SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay Thai

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4261

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3447 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55097
Witam. Po raz pierwszy pisze w tym dziale.
Otoz ostatnio zainteresowalem sie muay thai, tzn. nie ja a moj kumpel. Chcialby on troche nauczyc sie tego stylu walki. Mieszka w malym miasteczku gdzie niema zadnego klubu itp. Szukalem z nim po necie ale nieznalezlismy nic konretnego. Czy moglby ktos rozpisac jakis trening w domowych warunkach ? ( o ile to wogole mozliwe ) W necie znalezlismy filmiki jak walczyc kolanami, lokciami itp. ale on pyta czy ktos pomoglby mu rozpisac trening tzn. co robic w dany dzien itp.

Z gory dzieki.


Aha i jeszcze jedno. On niema zadnego sprzetu, oprocz lawki, gryfow itp. :/



Zmieniony przez - sooo w dniu 2007-10-26 14:55:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 544
poczytaj ten temat bo nie chce mi sie pisac tego samego https://www.sfd.pl/Jaki_worek,_rękawice_-_ma_to_w_ogóle_sens_-t380700.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 635 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11626
wedlug mnie samemu to malo sie nauczysz a przede wszystkim nabedziesz zlych nawykow poszukaj moze jakiegos klubu w swoim miasteczku lub okolicy napewno cos jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3447 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55097
niema nic :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 470
a boks ? może kickbox.
Hm.. może sobie kupić worek ale to nie taki leciutki tylko już z tych cięższych i poćwiczyć kopnięcia. Uderzenia itp. Ale bez instruktora może sobie krzywdę zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1166
jeśli nie ma nic to rozciągaj, utwardzaj pięści i piszczele uderzając w podłogę i oponę ,kup albo skombinuj worek i ćwicz podstawowe rzeczy jak zadawanie ciosów i kopnięć szukaj np. na budo artykułów ćwicz kondycję, biegaj, szukaj filmów instrukażowych w necie, pamiętaj muay thai ma 4 bronie pięści, łokcie, piszczele, kolana powodzenia

co cię nie zabije wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
Wedlug mnie to nie ma raczej sensu a wrecz odradzalby samemu sie brac za nauke mauy thai czy jakichkolwiek sportow walki na 80% nic z tego nie wyjdzie, poza tym nabierze zlych nawykow nie mowiac juz o kontuzjach jakich sie moze nabawic... sprawa wygladalaby troche inaczej gdyby chociaz kiedykolwiek "lizną" jakis sportow walki chociaz boksu, ale tak to raczej ciezko bedzie nauczyc sie tego w domu... pokoj!

,,Najlepsza obrona jest atak"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Na pewno nikt nie jest w stanie rozpisac Ci takiego treningu tu w necie.
Poszukaj najblizszego treningu w innym miescie lub jakiegos seminarium itp pochodz przez nawet kilka dni a wiecej wyniesiesz niz z netu i rozpisek.
Owszem w domu mozesz conieco pocwiczyc ale nie nazywaj tego muai thai

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 682 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18321
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2211
Niech kolego poszuka innych klubow napewno cos jeszcze bedzie.

Samemu nie da rady sie nauczyc

Zmieniony przez - gr4nat w dniu 2007-10-27 11:06:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 139
Popieram wypowiedzi kolegów, że w domu się niczego nie nauczy. Sam kiedyś ćwiczyłem w domu boks, nic to nie dało chyba że siłę i szybkość. A nie dawno się zapisałem na Muai Thai, pierwszy trening był wyczerpujący ale podoba mi się i chodze systematycznie. Moim zdaniem nie ma co ćwiczyć w domu. A jak nie ma treningów Muai Thai to można się zapisać tak jak powyżej pisano na boks, kickboxing, karate czy judo. Bo wiadomo że taki co chodzi na karate rozkłada zwykłego klienta na łopatki. Więc nie ma co wybrzydzać. Jest tak wiele rodzajów sztuk walki.

...:::d(^_^)b:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 139
A i jeszcze jedno dotyczące sprzętu. Ta ławka i gryfy nie są potrzebne do sztuki walki. Akurat do Muai Thai'a potrzebe są: rękawice, szczęki, ochraniacze. To nic nie da jeśli on będzie wyciskał na klate dajmy na to 80 kg. W Muai Thai'u trzeba na początku załapać wszystkie podstawy. Więc jak nie ma możliwości chodzić na Muai Thai to niech się zapisze na jakieś inne sztuki walki. :]:):]:):]

...:::d(^_^)b:::...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MISTRZOSTWA POLSKI W KARATE KYOKUSHIN 24 listopada

Następny temat

Cwiczenia na worku bokserskim..

WHEY premium