SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NIETYPOWE PYTANIE O TŁUSZCZE :-)))

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 264
Witam wszystkich
Mam nietypowe pytanie na temat tłuszczy-kazdy wie,ze tłuszczy nalezy unikac poniewaz powoduje on niechciany przyrost wagi spowodowany otłuszczeniem.Moje pytanie brzmi-Dlaczego???-Moze wydawac sie to śmieszne-ale tak naprawde nie znalazłam żadnej sensownej odpowiedzi na ten temat jak to sie dzieje(mimo, iż jestem technologiem żywienia (nie opuściłam zadnej lekcji hihi)- również szukałam w wielu żródłach-moze za słabo???) , jakie są zmiany biochemiczne w organiżmie wywołane nadmiernym ich spozyciem(chdzi mi dokladnie o sam proces tycia.W wypadku węgli wszystko jest jasne-zarowno wpływ ich indeksu glikemicznego (zbyt duzy powoduje nagły wyrzut insuliny a pózniej drastyczny jej spadek-przez co organizm jest w stanie przegłodzenia i to jest sygnał dla niego ,ze czas na odkładanie zapasów),jak ich nadmiar spozywany w diecie-zamieniaja sie w glikol odkładany w mieśniach.A co mozna powiedziec o tłuszczach????Co sie dzieje w organizmie gdy spozywamy je razem.
Mam nadzieje,iz ktos z was zna odpowiedzi na ten temat-chetnie dowiem sie jak z tym sprawa wyglada-od strony technicznej heh.
Pozdrawiam serdecznie:)

good shape is all I really want!!!:)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Też jestem zwolennikiem umiarkowanego cięcia węglowodanów, zostawiając je głównie w okolicach treningu.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Sama sobie odpowiedzialas na pytanie. "Jak wszyscy wiemy" - powinno byc "jak wszystkim sie wydaje"...tluszcze nie powoduja przyrostu tluszczu ustrojowego, dowodza tego diety niskoweglowodanowe, jedyna energia sa wtedy tluszcze i nawet bez ujemnego bilansu kalorycznego chudniemy. Inna sprawa jak zmiksujemy tluszcze z weglami, wegle zostana uzyte jako energia a nadzyzka kaloryczna obrocona w tluszcz ustrojowy, a jako ze tluszcze maja 9 kalorii na gram moze sie tego troche uzbierac. Nie jeste to niestety odpowiedz wg metodologii biochemii, a jedynie moja chlopska logika Jak to wyglada od strony technicznej mysle moglby sie wypowiedziec qazar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 264
Własnie Scorpio-najlepszym tego przykładem są diety ketonowe-jesz tłuszcze , a chudniesz w o wiele szybszym tempie niz na dietach nisko tłuszczowych.poza tyum z tego co wiem-mylne jest wyobrażenie ze tłuszcz ktory spozywamy"wlewa" nam sie do komórek-to dziala w inny sposób-pytanie brzmi-w jaki???
Pozdro:)

good shape is all I really want!!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Glikol to raczej w sklepie samochodowym, w mięśniach i wątrobie mamy glikogen. Ogólnie z Twojej wypowiedzi wynika, że raczej na tych lekcjach nie uważałaś

-najlepszym tego przykładem są diety ketonowe-jesz tłuszcze , a chudniesz w o wiele szybszym tempie niz na dietach nisko tłuszczowych

dowodza tego diety niskoweglowodanowe, jedyna energia sa wtedy tluszcze i nawet bez ujemnego bilansu kalorycznego chudniemy.

Nie bardziej niż na innej diecie, taka sytuacja występuje też jedynie pod pewnym warunkiem, np. gdy bierzemy saa. Chyba, że jako chudnięcie uważamy tymczasową utratę wody..

Można powiedzieć, że tłuszcz rzeczywiście nam się wlewa do komórek tłuszczowych, ale jak jest zapotrzebowanie na energię, to się z powrotem wylewa. Jego droga od spożycia wygląda tak, ze skrótami powinnaś chyba sobie poradzić:

W jelitach TAG rozbijany jest na pojedyncze kwasy tłuszczowe i glicerol, wchłaniany przez enterocyty, i ponownie estryfikowany do TAGów po drugiej stronie, pakowany do chylomikronów i uwalniany do układu limfatycznego, a dalej do krwi. Tam jeżeli napotkają LPL (zazwyczaj w tkance tłuszczowej) są znowu rozbijane do kwasów tłuszczowych i glicerolu. Te pierwsze w ilości około połowy są wchłaniane przez adipocyt do środka i znowu estryfikowane do TAG-ów, ale z nową cząstką glicerolu. Druga połowa z krwią trafia do organów, gdzie zostaje spalona lub krąży we krwi, a nadmiar jest wychwytywany i estryfikowany przez wątrobę i znowu pakowany do lipoprotein.

Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz w którejś z biochemii, pewnie masz gdzieś Harpera albo Stryera.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 264
Dziekuje CharonMasz racje Gliogen;-P-lekcje byly ok-6 lat temu;-P-po prostu roztrzepanie napisałam heh.Raz jeszcze wielkie dzieki-rozjaśniłes mi co nieco w tej kwestji)
Gorąco pozdrawiam:)

good shape is all I really want!!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to zadawaj je śmiało. Miło widzieć osobę, która chce się czegoś nie tylko dowiedzieć, ale i zrozumieć

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 264
Napewno skorzystam)

good shape is all I really want!!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Charon - wypas! Sog duchowy Rozjasnilo mi to wybitnie caly ten mechanizm, natomiast co do utraty tluszczu na dietach typu ckd pierwszy miesiac zaobserowalem spadek poziomu bf, wiadomo ze glownie woda poleciala, ale jednak nieco sadlo rowniez, nie dawalem zbyt duzo tluszczu, wiec mysle ze organizm zaczal go kompensowac z ustrojowego, bialka jednak byly na wysokim poziomie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Często tak bywa, że osoby na dietach niskowęglowodanowych spożywają również mało tłuszczu - dieta niskowęglowodanowa i jednocześnie niskotłuszczowa. Efekt tego jest taki, że przy niskiej kaloryczności diety ubytek wagi jest znaczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 264
Tyle tylko ,ze przy diecie niskowęglowodanowej-mała ilosc tłuszczu mija sie z celem-w ogóle dieta ketonowa jest dosyc uciazliwa-zwłaszcza na samym poczatku jej stosowania-w okresie przystosowawczym-brak sił-nawet wejscie po schodach stanowiło dla mnie problem-gdzie wcześniej biegałam regularnie codziennie ok 10 km-bez wiekszych problemów-dlatego doszłam do wniosku ,ze lepiej to przerwac-bo nie wszystko wszystkim słuzy.

good shape is all I really want!!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Mi sluzyla, ale pozniej zaczal sie regres...Wiec na razie robie redukcje stosujac wegle tylko w okolicach treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na mase

Następny temat

pomoc dla początkującej...

WHEY premium