SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nierówne mięśnie klatki piersiowej - genetyka ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 79

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 1 dzień Przeczytanych tematów 16
Cześć !
Potrzebuje pomocy z pewnym problemem, który męczy mnie już od pewnego czasu. Mianowicie,moja klatka piersiowa. Jak widać na zdjęciu lewy piersiowy ma inny kształt niż prawy. Nie widze natomiast różnicy w działaniu tych mięśni- przy wyciskaniu hantli jestem w stanie zrobić taką samą ilość powtórzeń tym samym ciężarem, przy pracy oburącz czuje podobne "zmęczenie" w obu mięsniach. Dodam,że aktualnie próbuje pozbyć się dysbalansu w mięśniach czworogłowych, jednak w ich przypadku czułem różnicę w pracy obunóż. Czy jestem w stanie zrobić coś z tą klatką,czy mam po prostu takie przyczepy i muszę z tym żyć ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 7576 Napisanych postów 79492 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 670767
Witam,
Niestety ale jest to normalna sprawa.Ciało większości z nas jest nie symetryczne. Jest to kwestia indywidualna i u jednego dysproporcje te będą znaczne a u drugiego minimalne. Przy normalnej budowie ciała jest to raczej nie widoczne. Jednak gdy budujemy mięśnie i stają się one większe dysproporcje są bardziej widoczne.
Poza tym przyczyny takiej dysproporcji to zazwyczaj
–>patologiczne wady postawy: krzywy kręgosłup, wady klatki piersiowej. Na takie wady jednak nie mamy wpływu i możemy dążyć tylko do kompensacji postawy poprzez rehabilitacje i korektywę
–> charakter pracy lub dyscypliny sportowej angażującej w znacznym stopniu tylko jedną ze stron ciała
–>dominacja jednej ze strony wynikająca z procesu lateralizacji (najbardziej popularna przyczyna)
Najlepiej skonsultować to z fizjoterapeuta ( zdjęcie tutaj za dużo nie pokazuje )
Polecamy również: Wady klatki piersiowej: Ćwiczenia na klatkę piersiową aby poprawić jej wygląd

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2021-02-23 17:43:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10246 Napisanych postów 47129 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 369763
Zdjęcie nie wskazuje nic nadzwyczajnego, raczej w normie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
Instruktor Kulturystyki

http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 18396 Napisanych postów 13521 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 250575
Jak już wyżej zostało wspomniane to nie ma tu nic dziwnego ,ćwicz i z czasem nadbudujesz i ukształtujesz wszystko odpowiednio tak że takie detale nie będą ci zawracać głowy .Ćwicz głównie hantlami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rolowanie piłką do masażu - przed czy po treningu?

Frutilove