SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nagły ból w lędźwiach po podrzucie

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1329

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest taka sprawa. Wykonywałem (nie pierwszy już raz) podrzut NIE dużym ciężarem-50kg przy wadze 65kg 10 powtórzeń. W ostatniej serii zwykle robię 70 kg 3 powtórzenia więc 50 to dużo nie jest. Otóż po odłożeniu sztangi (50kg) strasznie zaczął mnie boleć odcinek lędźwiowy. Nic mi nie chrupnęło, ciężar kontrolowałem. Zaczęło mnie boleć z 5 sek po odłożeniu sztangi. Wiadomo, jak to bywa po siłowni czasem czuję lekki ból w lędźwiach, ale jest on naprawdę lekki i normalny. Trochę zawsze rozciągam kręgosłup i przechodzi od razu. To jest normalka. Teraz jednak jestem zaniepokojony. Jest to naprawdę silny ból.Trening zrobiłem koło 17 i nadal boli. Czuję jakby mi się dół kręgosłupa "zawinął'' jakoś. Boli najbardziej gdy próbuję się schylać i kiedy w pozycji leżącej podnoszę tułów. Miał ktoś z was coś takiego kiedyś?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 826 Napisanych postów 4538 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262219
Korzonki, nadwyrężone ścięgna pleców, może jakieś zapalenie, w najgorszym wypadku dysk, dyski. Od kiedy masz problem z plecami ? Warto byłoby sobie zrobić rezonans magnetyczny kręgosłupa, jeśli planujesz w przyszłości większe ciężary brać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
50kg przy 65kg wagi to nie jest wcale mało. Jak z techniką podrzutu? Nie zrobiłeś kociego grzbietu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To jest mało...

Jak robiłeś podrzut, to mogłeś zwalić w wielu miejscach, np nie trzymając na pięcie ciężaru przy wybiciu itd. Przez internet nikt Cię nie zdiagnozuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Pandarek
To jest mało...


Dla Kołeckiego zapewne tak, ale dla 17 latka o wadze 65kg z nie wiadomo jakim stażem i doświadczeniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Są 2 możliwości: albo obniżasz poprzeczkę dla każdego i podciągnięcie się 3 razy albo wciągnięcie 70 kg w mc jest już bardzo dobrym wynikiem, albo oceniasz ludzi realistycznie= to jest mężczyzna, który nie może podnieść masy ciała w mc jest kaleką, a nie normą. Jak nie chcesz z patologii robić normy, to możesz się wzorować obiektywnymi przelicznikami:
https://lh5.googleusercontent.com/-dC3ilm0T5p0/U6bmpmpEoJI/AAAAAAAAAAo/0BEnR5M5QYw/s640/pc.jpg

(a i typ ma 18, nie 17 lat + 4 lata stażu. Pisząc, że 50 kg to nie jest dużo nie chciałem nikomu cisnąć, tylko potwierdzić słowa autora, że jest to mały ciężar, zarówno i dla niego jak i w rzeczywistości- na 50 kg ciężko doznać poważniejszej kontuzji kręgosłupa)

Tak jak mówiłem- jeśli robiłeś podrzut, a nie zarzut, to ciężko zdiagnozować, co mogłeś zrobić nie tak + na ile to jest poważne. Jeśli to wystąpiło podczas serii na 50 kg, to raczej nie jest to poważne.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-08-30 09:44:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki panowie za odpowiedzi. Technika był RACZEJ dobra ale wiadomo, czasem jakiś błąd każdy może zrobić nawet nieświadomie, ale dziś się trochę uspokoiłem bo po przespaniu się ból jest znacznie mniejszy więc to nic groźnego, lekkie przetrenowanie może. Zrobię jeszcze tydzień przerwy i zobaczę co będzie. Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Nie znałem tej tabelki. Thx za nią.

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Katabolizm

Następny temat

Hantle

WHEY premium