SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mike Tyson - Siłownia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8231

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
Co do pytania mówimy o ultratalencie...Fenomenie w skali całej populacji....

Podobno Mike Tyson w wieku 13 lat ważył 80 kg...Nie wiem ile w tym prawdy.

Wiem na pewno ,że Mike Tyson wszedł kiedys do salki bokserskiej wyprowadził kilka uderzeń i trener zgarnął go ,zadzwonił do innego.Poszli i po kilku uderzeniach(Tyson wcześniej nie trenował boksu) powiedział my ,że będzie mistrzem świata...No,to jest rawdziwa historia....Fenomenem musi być człowiek,który ma już tak wrodzoną dynamikę...Że naturalnie jest lepszy od trenujących....


Ale jest też inna strona medalu....Trener Tysona,to gość ładujący swoim bokserem monstrualne dawki sterydów...Teddy Atlas w pewnym momencie chciał zrezygnować ze współpracy z Tysonem,bo Cus ładował WSZYSTKO...

Zawsze mi się chce śmiać gdy mówi się,że Tyson nie dałby sobie rady z Kliczkami ew. w dzisiejszych czasach...Zawodnicy NRD koksowali przy Tysonie jak owieczki...

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2012-03-25 21:55:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widzę, że cezi trenujesz boks i to nie krótko. Wiesz coś o zawodach? Jakie są ograniczenia poza wagowymi? Czy jest możliwe aby walczył 20 latek z 16,17 latkiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2035
http://www.itrening.pl/mike-tyson/  tu masz troche o Tysonie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Krawiec558
http://www.itrening.pl/mike-tyson/  tu masz troche o Tysonie


Tą stronę mam jako startową w przeglądarce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4810
"Ponieważ nie chciał, aby Mike urósł zbyt wysoko (bo nie pasowało to do jego stylu)." - tutaj powtarzają to o czym pisałem, ale zaznaczam, że mnie nie wydaje się to prawdziwe (na necie jest przecież pełno bzdur, m.in. nawet nie wiadomo na 100 % ile Mike miał wzrostu i ważył). Z drugiej strony, jeśli faktycznie brał tyle koksu, co mówi Cezi, to prędzej mogło wpłynąć na jego rozwój.
MCtoshkin przejrzyj najważniejsze tematy, tam się dowiesz więcej niż ode mnie, wszystko już było przerabiane. Jeśli chodzisz na sekcję (lepiej napisz że tak bo inaczej grozi ban:), to najważniejsze kwestie (ilość treningów, sprzęt itp.) ustali twój trener. Treningi techniczne z trenerem możesz uzupełniać odpowiednim samodzielnym treningiem siłowym (ale broń boże typowym BB) albo wytrzymałościowym. Tutaj ostatnio ktoś wkleił dobry tekst poruszający kwestie podstawowe: https://www.sfd.pl/Prośba_o_przetłumaczenie.;D-t828367.html
Zaglądnij też tu: http://www.treningbokserski.pl/
Co do rękawic, to w maksymalnym skrócie: do 12 oz to są typowo sportowe (do walk, zależnie od wagi), ewentualnie można w nich ćwiczyć np na tarczach. 14 i 16 są do sparingów.

Zmieniony przez - MatiAu w dniu 2012-03-25 22:09:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co to BB?

A ja kiedyś trenowałem MMA i koleś miał 8 czy 10, miał ok 20 pare lat i się dziwiłem czemu po treningach miałem bóle głowy(bo to jeszcze bez kasków)

Co do strony, którą zapodałeś o boksie jest fajna, ale narazie mi się nie przyda(tak sądzę), muszę mieć jakieś podstawy(technika,garda,postawa), chyba, że się mylę i z neta też się nauczę?


Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-25 22:20:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4810
No cóż, po pierwsze MMA to nie boks, rękawice są zupełnie inne. Ja pisałem o bokserskich. Po drugie - jeśli chodzi o sparowanie bez kasku i w małych rękawicach to jest to po prostu... bez sensu - zobacz np. dyskusje tutaj: https://www.sfd.pl/Co_z_mózgiem.-t841378-s3.html
Niczego się z neta nie nauczysz. Technika tylko na sekcji z trenerem. Oczywiście później, gdy będziesz miał jakieś doświadczenie jakieś arty czy filmiki ci pomogą poszerzać umiejętności.

Zmieniony przez - MatiAu w dniu 2012-03-25 22:30:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MatiAu
No cóż, po pierwsze MMA to nie boks, rękawice są zupełnie inne. Ja pisałem o bokserskich. Po drugie - jeśli chodzi o sparowanie bez kasku i w małych rękawicach to jest to po prostu... bez sensu - zobacz np. dyskusje tutaj: https://www.sfd.pl/Co_z_mózgiem.-t841378-s3.html



Akurat to był boks, bo mieliśmy MMAx2 w tyg. boks x1 i bjj x1 i na boksie rękawicami do boksu sparowaliśmy, gość 20 lat - widać było, że bójki mu nie obce(twarz/owłosienie, a raczej jego brak) 8 czy 10oz rękawice, ja 10 i sparing, a potem łeb puchnął aż miło.

Ponawiam pytanie co to za skrót BB?

Czy ma sens dodawanie treningów(domator/siłka/interwały) trenując boks bardzo mało?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-25 22:30:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4810
Aha, Body Building czyli kulturystyka - chodziło mi o to że typowy trening kulturystyczny nie nadaje się pod SW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja nawet nie widzę różnicy pomiędzy BB a SW, chodzi Ci że typowy trening pod masę? Jak trenowałem na siłowni to tylko FBW(podst. ćwiczenia mc/wl/siad itd)


A co do tego pytania czy ma sens dodawanie "dodatku" pod sw trenując mało?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-25 22:33:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening raz w tygodniu

Następny temat

NSR-->SP-->WP?

WHEY premium