SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadmiernie rozepchany brzuch ( żołądek )

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32985

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
Już jutro rano próba. To jest właśnie problem osób które pracują w biurach. Co prawda mam swój pokój ale nie mam kuchni w pobliżu Stąd niestety jestem skazany na chleb + dodatki. No właśnie. Co byś proponował z dodatków skoro chleb razowy to głównie węglowodany, a z białka ? A może kupić jakąś odżywkę i napój białkowy lub eglowodanowo-białkowy stanowiłby jeden posiłek ? Jeśli to dobre rozwiąznie to który posiłek, rozkład godzinowy napisałem powyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
jedno pytanie - cwiczysz silowo?

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
W tej chwili adaptuję organizm ponownie do wysiłku. Miałem kontuzję lewego nadgarstka ( wystawiony podczas teningu na masę - siłowego podczas ćwiczenia na barki przy podciąganiu do brody sztangi wzdłóż tułowia ). Olałem sprawę i zacząłem brać maści przeciwbulowe i jechałem dalej. Po prawie miesiącu gdy ból był już silny poszedłem sprawdzić co jest grane i okazało się ze nadgarstek wystawiony. Niby mogłem ruszać ale tylko w pewnym zakresie, potem odczuwałem ból. Niestety po jakimś czasie coś podobnego stało sie z prawym nadgarstkiem więc miałem długą przerwę. Nie robiłem nic.

Teraz zacząłem ćwiczyć ponownie, nie mam dużych ciężarów ale serie i plan mam tak ułożony jakbym ćwiczył na masę ( tylko cieżary nie te ).

Uznałem że za późno już na robienie rzeźby bo lato się zaczęło. Dopóki więc nie odzyskam w pełni sił w łapach postanowiłem zawalczyć z tłuszczem.

Nie wiem czy to był dobry pomysł ale musiałem coś zacząć robić bo źle się czułem patrząc tylko na swój sprżęt w piwnicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
miało być sprzęt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
TDCI - generalnie ten chleb troche wadzi...razowy ktory jesz to tak naprawde pewnie razowym nie jest (tylko z nazwy ) piekarnie generalnie oszukuja i razowe robia z normalnej maki z dodatkiem tej do razowego...albo w ogole chleb zabarwiaja karmelem...

dlatego chleb radzilbym ograniczyc...

ryz, kasza, platki zbozowe, moze byc makaron... pojemniki na jedzenie mozesz kupic i tam wszystko ladowac...

zglos sie do dzialu odzywianie - oblicz swoje zapotrzebowanie i podziel to pozniej na posilki w czasie dnia

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 153
PYTONINIO czy moglbys troche rozwinac twoj plan? czyli napisz dokladnie jakie aeroby,kiedy, ile, podobnie z dieta, co i w jakich ilosciach itp. pozwolilo ci sie TEGO pozbyc? Dzieki i pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
Myślałem już o tym tylko jest problem. Większość smacznych rzeczy które wymieniłeś powinno się jeść zaraz po przygotowaniu na ciepło. Zimne to już tak nie smakują i może od tego zołądek rozboleć. Jedynie z ryżem można pokombinować. Zacząłem już robić tak ze zabierałem do pracy ugotowany, potem gotowałem wodę w czajniku bezprzeowdowym i zalewałem wrzątkiem ryż w paczce. On przez to ładnie się podgrzał i był ok. Zalewałem wtedy jakimś jogurtem dla smaku i było to zjadliwe. Z ugotowanym makaronem można zrobić podobnie żeby go podgrzać.

Tylko to na razie same węglowodany. Z mięsem jest już gorzej. Próbowałem robić ten numer z rybą ugotowaną na parze ( filety rybne ). Te z kolei zalane wrzątkiem w celu podgrzania są nie do zjedzenia.

Chyba ze zrobie tak. Ryż + tuńczyk w sosie własnym. Wtedy jak ryż będzie ciepły ( właściwie letni ) to tuńczyka też dam radę wcisnąć.

CO do chleba to pewnie masz rację. Razowy tylko z nazwy. Ale nie da się go wyeliminować. Przynajmniej jeden lub dwa małe posiłki w czasie pracy to musi byc chleb z czyms tam. Jeden mały to moze być ryż + tuńczyk ( przykład ).

Zajrze do działu z żywieniem bo jeszcze mnie tam nie było. Cały czas myślałem że to uwarunkowania genetyczne + zły dobór cwiczeń może być źródłem problemu. O żarciu nie myślałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
nie przecze ze to moze byc uwarunkowanie genetyczne - dopiero po wyeliminowaniu wszystkiego co MY mozemy bedzie mozna wiecej % stawiac na genetyke...

1,2 X razowy juz ok, na pewno to lepsze niz caly dzien na razowcu

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
Tak sobie czytam o doborze diety a szczególnie ile czego powinno przypadać w ciagu dnia przy danej wadze. Tylko że ja dokładnie nie wiem ile mam przyjąć białka w stosunku do wagi ciała. Teraz do wzrostu 182, mam wage 84 kg.

1 g białka x masa ciała to troche mało
1,5 g białak x masa 84 = 126 g białka, to już lepiej i wykonalne w diecie nawet bez suplementów
2,0 lub 2,5 ja mi pokazuje taki kalkulator ( dziennik posiłków ) w excelu który udostępnił jeden kolega na tym forum to już wydaje mi się dużo i bez odżywki nie dam rady tyle białka zjeść

Wszystko to kwestia założeń.
W tym pliczku jest tak:
białko x 2,5g
węgiel x 6g
tłuszczu x 1q
x masa ciała.

I teraz zonk. Za diabła nie wiem czy te założenia to jakaś norma czy to sam mam sobie określić. Jeśli sam to leże i becze bo nie wiem jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
2g/kg byloby dobrze - wazysz 84 wiec podaz w wys. 170g bylaby jak najbardziej odpowiednia...

zobacz ze jest to w zasadzie puszka tunczyka w kazdym posilku 6 razy dziennie...jezeli bedziesz przyjmowal 160g nic sie wielkiego nie stanie... poza tym, beda tez posilki w ktorych jednorazowo bedziesz przyjmowal np. 40-45-50g bialka (bo tez sie moze tak zdazyc) a to juz jest 1/4 lub nawet prawie 1/3 dlatego nie ma co panikowac, ze beda problemy...

wiecej niz 2g/kg nie ma zadnego sensu...

przy treningu masowym mozna trzymac wegle na poziomie 5-6g/kg...musisz po prostu zobaczyc jakiej jakosci masa bedzie ci po tym szla - czy ewentualnie nie bedzie Cie za bardzo zalewalo tluszczem...albo czy beda jakiekolwiek efekty...wtedy bedzie mozna 'zonglowac' z weglami - obcinac, zmieniac zrodla itd.

przy tluszczach 1g/kg ok - zwroc tylko uwage aby to byly te 'prawidlowe' tluszcze - wielonienasycone (omega-3), lub ewentualnie jednonienasycone...

Zmieniony przez - Seewy w dniu 2005-07-05 22:40:26

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RZEŹBA

Następny temat

Mój trening - prośba o ocenę

WHEY premium