SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski poziom żelaza

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Viki
Monkey napisałam że u zdrowej, przeciętnej kobiety okres nie powoduje problemów z żelazem, inaczej każda kobieta miała by problem natura zadbała żeby było dobrze Wiadomo że są różne sytuacje, problemy hormonalne czy stany chorobowe ale to zupełnie odrębny temat i zwykle wymaga diagnostyki bo może być objawem różnych problemów. Nawet bardzo obifte miesiączki to zwykle nie więcej niż 1/4 tego co oddają jednorazowo dawcy krwi. Napewno autora tematu ten problem nie dotyczy
ja też wyżej nie napisałem że tylko okres decyduje o poziomie żelaza itp ale jest to jeden z czynników który w mniejszym czy większym stopniu ma jakiś wplyw na poziom żelaza ;) każdy wie o co chodzi ale koleżanka wyżej musiała się przywalić do typowego słownictwa UPUST KRWI naturalny a najlepsze jest to że tego typu określenia są na wielu szkoleniach i zasłyszane z ust kilku lekarzy ;) ale nie ma co ciągnąć tematu bo każdy wie o co chodzi . ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607804
Bo upust kojarzy się z większą ilością dla mnie też to jest dość zabawne określenie, nie spotkałam się z nim do tej pory.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 59 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1570
Viki
Monkey napisałam że u zdrowej, przeciętnej kobiety okres nie powoduje problemów z żelazem, inaczej każda kobieta miała by problem natura zadbała żeby było dobrze Wiadomo że są różne sytuacje, problemy hormonalne czy stany chorobowe ale to zupełnie odrębny temat i zwykle wymaga diagnostyki bo może być objawem różnych problemów. Nawet bardzo obifte miesiączki to zwykle nie więcej niż 1/4 tego co oddają jednorazowo dawcy krwi. Napewno autora tematu ten problem nie dotyczy

Jeszcze u siebie okresu nie uświadczyłem, ale gdyby to się stało, to macie jak w banku, ze poinformuję forum SFD w pierwszej kolejności.

Llaalleeczka
A przyjmujesz jakieś poważniejsze leki?
Poważniejszych nie, od biedy raz na miesiąc głowa boli przy jakiejś dziwnej zmianie pogody i ląduję tabletka przeciwbólowa, ale to nie częściej niż 1-2 na miesiąc.

Viki

Ja byłam u dwóch lekarzy i każdy podkreślał, że produkty bogate w żelazo powinno się spożywać w towarzystwie witaminy c która zwiększa jego wchłanianie, natomiast należy unikać produktów ograniczających wchłanianie.

Zakupiłem sobie żelazo plus w składzie ma:
Witamina C 80 mg / 100%*
Żelazo 14 mg / 100%*
Witamina B6 1,4 mg / 100%*
Kwas foliowy 200 µg / 100%*
Witamina B12 2,5 µg / 100%*

Będę łykał przez jakiś czas na noc, omijając na kolacje nabiału, herbat czy innych takich.

Spróbuje wymusić od lekarza badanie ferrytyny i wtedy się zobaczy. Najwyżej za jakiś czas ponowie żelazo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 158 Wiek 1 rok Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1042

Jeszcze u siebie okresu nie uświadczyłem, ale gdyby to się stało, to macie jak w banku, ze poinformuję forum SFD w pierwszej kolejności.


Będziemy czekać na tę informację z niecierpliwością. Ograniczyć picie kawy, czerwonego wina i herbaty, popijaj preparaty z żelazem sokami cytrusowymi, dostarcz organizmowi siarki, ogranicz spożycie mleka i przetworów mlecznych, a jedz więcej warzyw ( zwłaszcza zielonych liściastych oraz buraków) i wysokofruktozowych owoców.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 158 Wiek 1 rok Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1042
Jeszcze u siebie okresu nie uświadczyłem, ale gdyby to się stało, to macie jak w banku, ze poinformuję forum SFD w pierwszej kolejności.

Będziemy czekać na tę informację z niecierpliwością. Ogranicz picie kawy, czerwonego wina i herbaty, popijaj preparaty z żelazem sokami cytrusowymi, dostarcz organizmowi siarki, ogranicz spożycie mleka i przetworów mlecznych, a jedz więcej warzyw ( zwłaszcza zielonych liściastych oraz buraków) i wysokofruktozowych owoców.


Zmieniony przez - Llaalleeczka w dniu 2022-05-01 14:38:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - brak efektów

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium