SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makroskładniki - jak rozłożyć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 501

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Cześć,
Mam pytanie odnośnie rozkładu BwT na redu. Przyjęło się, że tłuszcz w diecie redukcyjnej powinien być na poziomie 20-25%. A co w przypadku jeżeli łatwiej mi dostarczyć więcej tłuszczu niż np węgli?
Co powiecie na taki rozkład jak na foto. 180cm,90kg brak aktywności fizycznej, praca siedząca, sporadyczne, lekkie treningi na siłowni z powodu kontuzji.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Nic.
Jeżeli wygodniej Ci dostarczyć więcej energii z tłuszczów, to śmiało zrób w ten sposób.
Przy czym bardziej bym tu pochylił się nad białkiem - skoro trenujesz sporadycznie to 2g na kg masy ciała, to będzie bardzo dużo, więc jak już chcesz ładować białko jak kulturysta, to chociaż przyjmij dole widełki 1,6g na kg masy ciała.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1494
Koniu151
Nic.
Jeżeli wygodniej Ci dostarczyć więcej energii z tłuszczów, to śmiało zrób w ten sposób.
Przy czym bardziej bym tu pochylił się nad białkiem - skoro trenujesz sporadycznie to 2g na kg masy ciała, to będzie bardzo dużo, więc jak już chcesz ładować białko jak kulturysta, to chociaż przyjmij dole widełki 1,6g na kg masy ciała.


Dlaczego 2g białka na kg masy ciała to błąd jak się nie ćwiczy? Pytam serio, bo nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale istnieje coś takiego jak dieta niskowęglowodanowa, która zakłada właśnie większą podaż tłuszczów i bazowanie na nich, a węglowodany w mniejszej ilości. Jeżeli taki system żywieniowy bardziej Tobie odpowiada, to nie widzę problemu. Zobacz jak będziesz się czuł w ciągu dnia, czy też na treningu.

Poza tym, przy bardzo dużej podaży kalorii nie patrzy się już na to, czy tłuszcze są w zalecanej ilości 1-1,5 grama na kilogram masy ciała. Jedząc 700 gramów węglowodanów dziennie i ogromne ilości kalorii, dobija się na możliwe sposoby.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kształtowanie sylwetki - porady

Następny temat

Budowa masy mięśniowej - ocena

WHEY premium