SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena formy, planu treningowe, problem z barkiem?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1325

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 293
Siemanko

Wiek 17 lat
Waga 94
Wzrost 190 cm

Na początku może powiem że zacząłem ćwiczyć od 3 miechów (1 miesiąc porządna rozwojówka, wchodzenie na ciężary) Zacząłem od 80kg i lecę FBW. Trzymam michę, iż masuję czasami lecz rzadko wleci coś z "smieciowego" żarcia.
A
siady
wl 5x5
wioslo 5x5
ohp 5x5
podciaganie 5x5
bic 5x5
tric 5x5

B
martwy 5x5
wl 5x5
wioslo 5x5
ohp 5x5
podciaganie 5x5
bic 5x5
tric 5x5

Iż zacząłem się podciągać z obciążeniem a że plecy kuleją postanowiłem dodać w treningu A podciąganie.


Mam problem z pozowaniem. Mianowicie przy pozycji najszerszy tyłem, nie mogę dobrze spiąć prawej strony... tak jakbym nie czół mięsnia najszerszego i prawego barku. Zresztą daję zdjęcia.







ZDJECIE Z 05.01.16










ZDJECIA Z 27.01.16


Zmieniony przez - czarny_98 w dniu 2016-01-28 00:48:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 241 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2502
trochę obniż kalorie- 16 kg w trzy miesiące to zdecydowanie za dużo.
5 x 5 na wielu z tych partii jest niestosowne- trening dobry na siłę ale rozleniwia
spróbuj nauczyć się więcej ćwiczeń wielostawowych
jaką masz wizję siebie może jakieś foto?
jak często trenujesz?

prawie żadne z tych ćwiczeń nie służy sekcji środkowej wznosy kolan/ nóg by się przydały w planie.

przydałoby się jakieś cardio, lub zmienienie planu treningowego bardziej pod kątem wytrzymałości (na przykład skrócenie przerw, trochę większy wycisk na mniejszych obciążeniach)

myślę że twój trening jest za mało ogólnorozwojowy , niby wszystkie partie są ćwiczone ale twój trening nie przynosi wiele pod względem ogólnej sprawności

przykład takowej to rich froning:



wracając, ciężko będzie ci trzymać wagę na tak zbudowanym treningu
prawdopodobnie trochę przeliczyłeś się jęsli chodzi o kalorie,
redukując czy masując nie powinieneś odbiegać od swojego zapotrzebowania więcej niż 200 kcal.

na przykładzie twoich 3 ostatnich miesięcy mozna spokojnie założyć że przybyło ci z 10 kg tłuszczu (orientacyjnie)
10 kg tłuszczu = 78300 kcal 78300kcal/90dni to około 850 nadwyżki na dzień. Dużo za dużo, nie ważne że obliczenia są orientacyjne, może jadłeś za dużo o 600 może o 1100 . Ważne że za dużo i nic z tego za bardzo nie masz.

myślę że raczej teraz idź w stronę redukcji i następną masówkę zacznij z mniejszą nadwyżką (wspomniane 200 kcal)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 241 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2502
co do barku to myślę że wyciskanie żołnierskie no i system 5x5 mogą być winnymi

porządna rozgrzewka może służyć
może ortopeda



Zmieniony przez - Soothsayer w dniu 2016-01-28 02:26:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 293
a zapomniałem dopisać do planu allahy
cwiczę 3x w tyg.
od 18.01 wjechałem na cykl kreatynowy.
Pod dobrym światłem troszkę widać kratę.
Co do rozgrzewki, zawsze przed treningkiem 10-15 min do tego 5-7 min na bieżni.
Cardio wygląda u mnie tak 3x w tyg po 1,5h boksu. Idzie się zajechać


Zmieniony przez - czarny_98 w dniu 2016-01-28 13:10:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jaki jest problem z barkiem bo albo nie rozumiem albo nie widze, to ze do zdjecia nie umiesz przypiac ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 241 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2502
w takim razie sytuacja wygląda dużo lepiej - po prostu przegiąłeś z kaloriami na masie.
pewnie jak skończysz cykl kreatynowy to też ci zejdzie woda

wrzuć coś na brzuch chyba że na boksie już jest uwzględniony
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciskanie sztangi brak pracy mięśni klatki piersiowej

Następny temat

Odżywka - Stosowanie

WHEY premium