SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mała redukcja tłuszczu + może siłownia?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 85
Siema
Za kilka miesięcy skończę 16 lat. Kilka lat temu byłem porządnie gruby, może nawet z 10-15kg nadwagi ale udało mi się to zrzucić zwykłym wychodzeniem z kumplami na boisko itp. Ale do dzisiaj zostało mi małe sadełko na brzuchu :D I chciałbym coś z nim zrobić przez te wakacje.

FOTO - http://i.imgur.com/ed0Ec.png - zdjecie akurat jest zrobione w lustrze pod kątem i nie do końca oddaje to jak wyglądam, ale myślę ze wiadomo co mi dolega (małe sadełko z przodu i zaokrąglone boki

Nie czuję się jakiś mega gruby, mam 178cm wzrostu i ważę 72.5kg (budowa dość grubokoścista). Regularnie gram w piłkę nożną, staram się nie jeść wielkich ilości słodyczy i innych świństw, nie mówię ze nie jem ich w ogóle, ale nie jem tego codziennie i jeśli jest taka potrzeba to bez problemów mogę je odstawić na rzecz owoców itp.

Chciałbym zrzucić to co zostało i jesienią pójśc na siłownię, bo chciałbym wyglądać kiedyś chociaż tak - http://linemed.pl/upload/66324_699153_13985273_S.jpg

Wiem, że bez pracy nie ma efektów, dlatego jestem gotów żeby dojść do celu :D
Wczoraj zacząłem a6w, nie wiem czy dotrwam do końca, ale chciałbym dojść chociaż do połowy.
Prawie codziennie są 2-3 godzinki grania w piłkę nożną, tylko z tym różnie bywa - boisko może być zajęte, możemy nie mieć ekipy etc ale zawsze cośtam pobiegam.
W domu mam rowerek stacjonarny i hantle 10kg no i drążek rozporowy, na rowerku mogę spokojnie jeździć codziennie, to sie chyba aeroby nazywa.
Teraz pytanie - lepiej jeździć codziennie na rowerku po 40min czy np 3 razy w tygodniu po 80? Jakoś na początku czerwca kilka dni jeździłem po 1h20min na rowerku dosyć szybkim tempem, po każdym "treningu" byłem cały mokry i nawet mnie nogi nie bolały tylko tyłek następnego dnia od siodełka :D

Czy dałbym radę spalić ten mały tłuszczyk z brzucha i klatki piersiowej samymi a6w i aerobami przez wakacje? A może nawet troche szybciej? Jakieś porady itp?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
Mity siejesz.

Nie ma przekonywujących przesłanek, że trening siłowy (obojętne jaki) w jakikolwiek sposób hamuje wzrost.

Z kreatyną też pojechałeś po bandzie

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
aeroby:tak
silownia:tak
dieta:tak
a6w:nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 85
Czemu nie a6w? Czytałem, że takie ćwiczenia nie spalają tłuszczu z brzucha tylko aeroby, no ale nie mam przecież 20kg nadwagi, a chyba a6w+te aeroby przez wakacje nie by nie zaszkodziły :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Weider chyba już się starzeje, bo zrobił trening na brzuch do niczego, ale że ma znane nazwisko, to amerykanie to promują. Wady (O)szóstki Weidera:
a.)program "matematyczny", czyli co jakiś tam czas coś dokładasz, aż wreszcie masz multum ćwiczeń, multum serii i multum powtórzeń
b.) brak jest cykliczności, czyli raz góra, a raz dół - w treningu jak w życiu
c.) ćwiczenia muszą być perfekcyjnie opanowane technicznie, więc nie są dla początkujących.
Zalety:
a. prosty, wręcz prostacki
b. łatwy do skopiowania
c. im więcej, tym lepiej - czyli największy mit treningowy, ale bardzo popularny i trudny do obalenia.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
a6w nie zaszkodzi ale moim zdaniem:za dużo pracy
w stosunku do efektów(sprawdzone nz wlasnym przykładzie).
Jak pojdziesz na siłownię i przyłożysz się
do siadow ,ciągow to nie bedziesz musial ruszać brzucha-sam się
zrobi ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
To zależy od predyspozycji. Jak jesteś ekto lub mezomorfem, to sam się zrobi. Jak endo, to trzeba nad nim popracować.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 85
A siłownia nie "zastopuje" mi wzrostu? Bo chciałbym jeszcze trochę urosnąć, a krążą plotki, że tak własnie może sie stać, chyba że tylko konkretne ćwiczenia źle wpływają na wzrost.

no i ponawiam pytanie co do rowerka - lepiej codziennie 40 min czy 3x80 w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
poszukaj artykułów to"plotki" zostaną rozwiane.
grasz regularnie w pilkę więc rower 3x40min. spokojnie wystarczy
...
Napisał(a)
Usunięty przez _Knife_ za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 85
Czyli np. rozpiętki hantlami 10kg nie są szkodliwe :D?

pytania troche glupie no ale coz :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Nawet wyciskanie w leżeniu nie zaszkodzi, bo nie jest w osi kręgosłupa. Pamiętaj: Tylko pytania niezadane są głupie.

Thinking is everything.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Studia - dietetyka

Następny temat

Dieta na masę wz. Carbo Cycling

WHEY premium