SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nierówne mięśnie

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, zaznaczę tylko, że mam już prawie 3 letni staż na siłce. Żadnych wspomagaczy poza białkiem, no i oczywiście nie są to pełne 3 lata, zdarzyły się przerwy na parę tygodni. Do rzeczy, odkąd zacząłem redukcję, zauważyłem, że moja prawa strony klaty różni się wielkością od lewej. (tylko dół klatki, jak widać na zdjęciu). Nie było widać tego aż tak bardzo jak byłem na masie, ale teraz jest to bardzo zauważalne i chciałbym się jakoś tego pozbyć.

Wątpie, że jest to spowodowane złą techniką, nie czuję też różnicy siły przy wyciskaniu hantli, więc może to być spowodowane zwykłą genetyką. Wiem, że mięśnie nigdy nie będą takie same, zawsze jest jakaś różnica, ale w moim przypadku jest ona tak duża i weszło mi na psychę, że jestem zdesperowany podjąć się wszelkich środków aby to wyrównać chociaż na tyle, aby nie rzucało się w oczy kiedy wyjdę na plażę.

Zastanawiałem się nad syntholem, aby umieścić go w mniejszej części klatki, aby po prostu wypełniło brak mięśnia. Jak myślicie, synthol czy cokolwiek innego może pomóc mi aby ta klatka wyglądała w miarę równo? Nie chcę używać dopingu w całym ciele, jedynie wypełnić brak klatki po jednej stronie, chciałbym trenować naturalnie, ale jeśli to jest jedyny sposób który mógłby mi pomóc z wyglądem, to będę musiał się na to skusić.

Czytałem również, że jest inna opcja wypełnienia klatki własnym tłuszczem, tak zwana lipotransfer, wysysają tłuszcz z ciała i wypełniają daną partię. Jest to jakaś opcja, ale nie znalazłem tematu, aby ktoś to już robił i się wypowiadał o efektach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777700

Tak jak sam zauważyłem z natury nie jesteśmy symetryczni i z tym trzeba się pogodzić, że jedna ze stron jest u nas dominująca przez co silniejsza, sprawniejsza itd. Przy czym najczęściej jest tak, że po prawidłowo przeprowadzonej redukcji gdy nasze mięśnie już nie przykrywa tkanka tłuszczowa różnica wizualna nie powinna być dostrzegalna na pierwszy rzut oka.

Warto się nagrać podczas wykonywania ćwiczeń czy na pewno właśnie z tą techniką wszystko w porządku, bądź poprosić kogoś bardziej doświadczonego o to żeby obejrzał Cię podczas wykonywania ćwiczeń. To bardzo istotne. Ja mam kumpla co też miał z jednej strony piersiowy większy od drugiego i okazało się, że ławkę w domowej siłowni miał nie wypoziomowaną i jedna strona była niżej. Delikatna była ta różnica i w ramach jednego treningu dużej różnicy nie była, ale jak trenował tam kilka lat i na tej krzywej ławce wyciskał to w końcu różnica stała się zauważalna.
Pozycja podczas ćwiczeń, technika wykonania i ewentualne wady postawy to rzeczy, które trzeba sprawdzić.

Ja na Twoim miejscu wybiłbym sobie z głowy jakieś sztuczne wypełnianie tych różnic bo to do niczego dobrego nie prowadzi.





Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-05-09 15:33:02

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400709
To, ze wyciskasz hantlami taki sam ciężar na obie ręce nie jest żadnym dowodem na to, że ta technika przy obu ramionach jest taka sama. Bez zdjęcia ciężko też powiedzieć, czy rzeczywiście jest taka dyspropocja. Niestety sami potrafimy oceniać się bardzo surowo i wręcz doszukiwać się rzeczy, których w ogóle nie ma

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 572 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7616
Nie martw się każdy ma jakieś asymetrie bardziej lub mniej widoczną. Treningiem możesz to wyrównać ale zawsze którąś stronę któryś mięsień bd silniejszy od drugiego. Ja jestem praworeczny i prawo nożny i w przysiadach nie ma różnicy miecu lewa a prawa nogą. Za to w wyciskaniu leżąc prawa jest słabsza mimo że jestem lewo ręczny.

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777700
No rożne sytuacje mamy i z tą symetrycznością jest różnie, ale jednak trzeba mieć świadomość, że ta różnica nie może być zbyt duża. O ile osoba, która na co dzień się ogląda w lustrze lub taka, która ma świadomość jak wygląda ciało trenującego, jest w stanie wychwycić różnice, ale nie powinno być ich widać na pierwszy rzut oka. Jeśli różnica w wielkości się rzuca w oczy to trzeba się sprawie przyjrzeć bliżej i znaleźć przyczynę co takie stan rzeczy powoduje, możliwe, że jest to do poprawienia i wyeliminowania.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety, ale tak jak wspomniałeś w swojej wypowiedzi, każdy z nas ma jedną stronę ciała, lub w innych przypadkach partie mięśniową większą lub mniejszą od innej. Zależne jest to między innymi od tego jaką nogą/ręką częściej pracujesz, jakie masz wady postawy i przenosisz całe życie ciężar na jedną stronę ciała, itp. W przypadku rozmieszczenia przyczepów mięśni niestety nie mamy na to żadnego wpływu. Polecam pogodzić się z tym i zapomnieć. Nic nie jesteś w stanie zrobić w takiej sytuacji, a głupimi pomysłami tylko sobie narobisz problemów.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testosteron a dna moczanowa

Następny temat

Miód czy erytrytol?

WHEY premium