakie spożywam to 1500 niekiedy zjem mniej np w weekendy jest to dieta białkowa sądzicie że powinienem zjadać więcej ? + do tego treningi z własną masa ciała 4 dni ćwiczeń + 1 dzień przerwa pobrane gotowe plany treningowe z aplikacji na telefon problem leży w tym że w ciągu 2 miesięcy schudłem z 140 kg do 112 kg ???? Co się stało że tak schudłem nie brałem żadnych środków na odchudzanie wspomnę że kiedyś byłem mega chudy jak patyk tylko w ciągu 8 lat przybrałem na wadze 80 kg wszyscy z mojej rodziny byli i są chudzi czy geny ? Mój aktualny wzrost to 197 cm Mimo spożywania tak małej ilości jedzenia nic mi się nie robi czuje się lepiej niż wcześniej przez te 2 miesiące efekty są mega duże i widoczne lecz zastanawiam się czy to dalej kontynuować czy coś zmienic niby jest to dieta białkowa ale zastanawiam się czy opłaca się teraz brać białko w proszku do uzupełnienia zapotrzebowania ? Doradzcie mi co mam teraz zrobić
Pozdrawiam ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1170 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20678
Stanowczo za mało jedzenia, metabolizm zwolni i przestanie waga lecieć, odpocznij trochę psychicznie od diety usiądź na spokojnie wylicz zapotrzebowanie kaloryczne,

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html

A tu masa zbiór ciekawych linków
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94427 Napisanych postów 364351 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668881
Dokładnie na początku szybko leci lecz będąc na niskich kcal przy zastoju już nie będzie z czego ciąć kcal

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Taki skok w dół wagi u osoób ze sporą otyłością to normalna sprawa.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 771 Napisanych postów 1226 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 157353
arstorn
Stanowczo za mało jedzenia, metabolizm zwolni i przestanie waga lecieć, odpocznij trochę psychicznie od diety usiądź na spokojnie wylicz zapotrzebowanie kaloryczne,

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html

A tu masa zbiór ciekawych linków
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html


Metabolizm może zwolni minimalnie, badania pokazują, że to około 200-300 kcal zazwyczaj w bardzo głodówkowych redukcjach, ale waga na pewno nie przestanie lecieć, bo to by przeczyło prawom fizyki i biologii. Nie da się nie chudnąć na deficycie - mit.

Niemniej jednak, jest to za mało kalorii i po dłuższym czasie będzie Ci ciężko wytrwać. Stracisz jeszcze 10-15 kg i zacznie się dość mocny głód i obsesja na punkcie jedzenia, spadnie Ci spontaniczna aktywność i sił do treningów nie będzie. Możesz spokojnie podbić kalorykę o paręset kalorii i dalej chudnąć.

Co do szybkiej utraty to nic dziwnego, wytworzyłeś na tyle duży deficyt, że nie dało się inaczej, miałeś dość duże zapotrzebowanie kaloryczne ważąc 140kg pewnie około 3500 albo i więcej, jak zszedłeś nagle na 1500 kcal to to masz 2000 kcal każdego dnia mniej. + Treningi, nic dziwnego, akurat przy tak dużej otyłości, szybka (stosunkowo) utrata wagi może być w miarę korzystna - dlatego czujesz się lepiej, ale i tak jest to za szybko według mnie, powinieneś celować w 1-2% wagi na tydzień maksymalnie.

+Ustaw białko na 2g na kg mc więcej Ci nie potrzeba, resztę kalorii rozgospodaruj z tłuszczy i węgli, na twoim miejscu podbiłbym od razu kalorykę do przynajmniej 2000 kcal

+Dodanie treningu siłowego z ciężarami poprawi wygląda twojej sylwetki po stracie wagi, więc ja bym na twoim miejscu dodał jeszcze siłownie do repertuaru




Zmieniony przez - Hidan20 w dniu 2018-12-28 13:15:36

You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time.

https://www.sfd.pl/[BLOG]_Hidan20_Transformacja_od_120kg_-t1137366-s120.html
Szukasz pomocy/rady ? Pisz priv

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co zrobić na rzeźbe

Następny temat

Efedryna

WHEY premium