SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka na noc

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Witam wszystkich.

Na samym początku napiszę, że nie chodzę na siłownię. Moją formą aktywności fizycznej są biegi długodystansowe. Ponieważ chcę po zakończeniu biegu a przed snem coś "przekąsić" a jednocześnie nie przytyć od tego posiłku, zastanawiam się nad odżywką wysokobiałkową przed snem. W związki z tym mam zapytanie: która będzie w moim przypadku najlepsza - OLIMP PURE WHEY 80 czy OLIMP SYSTEM PROTEIN 80? W dni w które nie biegam spożywam OLIMP SOJAVIT. Proszę zatem o radę co będzie najlepszym rozwiązaniem dla mnie? Z góry dziękuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
w kolejnosci preferencji
1. Biogenix - Prolonagtum
2. Olimp - Procas 85
3. Olimp - System Protein 80 :D

na zdrowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Dzięki za informację. Przejrzałem stronkę - zarówno Biogenix-u jak i Olimp-u - i szczególnie do gustu przypadł mi OLIMP PRO CAS 85. Czy wybór pomiędzy nim a Biogenix Prolongatum to kwestia gustu czy faktycznie preparat Biogenix jest lepszy w stosunku do moich oczekiwań Mam jeszcze jedno zapytanie - czy w dni które biegam lepiej bedzie przed snem skonsumować OLIMP PRO CASS a w dni odpoczynku SOJAVIT 85? Czy może w dni odpoczynlu w ogóle sobie podarować odżywki białkowe? Ponownie będe wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Przejrzałem stronkę - zarówno Biogenix-u jak i Olimp-u - i szczególnie do gustu przypadł mi OLIMP PRO CAS 85. Czy wybór pomiędzy nim a Biogenix Prolongatum to kwestia gustu czy faktycznie preparat Biogenix jest lepszy w stosunku do moich oczekiwań

jest lepszy i dla mnie smaczniejszy
ale jesli problemem sa finanse to nie przejmuj sie :D
PC jest bardzo dobrym wyborem rowniez

Mam jeszcze jedno zapytanie - czy w dni które biegam lepiej bedzie przed snem skonsumować OLIMP PRO CASS a w dni odpoczynku SOJAVIT 85? Czy może w dni odpoczynlu w ogóle sobie podarować odżywki białkowe? P

zalezy jakie ilosci bialka spozywsz i czy na noc jesz ew posilke zawierajacy odpowiednie ilosci bialka :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Zanim natrafiłem w necie na forum przygotowywałem się do zakupu OLIMP PURE WHEY 80. Odrzuciłem OLIMP SYSTEM PROTEIN 80 ponieważ przeczytałem, że jest to preparat białkowo-węglowodanowo a takie dla osób takich jak ja - chcących schudnąć albo albo utrzymać wagę - nie są wskazane. Odnosnie mojej diety - szczerze przyznam, że nie jestem wielbicielem mięsa ale 3-4 razy w tygodniu konsumuję białe mięso. Do tego praktycznie codziennie zjadam nabiał (biały lub żółty ser) oraz duży jogurt. Na obiad albo białe mięso albo mleko z płatkami. I zawsze brakowało mi posiłku przede właśnie po treningu. Korzystając z okazji zapytam - czy przy mojego rodzaju wysiłku fizycznym wskazane, jest jeszcze spożywać odżywki wysokobiałkowe przed trenigiem i czy zamiast obiadu czy łącznie z nim? Jeżeli tak to jakie poleciłbyś? Ponownie dzięki z góry za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Zanim natrafiłem w necie na forum przygotowywałem się do zakupu OLIMP PURE WHEY 80. Odrzuciłem OLIMP SYSTEM PROTEIN 80 ponieważ przeczytałem, że jest to preparat białkowo-węglowodanowo

jak nazwa wskazuje zawartosc bialka oscyluje w okolicy 80% - cos kolo 77 z pamieci - takie odzywki nawzywamy wysokobialkowymi :D

Odnosnie mojej diety - szczerze przyznam, że nie jestem wielbicielem mięsa ale 3-4 razy w tygodniu konsumuję białe mięso. Do tego praktycznie codziennie zjadam nabiał (biały lub żółty ser) oraz duży jogurt. Na obiad albo białe mięso albo mleko z płatkami.

wyglada na to iz nie brakuje zbytio bialka w diecie

I zawsze brakowało mi posiłku przede właśnie po treningu.


