SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OCENA FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam , chciałbym zacząć ćwiczyć wiem że po bardzo długiej przerwie najlepiej zabrać się za trening FBW , sporo tego jest i nie wiem za bardzo jaki wybrać ???
Moim celem jest przede wszystkim zbudowanie siły , tak by potem móc już konkretnie podziałać w którymś kierunku .

Jak wykonywać ten trening , by dał siłę aczkolwiek masą nie wzgardzę , stosować jednakową ilość powtórzeń w serii , jest sporo opinii na ten temat np. 12 10 8 a niektórzy mówią żeby robić po około 7 powtórzeń , i jak sprawa wygląda w małych partiach mięśniowych ??
Domyślam się że serie rozgrzewkowe są poza konkursem i nie wliczamy ich do treningu zasadniczego .

Znalazłem kilka treningów tego typu , trening Arniego czy 5x5 Rega Prka ale po przemyśleniu wydają mi się one dobre dla średnio i mocno zaawansowanych a nie dla świerzaków .


Przykładowe FBW na mase- 1 zestaw (3 sesje treningowe w tygodniu) by georgu

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s

Ten trening wydaje się być czym dla mnie , swoją drogą post z którego pozwoliłem sobie zaczerpnąć trening jest świetny ale udziela jedynie wskazówek , nie dostarcza rozwiązań .
Ja pomyślałem żeby stosować w powyższym treningu po 8 powtórzeń w serii na duże grupy i po 10 na małe , a trening chce zacząć od kwietnia i prowadzić 6 do 12 tygodni .
( do tego brzuszki i skakanka lub pajace po każdym treningu )

Co wy na to ???


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 98

Wzrost: 182

Cel treningowy: siła / poprawa sylwetki jednak niezwiększanie zbytnie masy

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: bjj

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławka regulowana , sztanga prosta i łamana , sztangielki drążek

Dieta: brak (jednak wraz z rozpoczęciem ćwiczeń zacznie się 2g białka 4/5 węglowodanów 1g tłuszczu )
chyba dobra ?


Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: mogą być ( białko,kreatyna co będzie potrzebne )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
UP
( no kurde może ktoś robił coś podobnego i powie coś niecoś , czy to dobry plan , czy coś zmienić czy nie , sam go ... zrobiłem , wedle wskazówek z forum no ale wiadomo świerzak często błądzi )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niepokojący spadek siły ;/

Następny temat

Pytanie dotyczace Miesni Brzucha

WHEY premium