SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa trening siłownia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 470

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26
Witam, trenuje od jakichś 2 lat lecz teraz wracam po 4 miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na treningu(skręcony staw łokciowy), prócz siłowni trenuje Muay thay i Bjj oraz czasem biegam....
Mam pytanie do doświadczonych.
Chciałbym zmasować się do 90+ kg
Na dzień dzisiejszy mam 14 lat prawie 15 mam 186cm wzrostu 79-80 kg wagi na klatkę wyciskam 85 na płasko...
Moje pytanie jak trenować czy dokładać ciężary między seriami np. Klata? że robię 12/10/8/6 55kg 65 70 75.? I czy przy innych ćwiczeniach też, jak długie powinny być przerwy między seriami.. Oraz najlepsze ćwiczenia na masę, czy nie przeszkodzi mi w tym bieganie... Mam plan zmasować się do 90-95 kg i zrobić redukcje na rzeźbę bo po tej długiej przerwie wyglądam okropnie w porównaniu z tym przed kontuzją... Bardzo proszę o rady i odpowiedzi jest to dla mnie strasznie ważne.. ;)

Z góry Dziękuję.; )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Lekarz pozwolił już wrócić do treningów ? Ankieta by się przydała.

Ile razy w tygodniu i jak intensywne masz te treningi ?

Co do tego czy dokładać ciężaru - tak jesli masz możliwość i technika na to pozwala. Przerwy adaptacyjne, takie aby oddech był wyrównany i żebyś czuł się gotowy do następnej serii. Nie patrz na to ile wyciskasz, patrz na technikę.

Na mase to jest dieta, nie trening. Uwazam, że będzie ci bardzo ciężko nabrać masy przy takiej aktywności fizycznej i raczej skupiłbym się w tym wieku właśnie na sztukach walki które pomogą ci w ogólnym rozwoju i przygotują do późniejszego treningu na siłowni i zdrowym odżywianiu.





Zmieniony przez - Viren w dniu 2013-09-25 12:00:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1586
Ankieta, rozpisz swój plan , jeżeli zamierzasz biegac to ciężko ci będzie nabrać mase , spróbuj biegac 20min po treningu albo rowerek. Noi trzymaj miche 3g bialka na kg ciala 4g węgli noi tluszcze i będzie dobrze;p. MIcha to podstawa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening nóg ;d

Następny temat

Trening masa co i jak.?

WHEY premium