SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NAC - długość suplementacji

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 354

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 109
Witan czy nac mozna stosowac bez przerwy czy zalecane sa jakies i co myslicie o tym suplemencie w temacie watroby moze byc zamiast hepatilu essentiale itp i czy ma jeszcze jakies ciekawe wlasciwosci ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11422 Napisanych postów 72719 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 959015
NAC to świetny suplement, który ogólnie wpływa detoksykująco na organizm, bardzo dobrze poprawia regenerację wątroby (np. jak ktoś ma podwyższone próby wątrobowe ALT, AST, GGTP - potrafi skutecznie je obniżyć do odpowiednich wartości, sam wielokrotnie brałem NAC w tym celu.

Osobiście stosuję NAC z SFD , który ma aż 600 mg N-acetyl L-cysteiny w 1 tabletce, nie sugeruj się dawką 150 mg (dostosowaną do potrzeb i dziwacznych norm polskiego GISu), bo wtedy znajdziesz informację na opakowaniu, aby łykać tylko 1/4 tabletki takiego , konkretnie produktu.

Polecamy również: NAC, zastosowania kliniczne. Detoks dla wątroby i mózgu


Polecam brać 2-3 tabletki dziennie przez około 6 tygodni, to wspomniany NAC:
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_NAC-opis38506.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Szacuny 96398 Napisanych postów 366940 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1676555
Są dwie szkoły jedna to stała suplementacja, drugs że w cyklach
NAC ma masę fajnych właściwości odtruwających itp
Zakładając że chodzi o wątrobę brał bym w cyklach np na przemian nawet z lecytyna

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 160766 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1235757
witaj,
zalezy od celu suplemnetajci, suplement diety przyjmujemy zawsze w jakims celu :) tym bardziej, ze sa to produkty typowo "specjalistyczne". NAC moze wplywac negatywnie na poizom hematokrytu, gdy bedzie stosownay zbyt dlugo. problemy z watroba? Wrzucasz wtedy NAC do momentu, az nie ustabilizujesz np enzymow watrobowych. Ja bym stosowal okolo 8 tygodni w dawce okolo 1500 mg dzienne.
Mozesz zmiksowac z innymi suplami na watrobe jezlei problem jest wiekszy. Jezlei stosuejsz prewencyjnie to jw

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6344 Napisanych postów 76433 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 757174
Przede wszystkim istotne jest to jakie są Twoje oczekiwania względem tego suplementu diety? Jaki jest cel jego stosowania? Jak najbardziej można stosować go w dłuższej perspektywie, ale musi być w tym jakiś sens. Chociażby podwyższone próby wątrobowe, czy też stosowanie jakichś leków obciążających pracę wątroby. Mimo to warto jedak skonsultować to wtedy z lekarzem specjalistą. Polecam poczytać więcej informacji na temat NAC:

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/NAC_co_to_jest_i_jak_działa_N_acetylocysteina,_a_korzyści_zdrowotne-a4040.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 66 Wiek 32 lat Na forum 83 dni Przeczytanych tematów 2163
TomQ-MAG
witaj,
zalezy od celu suplemnetajci, suplement diety przyjmujemy zawsze w jakims celu :) tym bardziej, ze sa to produkty typowo "specjalistyczne". NAC moze wplywac negatywnie na poizom hematokrytu, gdy bedzie stosownay zbyt dlugo. problemy z watroba? Wrzucasz wtedy NAC do momentu, az nie ustabilizujesz np enzymow watrobowych. Ja bym stosowal okolo 8 tygodni w dawce okolo 1500 mg dzienne.
Mozesz zmiksowac z innymi suplami na watrobe jezlei problem jest wiekszy. Jezlei stosuejsz prewencyjnie to jw


W jaki sposób negatywnie wpływa na hematokryt? Podnosi, czy zbyt mocno obniża?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 160766 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1235757
Niestety podnosi.
Tutaj nawet znajdziesz przesłanki naukowe Gdzie w różnych badaniach przy zastosowaniu acetylowanej elcysteiny dochodziło do wzrostu wartości hematokrytu. Ja pierwszy raz z tego typu informacją zetknąłem się gdy szukałem więcej szczegółów na temat tego co może podnosić hematokryt i jakich suplementów ewentualnie unikać. U mnie wywalenie dodatkowych witamin z grupy B w postaci suplementacji wywalenie witaminy C jak i acetylowanej cysteiny sprawiło że w sumie zbiłem hematokryt jedynie przy pomocy wody

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ashwagandha - jak stosować?

Następny temat

Johimbina

WHEY premium