SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg - zadzieranie głowy

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51601 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hejka,
czy trenując martwy ciąg można/jest sens przy ciężarach bliskich maksymalnych zadzierać głowę (głowa swoje waży więc jako przeciwwaga trochę pomaga). Czy jest to szkodliwe?
Robię martwy 150kg jest to mój max i wtedy, żeby to podnieść zadzieram głowę, przy np 130kg jest głowa w linii z plecami. Od razu dodam, ze maksy robię sporadycznie raz na 1.5/2miesiąca. Czy tak warto robić czy lepiej uznawać swój max przy wykonywaniu ćwiczenia z głową w linii z plecami.
Reasumując czy są jakiekolwiek korzyści z podniesienia 20kg więcej i czy przewyższają skutki uboczne (o ile takie występują przy zadzieraniu głowy)?
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6559 Napisanych postów 62378 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778607
Prawidłowa technika martwego ciągu to wszystkie odcinku kręgosłupa powinny być w neutralnej pozycji, a co za tym idzie to zarówno odcinek lędźwiowy, piersiowy i szyjny musi znajdować się w neutralnej pozycji.

A neutralna pozycja jest przede wszystkim gwarantem bezpieczeństwa wykonania ćwiczenia i też bezpieczeństwa dla naszego kręgosłupa.

Jest taki można nazwać to tip, że jak się głowę odchyli do tyłu to jakby łatwiej ten ciężar unieść i łatwiej też utrzymać pozycje neutralną w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, ale w moim przekonaniu gra jest nie warta świeczki.

Dźwigasz już sensowne ciężary i nie ma sensu ryzykować przeciążenia czy kontuzji szyjnego odcinka kręgosłupa aby co nieco więcej podnieść.
Staraj się trzymać technikę martwego ciągu jak najlepszą co będzie bezpieczne dla Ciebie, a z czasem i tak będziesz się dalej rozwijał siłowo, a ważne żebyś trenował bezpiecznie bo w tym odcinku szyjnym dość duże naprężenia powstają.

Polecamy również: Nie rób martwego ciągu - wady i zalety


Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17726 Napisanych postów 132241 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1461067
Nie wiem ile w tym prawdy, ale na szkoleniu nam jeden z trenerów opowiadał jak dziewczyna odpłynęła, gdyż ucisk był na żyły, mózg się nie dotlenił i odpłynęła.

Na zawaodach itp mozna sobie pozwalać na różne myki, tak się liczy zaliczony bój.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zestawik

Następny temat

Dieta

WHEY premium