no i przed co polecam

Korzystając z okazji zapytam - czy przy mojego rodzaju wysiłku fizycznym wskazane, jest jeszcze spożywać odżywki wysokobiałkowe przed trenigiem


jak wskazuja badania laczenie ww z bialkami dalej lepsze efekty wydolnosciowe niz sam napoj ww - u osob wykonujacych sporty wytrzymalosciowe
zdecydowanie polecam takowy miks
przed i po treningu

i czy zamiast obiadu czy łącznie z nim?

tu znow wchodzi w gre uklad calej diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Jeżeli chodzi o obiad - w dniu biegu zjadam troszkę indyka plus ziemianaczki (ewentualnie kaszę lub ryż). Zastanawiałem się nad jedzeniem twarogu ale nie wiem czy lepiej jest go spożywać w dniu wolnym od treningu na obiad. W końcu to chyba troszkę mniej kalorii?. Z informacji pozyskanych przeze mnie wiem, iż odżywkę biakową należy spożyć do około godziny po treningu. Zapytam zatem na ile minimalnie przed treningiem należy spożyć odżywkę i czy przy moim rodzaju diety łącznie z obiadkiem czy zamiast niego)? Ostatnie zapytanie: dlaczego zatem trzy preparty wysokobiałkowe - wymienione przez Ciebie - są lepsze w moim przypadku niż Pure Whey 80? Wychodzi na to, że wśród czterech wymienionych OLIMP PRO CAS 85 jest najuboższy pods względem składu - przynajmniej dla takiego laika jak ja .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Witam ponownie. Jeżeli ktoś odpowie na moje wczorajesze zapytanie będe wdzięczny. Mam jeszcze zapytania: wczoraj dostałem radę, że o ile przed biegiem dobrze jest spożyć odżywkę wysokobiałkową (BIOGENIX PROLONGATUM, SP 80) o tyle po biegu a przed snem wskazane byłoby spożycie odżywki typu OLIMP SYSTEM PROTEIN 65 (z większą zawartością węglowodanów dla szybszej regeneracji). Czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie? Może lepiej jest zastosować odwrotną kolejność? Na chwilę obecną spożywam tylko SOJAVIT (88 g białka, 12 g węglowodanów) - SP 65 to - 66 g białka, 15 g węglowodanów. Zarówno preparat BIOGENIX jak i SP 80 mają przy dużej ilości białek niewielką zawartość węglowodanów. Chcę zaznaczyć, że nie jestem zbytnio zainteresowany przybraniem masy ciała (wręcz odwrotnie). Co zatem w moim przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem? Dzięki za odpowiedź.

Zmieniony przez - partli w dniu 2006-07-11 07:50:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
juz juz
co za niecieprliwy kolega :D
po kolei


Jeżeli chodzi o obiad - w dniu biegu zjadam troszkę indyka plus ziemianaczki (ewentualnie kaszę lub ryż). Zastanawiałem się nad jedzeniem twarogu ale nie wiem czy lepiej jest go spożywać w dniu wolnym od treningu na obiad. W końcu to chyba troszkę mniej kalorii?.

od indyka z ryzem z pewnoscia :D o ten ryz :D(+

Z informacji pozyskanych przeze mnie wiem, iż odżywkę biakową należy spożyć do około godziny po treningu.

nie wiem skad to info
sadze ze mozesz spokojnie wypic ja tyz po treningu razem z ww - chyba ze masz naprawde spory deficyt ww wtedy lepiej odczekac troche z bialkiem

Zapytam zatem na ile minimalnie przed treningiem należy spożyć odżywkę i

zalezy od intensywnosci i trwania
jesli srednie to 30-45 przed jest OK
jesli bardzo to kolo 60 min

czy przy moim rodzaju diety łącznie z obiadkiem czy zamiast niego)?

obiad jest posilkiem :D
nie musisz wiec nic brac przed treningiem jesli czas jest zachowany - kolo 60 min

mozesz rowniez popijac w trakcie treningu miks odzywka bialkowa plus ww - lub gainer

Ostatnie zapytanie:

klamiesz :D

dlaczego zatem trzy preparty wysokobiałkowe - wymienione przez Ciebie - są lepsze w moim przypadku niż Pure Whey 80? Wychodzi na to, że wśród czterech wymienionych OLIMP PRO CAS 85 jest najuboższy pods względem składu - przynajmniej dla takiego laika jak ja .


roznia sie kinetyka - szybkoscia wchlaniania
serwatka - whey
wchlania sie bardzo szybko i gwaltownie
na noc nie jest to najlepsza opcja

Witam ponownie.

