SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moj wyskok -Dudek i finderx czytac:D

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no WIec tak.... Zdania na wyskok sa podzielone, niby najbardziej pomagaja przysiade ze sztanga, ale ja przedstawie swoja sytacje....
Mam 15 lat 188 cm wzrostu i waze 80 kg. masywny jestem troche cwiczylem na silce, ale tluszczyku tez troszeczke mam(staram sie go zrzucic).
Wyskok mam mizerny, aktualnie moj dosiezny to chyba 40 cm. Zle mi z tym :-%
MOze za ciezki jestem? Robie teraz SUPER DUNKS 3! jestem w 7 tygodniu, moim bledem bylo ze nie zmierzylem tego wyskoku, teraz mam te 40 po tych 7 tygodniach, troche poprawy bylo i mam nadzieje ze dopiero teraz bedzie lepiej. Program jest ciezki, narazie znacznie poprawia umiesnienie nog i dynamike.
JAk go skoncze to mam zamiar wziasc sie za trening pylometryczny.
Wszyscy gadaj o tych przysiadach ale ja nie moge ich robic bo rosne!!!1
chce miec 2,10:-% codziennie kregoslup rozciagam.
Ale co tu robic zeby miec ten wyskok wiekszy??// poradzcie mi, skoncze ten SD 3 i biore sie za pylometryczny, zrzuce kilka kilogramow i mam nadzieje ze bedzie lepiej. A co dalej? Jak dalej cwiczyc zeby tego kregloslupa nie obciazac? Jest wielu na forum takich mlodych jak ja i z tym problemem co ja.

POdsymowujac wybaczcie za chaotycznosc(pisalem co na mysl na szlo), ale mam nadzieje ze rozumiecie mnie i doradzcie. Wielu napewno te rady sie przydadza, Wy macie po 18 latek i nie rosniecie to mozna cwiczyc tego jumpa i skadac po 80 cm z miejsca. Ja tez bym tak chcial.
Pozdrawiam
:-%:-%:-%
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 156 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1484
tosiek też mam 15 lat i sam dopiero zacząłem szybko z pół roku temu rosnąć, obecnie nie jestem jescze zbyt wysoki ok.179, ale od swoje ojca wiem, że on osiągnął swój wzrost dopiero koło jego matury. Więc jescze podrosnę. Ale żeby to wspomóc chciałbym się przede wszystkim spytac kogokolwiek, o to jak można osiągnąć jak najwyższy wzrost. I czy są do tego jakieś ćwiczenia kręgosłupa??????, czy coś innego??????. Może jakaś dietka????????? A może np. nie powinienem teraz się za bardzo forsować na meczach i treningach, bo od skakania to się może pogorszyć? Jest na to jakaś rada?

Naprawdę na odpowiedź czeka kilkunastu takich jak ja. Pomóżcie

łoojeessoo dałbym ci soga, ale nie wiem czy można bez abona
>>>-- Le Parkour --<<< czyli zajęcie, które nie ma jeszcze liderskiej pozycji w naszym kraju

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tosiek1989:

80 kg to jest dużo przy 188cm?? Dla mnie to w sam raz. Ja przy wroście 170 waże 72 kg .
Jednak jeśli uważasz, że masz tłuszczyk, to staraj się go zrzucić. Powinien ci z tym pomóc właśnie SDIII, ponieważ jest to jakaś takaś forma aerobów.
Napisałeś: "Ale co tu robic zeby miec ten wyskok wiekszy??//" - skończ tego SD3, później weź się za plyometrie. Wyskok musi się poprawić. Często znaczną poprawę przy SD3 zauważyć można pod koniec treningu, więc ćwicz
Napisałeś: "A co dalej? Jak dalej cwiczyc zeby tego kregloslupa nie obciazac?" - jak wyskok się nie poprawi to wtedy pogadamy . Ja też zaczynałem od 40cm

Killer15:
Napisałeś: "chciałbym się przede wszystkim spytac kogokolwiek, o to jak można osiągnąć jak najwyższy wzrost. I czy są do tego jakieś ćwiczenia kręgosłupa?????? " - tyko to znalazłem na forum o wzroście: https://www.sfd.pl/temat40755/ . Na wzrost wpływa wiele czynników. najważniejszym z nich jest gen, poodziedziczony po rodzicach. pamiętajcie jednak, ze dziecko posiadające dobry gen wzrostu, a źle odżywiajace się nie osiągnie wysokiego wzrostu. Pamiętajcie również, że ciało rośnie podczas snu. Najlepiej przed snem wywietrzcie sobie pokój, żeby w nocy oddychać "świeżym" tlenem
Napisałeś: "A może np. nie powinienem teraz się za bardzo forsować na meczach i treningach, bo od skakania to się może pogorszyć" - wzrost ci się nie pogorszy od grania. Uważaj jednak na przetrenowanie, nie forsuj się zbytnio na treningach i meczach. Powiadom trenere, że stosujesz swój własny plan treningowy, w którym priorytetowo stawiasz wyskok. Z pewnością uszanuje to i nie będzie nakładał na ciebie wielkich represji podczas treningu.

