SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OMLET RYŻOWY

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 31814

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 289 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3447
Siemka, pewnego dnia kupiłem sobie ryż i znalazłem na nim ciekawy przepis na omlet ryżowy. Myślę sobe co mi tam, zrobie posmakuje ;) wyszedł pycha. Tutaj macie przepis:

SKŁADNIKI:
100g ryżu białego
1 jajko
2 łyżki mąki kukurydzianej (nie miałem więc zastąpiłem pszenną)
100g sera żółtego (nie musi być)
Szczypiorek (można zastapić cebulą lub porą, ja dałem por)
Olej (Lekko zakryta patelnia)
Sól i Pieprz

SPOSÓB WYKONANIA 1 :
Wbić jajko do miski i zmiksować, następnie dodać mąke, sól, pieprz, por i wszystko zmiksowac poraz kolejny. Do wszystkiego dodac ugotowany ryż biały i wymieszać dokładnie łyżką. Na rozgrzaną patelnie wszystko nałóżyć na jeden rzut albo na mniejsze placuszki. Smażyć na złoty kolor z każdej strony. Wyjąć można na ręcznik papierowy żeby trochę ten tłuszcz ociekł, na koniec troche ketchupu lub też nie i Smacznego ! :)

SPOSÓB WYKONANIA 2 :
Wbić jajko do miski i zmiksować, następnie dodać mąke, sól, pieprz. Dodać ryż biały i wymieszać wszystko dokładnie. Pod koniec smażenia placuszków nałożyć na nie ser żółty żeby trochę się roztopił i oblał omlety i na koniec posypać porem,cebulą lub szczypiorkiem :)

Osobiście robiłem wersję 1 i wyszła super :) Polecam :)

Tutaj Fotka:

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 163 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7519
co drugi dzien jem takiego omleta ale nie dodaje zadnej maki. Gotuje ryz, podsmazam jakas chuda szynke, pieczarki na patelni, wrzucam ugotowany ryz i zalewam jajkami. Po 7 min gotowe, smaczne i zdrowe !

Jeśli pokonałeś przeciwnika to znaczy, że był słabszy. A pokonać słabszego od siebie to żadna sztuka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 32
Sam kiedyś próbowałem i jest naprawdę dobry :)

"Odrobiłem życia lekcję i zgubiłem swą agresję.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 800 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15580
3ba sprobowac jak to smakuje bo nie moge juz suchego ryzu wcinac a mase trzeba robić. sog

manipulowanie węglami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 289 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3447
No ja właśnie też i dlatego sobie takie coś opatentowałem ;d Pychota :) Jak Ci posmakuje, nie pogniewam sie za SOGa ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27
Fajnie wygląda :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Skoro o omlecie ryżowym temat, to podepnę się i wrzucę swój przepis, wersja na słodko:

4 jaja
75g płatków ryżowych
Banan
Mus jabłkowy własnej roboty (jabłka dusimy na wodzie, na koniec ją odparowujemy i mamy mus).
Cynamon, kakao.

Płatki zalać wrzątkiem na minutę, odcedzić, wbić jaja, wkroić banana, sypnąć cynamon i kakao, wymieszać. Na patelkę, z dwóch stron usmażyć i gotowe. Na górę mus i smacznego. Alternatywa dla tych, co nie mogą owsianych, a lubią na słodko.

*Ja jeszcze dodaję cukier, ale tutaj każdy się boi cukru, więc nie uwzględniłem w przepisie

Zmieniony przez - st_ud w dniu 2011-12-01 11:24:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 289 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3447
Ooo tego twojego nie próbowałem ;D na pewno zrobie sobie na dniach i powiem czy smaczny ^ ^ Sog :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
Ja tez sobie sproboje tego smakolyka w wersji st_uda :) Rowniez sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak przy okazji ryżu, co sądzicie na temat tzw. wafli ryżowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 748
Przepis czyżby z opakowania ryżu z Biedronki?:)
Co do wafli to trochę jak styropian. 1 wafel ma ok. 8g węgli. W połączeniu z czymś(tzn. jako kanapki) o wiele lepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie zjadam wafle ryżowe ze słonecznikiem. Jest na nich dopisek: "Natura dla Ciebie".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szaszyki z kurczaka

Następny temat

Kulebiaki z farszem kapuściano-grzybowym

WHEY premium