SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muzyka i dzwięki z youtuba które stymulują różne hormony

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2046

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 172 Wiek 19 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4924
Siema ostatnio natknąłem się na różne "ultradzwięki" które niby zwiększają wyrzut hormonów i odmładzają organizm.Moje pytanie brzmi czy ktoś słyszał coś o tym i czy to działa.Przykłady: 90 Minute Human Growth Hormone (HGH) Release - Isochronic Binaural Beats ,,,,,,,,,,,, 6 Hours Growth Hormone Stimulation (HGH) Binaural Beats ,,,,,,,,,,,,,,,, 90 Minute Testosterone Booster - Isochronic Binaural Beats .Dzięki i POZDRAWIAM :3





Zmieniony przez - Empowered w dniu 2019-04-10 17:01:11
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
With both types of music, the cortisol levels decreased significantly in both sexes. The testosterone (T) levels declined in males when they listened to both types of music. In females, the T levels increased in those listening to chill-inducing music but declined when they listened to music they disliked. However, these differences were not significant. The 17-beta estradiol levels increased in males with both types of music, whereas the levels increased with chill-inducing music but declined with disliked music in females

źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3848314/

czy badanie jest rzetelne, to nie wiem, bo nie czytalem calego. Nie wiem czy zwyzki/obnizki hormonow byly na tyle duze, aby je poczuc





Zmieniony przez - kris4real w dniu 4/26/2019 6:22:01 PM

Zmieniony przez - kris4real w dniu 4/26/2019 6:22:12 PM

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Pełno tego na youtube, raczej bym się na to niezapatrywań. Moze jeśli chodzi o sen jakaś relaksacyjna muzyka itp by zdało egzamin
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21777 Napisanych postów 71338 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575967
Słyszałem o narkotycznej muzyce, ale żeby muzyka odmładzała...
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 172 Wiek 19 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4924
Mnie głównie interesuje to czy ma to jakiś wpływ na hormony.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie wygląda żeby mogło to mieć wpływ a już na pewno nie w postaci efektów w sylwetce, także szkoda sobie głowę zawracać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 170
Fizjoterapeuta a takie słowa, to tak, jakby powiedzieć, że masaż jest tylko po to, żeby się lepiej poczuć.
Jestem kompozytorem muzyki klasycznej, filmowej. Na studiach wiele się dowiedziałem o muzyce która ma niewyobrażalny wpływ na człowieka.
Muzyka wpływa przede wszystkich na nasz mózg - a od mózgu zaczyna się prawie wszystko co dzieje się w organizmie, począwszy od wyrzutu dopaminy - a ta jest odpowiedzialna za wiele rzeczy więc już na samym początku można napisać że zdecydowanie tak - muzyka odmładza :)
Temat rzeka... istnieje coś takiego jak MUZYKOTERAPIA (fizjoterapia jest niedaleko, trochę inne ma sposoby). Można się zapoznać.

Jako kompozytor wiem, że można napisać taki utwór, którego fala brzmieniowa będzie miała specyficzne częstotliwości. I tak każdy nasz organ wewnętrzny ma swoja określoną specyfikę. Można więc napisać, i zresztą były już takie eksperymenty, utwór, podczas którego słuchania część widowni odczuwała ból w brzuchu.
Ciężko uwierzyć? A jednak....
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 170
Nie będę się zagłębiał w analizę tych utworów z podanych w temacie tytułów, ale ona raczej skończy się na tej symbolicznej dopaminie i pobudzeniu obu półkul mózgu jednocześnie. Do MUZYKOTERAPII potrzeba profesjonalnego sprzętu a nie domowych głośników, broń Boże głośników z lapka albo telefonu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Coś w tym jest, nie każdy sprzęt potrafi przenieść wszystkie dźwięki, mam w robocie kilku takich to nawet specjalne przewody i gnzidka w domach mają z filtrami by szumów się pozbyć z sieci

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 25
ciekawe ;D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
bartololomeo
Fizjoterapeuta a takie słowa, to tak, jakby powiedzieć, że masaż jest tylko po to, żeby się lepiej poczuć.



jakie masz badania naukowe w tym zakresie ?
a kolejna to zobacz jaki kontekst pytania
forum sportowe, teść ma skakać od słuchania muzyki ?
podaj tytuły zarobisz dobrą kasę na tym forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 170
Nie mam swoich badań naukowych... wystarczy poszukać w w internecie, jest wiele artykułów. To zabrzmiało źle co napisałem :P ale chodziło mi o to, że "EKSPERT" nie powinien od razu wypowiadać się na temat w którym raczej się nie zna, że "Nie wygląda żeby mogło to mieć wpływ"... to też źle brzmi :D ale no - wiadomo o co chodzi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Leczenie skóry na opuszku palca

Następny temat

choroba, przerwa od treningów, jak z tego wyjść

WHEY premium