P.S Kufa, ucieszył mnie ten post "Dudek i finderx czytac"
P.S2 Jak macie jakieś pytania do walcie śmiało
P.S3 I taka mała sprawa https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/14.gif[/img] https://www.sfd.pl/temat134431/ - opowiedzcie się za https://www.sfd.pl/temat134431/ - opowiedzcie się za https://www.sfd.pl/temat134431/ - opowiedzcie się za [img]../../buziaki/14.gif" alt="" />.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tosiek1989, masz dopiero 15 lat i w tym wieku taki wyskok to normalka.
Według mnie 15 lat, 80kg i superdank, czy airalert to niezbyt dobre połączenie. Z uwagi na kolana.
Pograsz jeszcze 2 lata, wzmocnisz nogi, urośniesz, weżmiesz się za sztange i będziesz skakał dużo więcej.
Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Musialem was czyms zainteresowac dudek spoczko koles
dobra skoncze SD 3 i powiem jakie efekty dal, schudne troszeczke i wezme sie za pylometryke i bede drugim O-neil'em czy jak to sie pisze
to moj wzor
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a propos... Bartek jestem

carmelo ja sie codziennie wieczorem na drazku rozciagam z minute
i w ogole mleczko popijam w znacznych ilosciach i nabial ciagle w.. dalam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 156 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1484
właśnie tak jak pisali w całym tym zbiorze o wzrostu to moje szanse na wzrost wzrosły nie pomiernie. Wspinam się od kilku lat i z drążkiem jestem za pan brat Poza tym już od dziecka pije mleka ile wlezie i gdzieś od roku każdego ranka jem musli uniokam coli i wszystkiego co nie zdrowe. Tata ma 186 wujek 185 brat cioteczny ma 17 lat i 180(ale chłopak ma pod 95 kilo wagę SKACZE DO OBRECZY I SIĘ POWIESIĆ UMIE silny niesamowicie).

No to jestem na dobrej drodze. Jedynym problemem jest choroba śródręcza zwana dalej torbielem galaretowatym, lub gargentem (czy czymś podobnym) oczywiście do wycięcia operacyjnego. Tylko nie ma gdzie tego załatwić. Nabawiłem się tego właśnie od wspinania. Strasznie się wtedy stawy przeciążają podobnie jest z drążkiem i kółkiem i tymi ściskaczami.

Wysokości i "skrzydeł"

łoojeessoo dałbym ci soga, ale nie wiem czy można bez abona
>>>-- Le Parkour --<<< czyli zajęcie, które nie ma jeszcze liderskiej pozycji w naszym kraju

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
qrcze jak ja sie bawilem w treningi skoka to nie bylo dunksoe (11 lat temu) raczej byl to trening intuicyjny (niestety z mniejsza korzyscia dla mnie)
po prostu duzo biegalem, gralem, dodatkowo chodzilem po biegach na godzinke skakac na rozn sposoby
na silke tez nie uczeszczalem - przysiady robie od jakiegos czasu

podsumowujac mozesz przeciez narazie nie cwiczyc ze sztanga (wiek) tylk owiecej cierpliwosci nic od razu nie przyjdzie

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 156 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1484
Jest jeszcze jedna kwestia. Czy wogóle to w weiku gdy się jeszcze rośnie powinno się skakać? Bo ja gdzieś zasłyszałem, że od tego się kręgi ugniatają, i to bardzo spowalnia rośnięcie. Czy to prawda?
To jest dla mnie bardzo ważne

łoojeessoo dałbym ci soga, ale nie wiem czy można bez abona
>>>-- Le Parkour --<<< czyli zajęcie, które nie ma jeszcze liderskiej pozycji w naszym kraju

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli dobrze się rozciągniesz przed skakanien to nie może ci to zaszkodzić.

Carmelo: Każde cwiczenienie, źle wykonywane, jest kontuzjogenne. Jeżeli dobrze rozgrzejesz kolana, to nie powinny cię one boleć, po skończonych ćwiczeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ej chlopaki wroccie do mnie
post jest o mnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proste nogi

Następny temat

Adidas Stabil 4M

WHEY premium