SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Na czym mozna zarobic w UK/najlepszy bizness

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 199671

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
no wlasnie ja ***** jakies kursy angielskiego za 400 funtow za kupilem (IELTS), 130 egzmain (IELTS), 100 ESOL +200 dojazdy (dla mnie i zony ksozty egzmainu bo kost kursu 330 za semestr pokrylo panstwo, tym razme nie pokryli juz dojazdow wiec to wyszlo, poprzednei 2 semestry to grosze bo lacnie z 200 moze wyszly bo pokrywali dojazdy). Do teog SIA licencja zbey miec prace na studiach na part time550 funtow, to jest prawie 1,5 k funtow :D a moglem meic za to wakacje zycia :D Chociaz szczerze? te 400 ponad co poszlo na IELTS to wsyztsko to samo w neci bylo. Strata kasy, i gruba arabusow glownei ktorzy skladali zdania typu : I like pizza.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Mariusz - IT to dobra galaz, tylko ze tam nie biora na ladne oczy, trzeba sie wybic, ale wiem jaki masz problem bo kumpel tez utknal na tym poziomie - bez doswiadczenia nie chca brac, a jak kvrwa zrobic doswiadczenie skoro nie mozna pracowac? Mozna na tym dobrze zarobic, ale trzeba byc dobrym specjalista od security / programista / developerem, bo jezeli chodzi o administrowanie sieci, instalowanie windowsow czy skladanie komputerow w sklepie to sa chvj nie pieniadze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
No wiesz Mariusz moim zdaniem ty masz dobre podejscie. wlasnie w tym jest sek. Mozna nie utrafic w kursy albo nie zarobic po nich wiecej. Ale najwazniejsze pytanie, czy wolalbys 30 k za spaawnaie 60 h w fabrcye czy 20 k za siednei od 9-5 w biurze? Ja wolalbym to drugie i w tym kierunku daze. Moge od reki isc na kurs spawaza, wiem ze se poradze, 10 na dziendobry, potme 15-19 na godzine i spawac. Ale zwyczajnie jak mialbym tak pracowac wolalbym do PL wrocic, to dobre na 1-2 lata a nie na cale zycie. Lepiej wiecje wladowac wiecej kasy w kursy i w ktoryms momencie dadza tobie robote nie angolowi bo bedziesz overqualified. I wtedy stwierdzisz ze nawet jak za mniejsza kase to sie oplacalo.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no dokładnie jak Scorpio piszesz, trzeba być specjalistą od IT, a ja jestem po prostu szarakiem i nikt bez doświadczenia nie chce brać

leyus: wolę też to drugie wybrać, może ręce trochę w tuszu umazane (nie to co w robocie gdzie się ma ręce czyste jak łza) ale najlepsze jest właśnie te 9-5 i do domu
co do moich certyfikatów to ja nie robię żadnych kursów, kupuję książki, uczę się w domu i jadę na egzamin, kursy pod CompTIA, IOE itp to czyste zdzierstwo, np koszt IOE Lvl3 to 2,500 funtów, a za ksiązki wydam ze 100 funtów, plus 40 funtów na każdy z 4rech egzaminów, plus kasa na dojazd i ew hotel, a listę wymagań do zdania IOE mam z ich strony.

to samo miałem z CompTIA A+ - koszt kursu to jakieś 1000-1500 (plus koszta egzaminów) funtów, kupiłem jedną ksiazkę za 20 funtów, opłaciłem 2x135 za egzamin, 20 funtów na dojazdy na egzamin

zanim pójdziecie na jakikolwiek kurs sprawdźcie czy nie ma możliwości nauki samemu a potem tylko jechać na egzamin, bo można sporo kasy zaoszczędzić

Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2010-07-11 14:06:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
no z IELTS-em tak zwalilem wszytko bylo w necie, mialem anwet na dysku wiekszosc materialow, tylko mialeem kilkanascie GB wydawalo mi sie ze to ogrom materialu a to jest cale nic, wydalem ponad 400 na kurs na ktorym nie nauczylem sie rpawie nic. +130 egzamin. Lepiej b mi sie opalacilo gdybym podszeld do egzmainu (130) zwalalil, douczyl sie z netu co trzeba i wydal nastepne 130 niz ten kurs. A nie zawalilbym niczego oprocz pisania na 99%!!!

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zamierzam zrobić CAE - nie wiesz ile egzamin kosztuje? i jak to wygląda w praktyce?bo w teorii to widzę na ich stronie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
problem jest w tym ze wszytskie te IELTSY i inne CAE nie sa sponsorowane przez rzad bo tne uznaje ze sponsorowac nalezy general english czyli ESOL-e itd. wiec sa drogie.

W sumei lepiej CAE niz IELTS, latiwuje rozpoznawalny i tez go wiekszosc unierwkow akceptuje. IELTS tytlko academic jak chcesz na studia warto albo opcje general jak chcesz emigrowac gdzies do dziwnych krajow gdzie aborygeni biegaja ze Scorpio po polach :D

Tu masz wyszukiwarke gdzie w Anglii mozesz zrobic CAE.
http://cambridgeesol-centres.org/centres/index.do
skontaktuj sie z ktorymkolwiek centrum ktore oferuje egzmainy CAE w towim regionie to ci powiedza ale sadze ze ponizej 100 za egzam sie nie zamknie.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1158 Wiek 47 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2872
widze ze o biznesach i kwalifikacjak prawicie
panowie szukam nastepnego tatuatora do pracy w birmingham, interesuja mnie ci ktorzy juz tu sa
jakby co dajcie na priv

E&M Partners Ltd(Vitamin - ShopAcocks Green & Handsworth), CHINESE TATTOO Studio Handsworth

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 363 Wiek 49 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8804
leyus-czytałem twoje wypowiedzi i powiem ci ze robisz z ludzi idiotow jesli ci wierzą wypraco.o benefit.to zbior kłamstw, ze masz dochod 23-25k przy stawce 10h i robisz po 16h week o koorwa niechce nikogo obrazac ale koorwa jestes lepszy niz andersen
zyje tu od 2004 i koorwa wiem b.b.duzo jakby wklejił tu moj payroll to by ci klapka spadła bez urazy ale przestan wode lac pozdraw.wszystkich

Zmieniony przez - siero w dniu 2010-07-14 20:31:04

Zmieniony przez - siero w dniu 2010-07-14 20:31:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 363 Wiek 49 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8804
ale tamat był inny moim skromny zdaniem mozna zarobic na sklepikach z suplami i odzywkami a najlepiej na tym naczym sie najlepiej znacie-KOKS...z kazdej siłki znajda sie min.6osob co lubią koks+ osoby zaczynające w tym temacie.w srednim miescie jest przynajmiej z 10 siłek...itd.itd..

Zmieniony przez - siero w dniu 2010-07-14 20:42:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co Na PRYSZCZE?

Następny temat

Dublin gdzie na impreze??

WHEY premium