mowilem ze klamiesz :D

Mam jeszcze zapytania: wczoraj dostałem radę, że o ile przed biegiem dobrze jest spożyć odżywkę wysokobiałkową (BIOGENIX PROLONGATUM, SP 80) o tyle po biegu a przed snem wskazane byłoby spożycie odżywki typu OLIMP SYSTEM PROTEIN 65 (z większą zawartością węglowodanów dla szybszej regeneracji). Czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie?

nie do konca
w treningu wytrymalosciowym polegasz na uzupelnianiu ww wiec powiniens je spozywac przed treningiem jak i po
w iloscich uzalenionych od treningu (j/w)
sadze wiec ze SP 65 bedzie mialo samo w sobie ZA MALO ww
stad moja propozycja dodawani ww z np carbo lub zamiast - spozycia gainera

Chcę zaznaczyć, że nie jestem zbytnio zainteresowany przybraniem masy ciała (wręcz odwrotnie).

pomin w zdaniu nawis i sie zgodze :D
Co zatem w moim przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem?

sadze ze juz masz odpowiedzi :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Wielkie dzięki za wiadomość z informacjami. Moje następne pytania biorą się z chęci zapytania o interesujące mnie sprawy - a przybywa ich z każdą odpowiedzią. W porządku - nie będe więc pisał, że pytam ostatni raz . Na chwilę obecną widziałbym to tak (tutaj proszę o podpowiedź, która opcja byłaby najwłaściwsza w mojej sytaucji): do dwóch godzin przed biegiem spożyć: 1)odżywkę typu garnier (tutaj prośba o poradę jaka w moim przypadku byłaby najlepsza - tak aby ewentualnie dodać troszkę siły, która nie zamieni sie w nadmiar tłuszczyku) czy 2) OLIMP SYSTEM PROTEIN 65 czy 3) stosować tylko - tak jak po treningu odżywkę wysokobiałkową (może PROVIT 85)?. Nie wiem też, które z napisanych przeze mnie rozwiązań jest najwłaściwsze? Wczoraj napisałeś, że spożycie odżywki wysokobiałkowej przed treningiem - majać na uwadze wcześniejsze spożycie obiadku - jest wskazane. Czy podobnie jest z odżywkami typy garnier? (podałem SP 65 ponieważ ma on więcej węglowodanów niż inne odżywki białkowe ale przy tym ma zachowaną dużą ilość - w porównaniu do garnierów - ilość białka). Natomiast po treningu a przed snem zamierzam spożywać albo BIOGENIX PROLONGATUM albo OLIMP SYSTEM 80. Z góry wielie dzięki ponownie za odpowiedż. W razie kolejnych zapytań dam znać . Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
W porządku - nie będe więc pisał, że pytam ostatni raz .

hehe obiecanki :D

Na chwilę obecną widziałbym to tak (tutaj proszę o podpowiedź, która opcja byłaby najwłaściwsza w mojej sytaucji): do dwóch godzin przed biegiem spożyć: 1)odżywkę typu garnier (tutaj prośba o poradę jaka w moim przypadku byłaby najlepsza - tak aby ewentualnie dodać troszkę siły, która nie zamieni sie w nadmiar tłuszczyku) czy 2) OLIMP SYSTEM PROTEIN 65 czy 3) stosować tylko - tak jak po treningu odżywkę wysokobiałkową (może PROVIT 85)?. Nie wiem też, które z napisanych przeze mnie rozwiązań jest najwłaściwsze?

w zaleznosci od treningu intensywnosci i trwania
nie potrzebujesz wiecej niz 15- 20 g bialka PRZED treningiem - ww ustala sie wg tego co pisalem wyzej

Wczoraj napisałeś, że spożycie odżywki wysokobiałkowej przed treningiem - majać na uwadze wcześniejsze spożycie obiadku - jest wskazane. Czy podobnie jest z odżywkami typy garnier? (podałem SP 65 ponieważ ma on więcej węglowodanów niż inne odżywki białkowe ale przy tym ma zachowaną dużą ilość - w porównaniu do garnierów - ilość białka).

niestety nie do konca siedze w sportach wytrzymalosciowych
stad nie moge podac gotowych wzorow przeliczania :(

Natomiast po treningu a przed snem zamierzam spożywać albo BIOGENIX PROLONGATUM albo OLIMP SYSTEM 80

dobry wybor
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

II KONFERENCJA SZKOLENIOWA-RELACJA

Następny temat

PROSZĘ O POMOC

WHEY premium