SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metoda Body Building

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1545
Metoda Body Building
DROGĄ DO WYMARZONEJ MASY

Witam, jako iż chodziłem na siłkę w kratkę a staż nie był długi choć technikę już opanowałem to postanowiłem zacząć od zera.
Polecano mi trening Full Body Workout (najczęście polecany). Ja oczywiście nie widziałem w niej prostoty której lubię dlatego postanowiłem przeszukać kompa i znalazłem owy poradnik. Proszę o ocenę treningu bo gdzieś przeczytałem że dla początkujących także jest dobry.
Wygląda on więc tak i zaczynam go stosować na wakacje :)

Wtorek:
1. Klatka piersiowa - wyciskanie sztangi (sztangielek) leżąc na ławce poziomej 12p x 3s
2. Bicepsy - uginanie przedramion ze sztangą łamaną bądź prostą trzymana podchwytem 9p x 2s
3. Dolny grzbiet (odcinek lędźwiowy) - skłony tułowia ze sztangą na barkach9p x 2s

Czwartek:
1. Plecy - wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 12p x 2s
2. Tricepsy - francuskie wyciskanie sztangi siedząc lub stojąc 9p x 2s
3. Brzuch - spinanie brzucha leżąc lub podciąganie kolan do klatki piersiowej zwisając na drążku 15p x 2s

Niedziela:
1. Nogi - pełne przysiady ze sztangą na barkach 12p x 2s
2. Barki - wyciskanie sztangielek siedząc lub stojąc 9p x 2s
Od siebie dodaje tylko w pon: przedramię, w nd: łydki.

Odpoczynek między seriami: 2-4 minut
Odpoczynek między ćwiczeniami: 3-5 minut

Podam teraz z brzegu 3 sesje treningowe!
1 trening :
* 40%CM x 12p x 2s,
* 40%CM x Max
2 trening:
* 45%CM x 10p x 2s,
* 45%CM x Max
3 trening:
* 50%CM x 8p x 2s,
* 50%CM x Max

Tutaj małe pytanko odnośnie tego czy mogę wykonać trening 1h po basenie iż w ten dzień mi on wypada ? oraz jak polecacie mi pojechać w powtórzeniach na małą grupę mięśniową ? na dużą zaczyna się od 12p i schodzi co 2 a na małą od 9 (ew. tu poprawka) jak ?
Jak ktoś zakupił kiedyś ten poradnik z trenerok i ogarnął w całości to bardzo przyda się jego opinia i pomoc. Na okładce jest Ryszard Rećko.



Zmieniony przez - B-52 w dniu 2012-06-06 17:45:23
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
trening ktory podales nie ma za wiele wspolnego z rasowym FBW to tylko strasznie okrojony split ... za mala objetosc treningowa dla kazdej partii (poza bicepsem i tricepsem) w skali tygodnia ... i % CM nieco maly sie wydaje bo 50% spokojnie powinienes robic 10-15 powt basen moze byc jak najbardziej w dzien treningowy uwzglednij go w diecie i zapewnij regeneracje ... wklej jeszcze ankiete z podstawowymi inf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1017 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1578
Ja czytałem o tym treningu i Pan Leszek w 5 miesięcy przygotowywał się do zawodów i wygrał .

Trening czyni mistrza ! Interesuje się kulturystyką naturalną , Piłka nożna-stoper , bramkarz -Love .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Hmm, pamiętam jak sam trenowałem podobnym planem, tyle ze 4 razy. Wbrew pozorom, dla początkującego bardzo dobra metoda, masa szła, wyniki też. Można tylko ubolewać nad nieco małą intensywnością treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
B-52

chlopak,
zacznij od wklejenia wypelnionej ankiety dzialu-jesli oczekujesz jakiejkolwiek pomocy.



WojteK

Ja czytałem o tym treningu i Pan Leszek w 5 miesięcy przygotowywał się do zawodów i wygrał .

no i co z tego?
czy Ty jestes Panem Leszkiem?

ps.
zawsze na tego typu teksty patrze z politowaniem.
tak samo,jak na porady mistrzow(zawodnikow),czyli osob o wyjatkowych predyspozycjach-ktore sa serwowane zwyklym zjadaczom chleba,czyli 99% cwiczacych.





Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-06-06 19:33:27

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1545
Płeć : man
Wiek : 17
Waga : 83
Wzrost : 183cm
Cel treningowy : masa
Staż treningowy na siłowni : 5msc z przerwami
Uprawiane inne sporty : ju jitsu
Dostęp do sprzętu: sztanga, sztangielki, drążek, wyciąg
Dieta : obecnie redukcyjna, później przechodzę na masowanie
Przeciwskazania medyczne : brak
Zażywane suplementy : planuje zakup bcaa oraz białka
Ostatnio przerabiany plan: nie wiem
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie wiem



Zmieniony przez - B-52 w dniu 2012-06-06 20:08:04

Zmieniony przez - B-52 w dniu 2012-06-06 20:08:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1017 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1578
traktor71
B-52

no i co z tego?
czy Ty jestes Panem Leszkiem?


Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-06-06 19:33:27

Nie wiem co chciałeś przez to udowodnić ? Oglądałem filmiki jak mówił że to jest naprawdę dobry trening , chyba lepiej zauwać kulturyście którzy ćwiczy ponad 30 lat .

Trening czyni mistrza ! Interesuje się kulturystyką naturalną , Piłka nożna-stoper , bramkarz -Love .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
widziales 1 filmik pewnie pokazowy ktory pewnie byl robiony glownie pod jakies kolorowe pisemko ...

osobiscie zabral bym sie za naprawde konkretne FBW oczywiscie z DIETA ... to ze na celownik postawiona jest redukcja nie znaczy ze nie ma byc diety a wrecz przeciwnie jest ona konieczna (jezeli chce sie to zrobic dobrze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1545
To nie był filmik pokazowy. -Wojtek- z pewnością rozumie o czym mowa. Wejdz sobie na trenerok i posłuchaj gościa chociaż trochę. Zobaczysz tam także człowieka "Jan Łuka" 62-letniego dziadka który jest 18-krotnym mistrzem polski w trójboju siłowym oraz 5-krotny mistrz świata w wyciskaniu leżąc. Rećko jak i Łuka to doświadczeni zawodnicy którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i można wiele się dowiedzieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1017 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1578
B-52
To nie był filmik pokazowy. -Wojtek- z pewnością rozumie o czym mowa. Wejdz sobie na trenerok i posłuchaj gościa chociaż trochę. Zobaczysz tam także człowieka "Jan Łuka" 62-letniego dziadka który jest 18-krotnym mistrzem polski w trójboju siłowym oraz 5-krotny mistrz świata w wyciskaniu leżąc. Rećko jak i Łuka to doświadczeni zawodnicy którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i można wiele się dowiedzieć.


Dokładnie , większość początkujących kulturystów powiną brać przykład z Leszka Rećko i uczyć się od niego.

Trening czyni mistrza ! Interesuje się kulturystyką naturalną , Piłka nożna-stoper , bramkarz -Love .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
w takim razie nie wiem z kad pytanie o cokolwiek na forum skoro jest nad wami jakis guru ktorego metody stosujecie i jestescie przekonani ze sa dobre
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podpór przodem - pompki

Następny temat

Trening w domu

WHEY premium