SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najlepszy isotonic?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3307 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37391
Witam.
Ciezko trenuje, jest gorąco pocie sie okrutnie w pracy non stop trace cenne elektrolity.
Mimo widocznej na twarzy retencji wody, jestem spuchniety od picia wody i roznych tam innych odzywek mam ciagle skurcze, wody pije okolo 7 litrow dziennie, z czego 2-3 na siłowni...
takze jak widac woda niezdaje egzaminu brakuje mi minerałow.


i teraz pytanie. Mam zwyczaj po treninngu pic Mutant massa ktory jak kazdy doskonale wie posiada az za duzo węgli, wiec potrzebuje isotonika naladowanego potasem, sodem magnezem itd i wszystkim co potrzebne ale bez cukru, albo z małą jego iloscia bo z tego co patrze na sklady tego co cochwile kupuje, gatorade,powerade,iso water olimpu, isostar to są sciemy, mają okolo 8% dziennego zapotrzebowania na te cenne skladniki i duzo cukru albo zle czytam...

ps wcinam sobie od bardzo dlugiego czasu daily wits NOW 2 tab dziennie- nie pomaga

OFF... :(
**EKSPERT** W DZIALE DOPING

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
kazdy isotonic skladem powinien byc zblizony.

poza tym - nadmierna podaż płynow - moze usuwać z organizmu elektroly...

zastanów sie czynie pijesz "na siłę"

kup sobie zestaw mineralny (np chela-min olimpu), dotego potas i magnez. CHela min bierz 1 - 2 cps w ciagu dnia i dodatkowo ok 100 - 300mg potasu i 200 - 500mg.

jedz warzyww w duzych ilosciach
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3307 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37391
200mg potasu starczy?

OFF... :(
**EKSPERT** W DZIALE DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
oscyluj pomiedzy 200-400
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
kup sobie isostar w prochu albo z vitalmaxa wyjdzie najekonomiczniej bo iso-plus i powerade na dłuższą mete są za drogie. Co do 7 litrów wody to jak dla mnielekka przesada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
lepiej juz maxcarb treca niz isostary - wyjdzie taniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3307 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37391
nie no 7 litrow to nie jest przesada na silowni pije tyle ile mam ochote zawsze wyjdzie okolo 2 butelek 1.5h a a wpracy cieknie ze mnie non stop z mordy, zewszad wiec jest totalne odwadnianie caly czas czasem wydaje mi sie ze te 7 litrow to malo:)

Dzieki wszystkim za odpowiedzi, kupilem potas i mag b6 olimpu tym sie doladuje i tyle.
komu sie uda dam soga pozdro

edit- niestety nikomu nie udalo sie dac bo kiedys juz dawalem

Zmieniony przez - UwE w dniu 2009-09-03 01:42:03

OFF... :(
**EKSPERT** W DZIALE DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
potas chyba dosc latwo uzupelnic z diety...moze za duzo soli uzywasz?
ale 7l dziennie robi wrazenie, ciezko mi sobie wyobrazic ze az tyle potrzebujesz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ja w porywach piję do 5 litrów plynóww ogole (wliczam w to kawę, a nawet zupę%-p)).

jak kiedys pijałem na siłę dużo (tez pewnie ok 7 - 8 litrów) - zwłaszcza niskozmineralizowanej wody - to regularnie dokuczaly mi "Skaczące" mięsnie.

Jesli jednak pracujesz w cięzkich warunkach - a zwlaszcza w wyzszych temperaturach (pow 35 stopni) - to 7 litrów plynów za dużo z pewnością nie będzie...

Pamietaj, ze bardzo ważny jest sposób picia, przy szybkim spożyciu większej ilości płynu (np powyzej 400 - 500ml) przemieszcza się on gwałtownie do płynu pozakomórkowego i zmniejsza jego osmolalność. Jest to proces niekorzystny z jednej strony dlatego że obciąza ukł sercowo-naczyniowy - a z drugiej dlatego, że organizm stara sie go wyrównac wydalając nadmiar płynu z moczem i z potem.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nitrobolon, jabłczan

Następny temat

Nitro Bcaa Mono

WHEY premium