SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niezadowalające efekty

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3134

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

M

Cel

Redukcja

Waga

86

Wzrost

189

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20?

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Tryb siedzący. Ćwiczę raz dziennie i jest to jedyna aktywność w ciągu dnia.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Aeroby, czasem FBW

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Low carb

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Zdrowy, wszystko git

Stosowana lub planowana suplementacja

Bcaa, glutamina, beta-alanina, spalacz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki wszystkim za konstruktywną krytykę oraz wszelkie porady i wskazówki.

Z diety wyrzuciłem carbo i zamierzam ograniczyć odżywkę białkową. Wrzucę trochę tłustych mięs.
Co tydzień będę dodawał ~100 kcal, zobaczę co się będzie działo.

Aeroby lubię, biegam od ponad czterech lat z małymi przerwami i nie wyobrażam sobie ich zaprzestania.
Ograniczę je do 2 razy w tygodniu (może jedne zamienię na HIIT), do tego 3 razy FBW, 2 dni wolne.

Inaczej rozłożyłem BTW. Białko uciąłem do 170g (1,97g/kmc - nie za mało?), węgle zostawiłem na 150g (1,74g/kmc - nie za dużo?), a tłuszczami będę podbijał kalorie.

Mam problem z rozłożeniem węgli. Teraz jem po 50g w 3 posiłkach - przed i po treningu oraz na noc.
Zrezygnować z nich przed treningiem? Ile można ich zjeść po treningu? Lepiej je jeść rano czy na noc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Dalej chcesz jeść 2000 kcal? 150 g ww to nadal mało. Jak sobie rozłożysz ww to kwestia umowna, na pewno zostawiałabym porcje na noc. Rozkład ww zależy tez od tego kiedy masz trening.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nic się nie stanie jak od razu wskoczę na np. 2500 kcal? Myślałem, że muszę to robić stopniowo. Nie ma limitu ww na posiłek? Jak dam 120 g po treningu to nie będzie za dużo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
http://potreningu.pl/articles/4354/mit-reverse-diet

Moim zdaniem masz bardzo duży deficyt kaloryczny i jego utrzymywanie nie przysłuży się zdrowiu.

Nie słyszałam o jakimś limicie ww na posiłek, oczywiście w granicach rozsądku. 100 g ryzu to 70 g ww, a to standardowa porcja, wiec może być więcej

równy rozkład ww w posiłkach jest istotny dla osób z zaburzeniami metabolizmu cukru.

U mnie bardzo sprawdzają się ww na noc, bo wtedy zdecydowanie lepiej śpię i śniadania bt, po których nie jestem długo głodna.. Ale wszystko musisz na sobie przetestować.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za porady. Bardzo ciekawy artykuł.

W takim razie od ilu kcal zacząć? 3000? Wydaje się być bardzo dużo jak na redukcję.
Ile spożywać ww? 200 g?
Jest limit ww prostych spożywanych po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zacznij od 2500, po prostu zacznij i obserwuj organizm. Dokładanie 1000 kcal na raz nie jest dobrym pomysłem, ww, dałabym ze 200. Nie wiem jak rozumieć "limit ww prostych " po treningu - chcesz zjeść słoik miodu? za dużo

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No, ale pytanie ile wyszło Ci po obliczeniu na redukcje kalorii ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2450 kcal, żeby utrzymać wagę przy braku aktywności. Jeśli na treningu spalam 500 kcal to wychodzi 2950. Do tego -500 i mamy wartość wyjściową.
Będę stopniowo dodawał kcal, żeby pod koniec miesiąca dostarczać 2800-2900 i zobaczę co się będzie działo.
Ile białka spożywać? 170 g jest git? Warzywa wliczać w bilans?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odświeżam temat.

Starałem się wprowadzić w życie Wasze wskazówki (za które bardzo dziękuję) i w konsekwencji urodziło mi się kilka pytań.
1. Czy 190 gram białka (2,23g/kmc) to odpowiednia ilość? (W-150, T-130)
2. Czy spożywanie 40-45g tłuszczu w jednym posiłku jest ok?
3. Jeżeli posiłek potreningowy jest kolacją, to kiedy spożyć resztę węgli? Przed treningiem, rano czy wszystko jedno?
4. Czy po treningu mogę pić koktajl z mleka, odżywki białkowej i owoców? Czy lepiej łyknąć samo białko i zjeść normalny posiłek z ryżem/kaszą?
5. W jakich ilościach spożywać wieprzowinę? 100 gram dziennie będzie ok, czy ograniczyć do kilku razy w tygodniu?


Zmieniony przez - filonchester w dniu 2016-12-22 14:55:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
filonchester
Odświeżam temat.

Starałem się wprowadzić w życie Wasze wskazówki (za które bardzo dziękuję) i w konsekwencji urodziło mi się kilka pytań.
1. Czy 190 gram białka (2,23g/kmc) to odpowiednia ilość? (W-150, T-130)
2. Czy spożywanie 40-45g tłuszczu w jednym posiłku jest ok?
3. Jeżeli posiłek potreningowy jest kolacją, to kiedy spożyć resztę węgli? Przed treningiem, rano czy wszystko jedno?
4. Czy po treningu mogę pić koktajl z mleka, odżywki białkowej i owoców? Czy lepiej łyknąć samo białko i zjeść normalny posiłek z ryżem/kaszą?
5. W jakich ilościach spożywać wieprzowinę? 100 gram dziennie będzie ok, czy ograniczyć do kilku razy w tygodniu?



Zmieniony przez - filonchester w dniu 2016-12-22 14:55:06


1. Białka jest sporo, ale w granicach rozsądku - jeśli to nadal redukcja, na masie wystarczy 2 g, Tylko czemu ww nadal tak mało???
2. Jeśli nie masz problemów trawiennych i nie jest to poisłek potreningowy, to nie ma przeciwwskazań.
3. Jak kolacja jest potreningowa, to maja w niej być węglowodany. W kolacji mogą byc są zalecane,ale w potreningowym to na pewno muszą być
4. Mleko nie jest produktem wartosciowym, owoce - zależy jakie, maja przeciwutleniacze, a tych po treningu unikamy. Jak masz ochotę to sobie wypij tego szejka, a potem normalny poisłek. Ja nie lubię takich wynalzaków, więc zawsze postawię na normalny posiłek.
5. Ograniczyć z jakich względów? Wpasowuje się w bilans - jesz, dbając o urozmaicenie, czyli raz wieprzowina, drugiego dnia kurczak, kolejnego inne mięsa czy ryba.

Po tych pytaniach, to wydaje mi się, ze Ty się nadal boisz jedzenia Jedzenie to przyjaciel, nie wróg Jeśli to zdrowe jedzenie

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna od oceny, 64kg

Następny temat

Suplementacja - czy jest konieczna?

WHEY premium