SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OROGENIX MONSTER CAPS

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24625

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Sołtys. Ja, trenując koszykówkę, to brałbym tylko dawki substytucyjne - cały czas.

Cube dobrze napisał. I tak spożywamy co dziennie ok. 1 g kreatyny. Dawka substytucyjna, czyli zastępcza, to taka - jaką mniej więcej powinniśmy przyjmować z pożywieniem. Po prostu - sportowcy mają wyższe zapotrzebowanie na kreatynę, aniżeli osoby nietrenujące.
A to, że jakaś substancja jest wytwarzana w organizmie, nie oznacza, że nie powinniśmy jej dostarczać z pożywieniem czy suplementem. Przecież wszystkie składniki pokarmowe, poza minerałami i bodaj witaminą C, powstają we wnętrzu organizmu.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
pomijajac jeszcze fenyloalanine, izoleucyne, leucyne, lizyne, metionine, treonine, tryptofan, waline, histydyne, arginine /dwa ostatnie zwlaszcza u dzieci/ :)



Zmieniony przez - Kazam w dniu 2009-09-20 01:53:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ambroziak tzn 2g dziennie? jest sens raz na jakis czas (6-8tyg) zwiekszyc dawki do 5-10g?
orotan wydaje sie byc najlepsza forma do sportow druzynowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Sołtys. Albo orotan, albo magna power... Możesz robić cykle na większych dawkach - np. w okresie przygotowawczym. Nie wiem jak u nas, ale mój kuzyn ze Stanów mówił, że tam koszykarze robią wtedy normalnie masę, jak pakerzy. Zresztą - widać to po nich.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Kaziu. Wiedziałem, że ktoś poruszy kwestię aminokwasów egzogennych, witamin lub NNKT. Ale nie miałem czasu się nad tym rozwodzić, bo spieszyłem się do kina - na "Janosika".

Mówiąc najprościej - składniki te mogą powstawać w organizmie, bo dysponuje on genami syntetyzującymi odpowiednie pakiety enzymów lub możliwością czerpania ich z metabolizmu flory bakteryjnej, ale nie powstają - z uwagi na koszty metaboliczne ich syntezy - lub powstaje ich zbyt mało, dla zaspokojenia podstawowego zapotrzebowania organizmu.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
i tu pytanie dawka przypuśćmy 1g dziennie podawanego z zewnątrz nie spowoduje wysycenia organizmu ?

zbyt mala dawka na wysycenie

idąc dalej pozwoli nawet oczyścić się od kreatyny między cyklami ?

plus to co sami wytwarzamy z pewnoscia nie pozwoli to na calkowite 'oczyszczenie'
to jest pewien kompromis

dlatego od zawsze gdy rozpatrujemy jedynie osiagi sportowe jestem za stala suplementacja kreatyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
kumam dzięki
wydawało mi się że kiedyś ktoś obliczył że około 5kg czerwonego mięsa zawiera 1g kreatyny ? prawda to ?
ze stałej suplementacji wynika że zjada się około 2,5g kreatyny dziennie czy da jakiś "efekt" okresowo zwiększenie dej dawki na większą ? czy wszystko wysikamy ?

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
mi kojarzy sie inna wartosc ale to z glowy wiec moge sie mylic :D

po wysyceniu komorek miesniowych nadmiar zostaje wydalony
kwestia jest rowniez jakie zasoby sa zuzywane przez trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Mi też się wydaje, że ta wartość była niższa; bodaj - 1 g.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ambroziak ale w trakcie sezonu stosuja stala suplementacje malymi dawkami?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Argi power olimpa

Następny temat

Orotan - zapomniany anabolik.

WHEY premium