SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje FBW i kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2061

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5475
anubis84, troche fermentu zasiałeś ;P, wstawiłem jego plan i przerobilem na moim zdaniem ciekawszy. Tu nie ma multikont.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 320
Czyli nie ma sensu robić na każdym treningu brzucha? To nieco skróci czas na siłce.

Dzisiaj znowu wyszło mi 1,5h z rozgrzewką i rozciąganiem. Na razie nie jest źle, ale jak przyjdą większe ciężary to wtedy zwiększy się też czas na siłce. Głównie chodzi o to, że pracuje zmianowo i gdy mam na 2 zmianę to może być ciężko się wyrobić niekiedy


Zmieniony przez - ppiwodzki w dniu 2016-02-26 22:56:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5475
Robienie brzucha do kazdego treningu jak masz duzo cwicen złożonych/wielostawowych jak MC, przysiad, wyciskanie leżąc, OHP nie ma najmniejszego sensu. Robiąc w/w cwiczenia, (które swoja drogą moim zdaniem są zdecydowanie królami ćwiczeń), bardzo mocno angazujesz brzuch, a ten zmeczony ciągłym cwiczeniem wpływa na nie negatywnie.


Zmieniony przez - Penseatener w dniu 2016-02-26 23:13:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 320
A jak z tymi łydkami, robić je czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W poczatkowej fazie to zbędne ćwiczenie, jedynie na podstawach się skup.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 320
kolejne pytanie. Wydaje mi się, że mam lekko ściągnięte ramiona do przodu. Wnioskuje więc, że musiałbym rozbudować tylną część barku aby mięsień ściągał ramie do tyłu, tak?

Czyli wyrzucając brzuch i łydki ze stałego treningu to plan wygląda tak(załóżmy A i B):

A
Przysiady
Wiosłowanie
Wyciskanie na płaskiej
Wyciskanie nad głowe hantli
Uginanie ramion z hantlami
Wyciskanie francuskie

B
Przysiady
Martwy ciąg
Rozpiętki albo wyciskanie hantli, nie wiem jeszcze
Wyciskanie żołnierskie albo coś a tylny akton barku
Uginanie ramion ze sztangą
Ściąganie drążka nachwytem?

Nada się?




Zmieniony przez - ppiwodzki w dniu 2016-02-28 14:56:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
https://www.sfd.pl/Barki_skierowane_do_przodu__JAK_SKORYGOWAĆ_-t204238.html
https://www.sfd.pl/Barki_ściągnięte_do_przodu.-t917357.html

takich tematów na forum jest sporo.

W b zamiast rozpiętek daj sobie skos górny

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 320
Myślę, że w B zamiast sztangi użyje hantli na klatke, żeby mieć większy wpływ na środek. Dlaczego skos góry a nie dolny naprzykład?

Jeszcze jedno pytanie odnośnie ciężaru. Na płaskiej robię 35/37kg, biceps 10kg hantle, barki to samo. W jaki ciężar celować tymi hantlami? Wiem, że to głupie pytanie, ale może jakoś doradzicie.


Zmieniony przez - ppiwodzki w dniu 2016-03-01 20:03:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Na pewno mniejszy, hantlami się z reguły mniej bierze. Ogólnie osoby na siłowni trenują płaską i z reguły góra jest slabo rozwinięta, oczywiście w jakimś cyklu treningowym możesz tez dól dać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5475
Na góre hantle skos + sa super, a na dół dipsy sa chyba najefektywniejsze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan bez martwego.

Następny temat

przeplatanie aerobów interwałami w cyklu redukcyjnym

WHEY premium