SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena techniki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
melo15
Wrzucam dzisiejszy trening do oceny, mam wrażenie że OHP źle, że ten łokieć powinien iść prosto go góry a nie na boki w ujęciu od przodu


















OHP

Złap trochę szerzej-dosłownie 1-2cm na strone. Ponadto pilnuj, by nie robić takiej łychy nadgarstków.Mocne ściskanie gryfu powinno pomóc. Dopnij brzuch, by ustabilizować tułow i będzie cacy.


Dipsy

Ok, jeśli to ma być wersja na triceps. Osobiscie ugial bym nogi ale bez ich krzyżowania. W razie gdyby coś poszło nie tak to szybciej możesz się poratować nogami.

Drążek

Zauważ że na samym starcie kiedy schodzisz z podestu zaczynasz się huśtać. Wyeliminuj to.

Ręce

Ok, choć w pompkach trzymałbym na kolanach talerze, a nie hantle.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
melo15
Z dzisiaj wyciskania i wiosłowania jestem w sumie zadowolony i jestem ciekaw czy jest coś do poprawki



















Zmieniony przez - melo15 w dniu 2016-06-15 22:00:51



W wyciskaniu nie bój się wyprostować i zablokować ramion.

W hantlach masz jeszcze trochę ruchu do wykorzystania, więc opuśc niżej.

Wiosło ze sztangielką nie wygląda źle, ale opuszczaj do końca i w pełni prostuj ręke. Później nie musisz ciągnąć tak wysoko, by łokiec mijał mocno obrys ciała. To tylko włącza tylny akton barku.

Reszta ok.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
Poraz kolejny bardzo dziękuje za pomocne wskazówki

A więc

OHP ok wiem o co chodzi z tymi łychami teraz zauważyłem, ok zmniejszę najwyżej jeszcze ciężar. A ogólnie prowadzenie rąk, łokci jest ok?

DIPS no robiłem je z myślą o klatce nie o tricepsie. Czyli tutaj bardziej w przód tułów + zrzutka ciężaru?

PODCIĄGANIE Czyli chodzi o to żebym to pierwsze powtórzenie po zejściu z podestu rozpoczynał gdy nie będę się bujał tak?

RĘCE Przeważnie używam talerzy, nie wiem czemu wtedy dałem hantel (chyba nie chciało mi się iść )

PŁASKA Ruch do wyprostu i zablokować łokieć? Reszta ruchu ok?

SKOS Więc tutaj zrzutka ciężaru

WIOSŁO HANTLA Ok będę na tym pracował

Jeszcze wstawię jutro i w niedzielę nagrania z treningu, przede wszystkim te siady o których mówiłeś żeby z podkładkami nagrać
I wstawię kolejne coś za jakieś 3-4 tygodnie bo wiadomo nie poprawie techniki w jeden dzień, a tak to przynajmniej będzie takie odniesienie w czasie. Jeszcze raz dziękuje!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
Zrobiłem tak jak mówiłeś krążki i szerszy rozstaw
Odczucia to nieco inaczej niż zawsze (ciężej?) ale lepiej się czułem bez krążków
Ale mam wrażenie że dużo większy but wink chociaż może mi się tylko zdawać
MC już chyba ok no nie?







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
Masakra nie mogę ogarnąć tych nadgarstków nawet na mniejszym ciężarze...





Dipsy na klatke już lepiej? Nawet bez ciężaru nie umiem się chyba bardziej pochylić





Podciąganie



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
melo15
Poraz kolejny bardzo dziękuje za pomocne wskazówki

A więc

OHP ok wiem o co chodzi z tymi łychami teraz zauważyłem, ok zmniejszę najwyżej jeszcze ciężar. A ogólnie prowadzenie rąk, łokci jest ok? JEST OK, A ŁYCHA TO NADMIERNE WYGIĘCIE NADGARSTKA CO GO NIEPOTRZEBNIE OBCIĄŻA I CIĘ OSŁABIA

DIPS no robiłem je z myślą o klatce nie o tricepsie. Czyli tutaj bardziej w przód tułów + zrzutka ciężaru? SPRÓBUJ PROWADZIĆ ŁOKCIE SZEROKO I SCHODZIĆ NIŻEJ TO WEJDZIE W KLATKĘ

PODCIĄGANIE Czyli chodzi o to żebym to pierwsze powtórzenie po zejściu z podestu rozpoczynał gdy nie będę się bujał tak? TAK

RĘCE Przeważnie używam talerzy, nie wiem czemu wtedy dałem hantel (chyba nie chciało mi się iść )

PŁASKA Ruch do wyprostu i zablokować łokieć? Reszta ruchu ok? TAK. KIEDY ZABLOKUJESZ RAMIONA TO ZRESETUJĄ SIĘ TE MNIEJSZE MIEŚNIE-CHOCIAŻBY STOŻEK ROTATORÓW.

SKOS Więc tutaj zrzutka ciężaru

WIOSŁO HANTLA Ok będę na tym pracował

Jeszcze wstawię jutro i w niedzielę nagrania z treningu, przede wszystkim te siady o których mówiłeś żeby z podkładkami nagrać
I wstawię kolejne coś za jakieś 3-4 tygodnie bo wiadomo nie poprawie techniki w jeden dzień, a tak to przynajmniej będzie takie odniesienie w czasie. Jeszcze raz dziękuje!


Odpowiedzi w cytacie.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
melo15
Zrobiłem tak jak mówiłeś krążki i szerszy rozstaw
Odczucia to nieco inaczej niż zawsze (ciężej?) ale lepiej się czułem bez krążków
Ale mam wrażenie że dużo większy but wink chociaż może mi się tylko zdawać
MC już chyba ok no nie?










MC bardzo dobrze.

Przysiad też wygląda już dobrze. Chciałem, żebyś nagrał wersje z podkładkami, by sprawdzić, czy przypadkiem nie ogranicza Cie słaba mobilnośc kostki, ale widzę, że bez nich też dajesz radę. Dobrze się czujesz w tym rozstawie stóp czy jednak wolałbyś stanąc węziej?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
melo15
Masakra nie mogę ogarnąć tych nadgarstków nawet na mniejszym ciężarze...





Dipsy na klatke już lepiej? Nawet bez ciężaru nie umiem się chyba bardziej pochylić





Podciąganie






OHP jest już OK. W niektórych powtórzeniach ten nadgarstek trochę ucieka ale jest dobrze.

Dipsy-prowadz łokcie na boki. Duże pochylenie nie jest konieczne. Z resztą wersja stricte na klatkę wygląda zupełnie inaczej.
Pierw opanuj wersje klasyczną.

Podciąganie dobrze.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
Naprawdę nie wiem jak dziękować za poświęcony czas
Cieszę się że ta technika powoli zaczyna być dobra
Co do przysiadów nigdy nie robiłem tak szeroko i dlatego może dziwne odczucia miałem, ale ogólnie mogę zostać na takim rozstawie. Ale jeśli chciałbym węziej to co wtedy?
No te dipsy muszę poprawić koniecznie...

Żeby temat nie umarł będę tutaj nadal wrzucał filmiki z treningów, jakby ktoś miał czas i ochotę zerknąć czy technika nadal jest ok to będę wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Jeśli korzystniej się czułeś w węższym rozstawie to możesz tak ćwiczyć, pamiętając jednak o wszystkich zasadach. Ale stopy zawsze lekko na zewnątrz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak motywacji. Co zrobić?

Następny temat

Co myślicie o takim planie treningowym?

WHEY premium