SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nalewajaca sie woda do nosa :((

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 256
Jaka może być tego przyczyna? Jakieś 3 lata temu, kiedy chodziłem 2 x w tygodniu na naukę pływania nie miałem tego problemu. Niedawno kupiłem sobie karnet. Problem ten pojawił się dopiero teraz. Kupiłem sobie zatyczkę na nos, ale przyznam, że nie pływa mi się z nią dobrze. Może są jakieś inne sposoby?

Pozdro ziomale;]
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347440
Witam



Nalewająca się woda do uszu to problem dotykający wielu miłośników pływania. Jest to bardzo uciążliwe i sprawia duży dyskomfort, który moze trwać do kilku godzin po opuszczeniu basenu. Jak się przed tym zabezpieczyć ? Istnieje kilka sposóbow, które pokrótce opiszę.


1.Kup czepek i naciągaj go na uszy. Jeśli zaopatrzysz się w dobry sprzęt dostosowany do Twojej głowy to nie powinien sie zsuwać i zapobiegnie dostawaniu się wody do tych rejonów. Istnieje na rynku bardzo duży wybór czepków a największą popularnością cieszą się te silikonowe. Silikonowy czepek kąpielowy, cieńszy i bardziej elastyczny, zapewnia dużą szczelność i komfort.


2.Specjalne zatyczki do uszu na basen. Aby ochronić nasz narząd słuchu przed kontaktem z wodą, polecamzaopatrzyć się w ów sprzęt.. Został on wykonane z delikatnego silikonu, który zabezpiecza przed wodą i jednocześnie nie podrażnia wrażliwej skóry w okolicy uszu. Zatyczek tych mogą używać zarówno dzieci, jak i dorośli. Niektóre modele zatyczek sprzedawane są także w komplecie z opakowaniem ułatwiającym ich higieniczne przechowywanie.


Mam nadzieję, że pomogłem i w przyszłości unikniesz takiego problemu.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
bede nieskonczenie wdzieczny jak podasz wiecej szczegolow, typu kiedy ci sie to zdarza najczesciej (styl, nawrot, albo co innego?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 256
Po prostu zawsze podczas zanurzania się pod wodą :( Kiedy tylko zanurkuję czuje ze woda nalew sie do nosa ;(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
brzmi nieciekawie
fizycznie zasada prosta woda plynie tam gdzie cisnienie jest mniesze wiec trzeba wydmuchiwac wode nosem... przy plywaniu da sie zrobic, przy nurkowaniu nie za bardzo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
dokladnie jak jj ptaku,
jak bedziesz schodzil pod wode to wypusc
troche powietrza nosem i final

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10857
niejestem expertem od pływania ale tak logicznie myśląc to jak sie zanurzasz to wypuszczaj powietrze nosem i woda niepowinna wpływać. jesli jednak problem pozostaje to musisz chyba sie przyzwyczaic do tych zatyczek

moderator ogólnorozwojówki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
albo naucz sie oddychac pod woda hehe

pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
przeprowadzilem kilka prob z plywaniem... i wazna jest pozycja glowy. mozna tak glowe trzymac przy kraulu ze sie nalewa do nosa. ekstremalny przypadek ktory udalo mi sie znalezc to plywanie ruchem delfinowym i rownoczesne patrzenie na prace wlasnych nog(sprobujce... kras!)
takze w kraulu gdy glowa zanurzona jest zbyt gleboko woda nalewa sie do nosa, jesli masz z tym problem to powrot do "superpoprawnego" kraula, glowe trzymasz tak by poziom wody byl na poziomie linii wlosow (ta metoda nie dziala u kobiet ) nos wtedy pozostaje w swojej "normalnej" pozycji dziurki skierowane sa ku ziemi.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 256
hmm ciekawe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10857
sog dla ptaka za poświęcenie

moderator ogólnorozwojówki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
dzienx.
dla dobra nauki!!! cykuta sie nie trulem

nie ukrywam ze plywanie z patrzeniem na wlasne nogi sprawilo mi troche przyjemnosci ale ma to oprocz wody w nosie jeszcze jeden minus -> nie patrzysz do przodu i mozna na kogos wplynac... co wlasnie bylo przyjemnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trójki

Następny temat

Wzmocnienie bioder

WHEY premium