SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MT + boks = czy da się połączyć??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
co do gardy bokserskiej to sie nie czepiam bo odkad na boks chodze to rece ustawiam jak bokser ale jesli chodzi o nogi ... to lepiej nie ustawiac ich tak jak bokserzy bo na boksie tajskim go samymi low kickami zjadą i sam to przetestowałem na sobie ...
nauczy się chłopak takich trików i pozniej mu kuku na muay thai zrobią ;]


Zmieniony przez - 4rScorpion w dniu 2009-01-09 23:57:58

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3842
Można jak najbardziej ale trzeba by walczyć na treningach boksu w pozycji mt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Zaczynałem poważne treningi od boksu, potem zacząłem się interesować Muay Thai, aż w końcu poszedłem na trening. Powiem, że na początku niemiłosiernie obijali mi nogę low kickami. Z czasem oczywiście nabrałem obycia i teraz jest luz. Nadal wpadam na treningi bokserskie i bez problemu "przestawiam" się na inną pracę nóg. Boks jest świetnym uzupełnieniem technik ręcznych, z mojej strony polecam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
to że boks jest świetny to nie musisz pisać nawet tu chyba nikt nie ma wątpliwości ;]
co do zmiany pozycji są ludzie którym to nie sprawia trudnosci a są i tacy co mogą mieć z tym problemy...

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Chodziło mi o to, że boks jest świetnym UZUPEŁNIENIEM technik ręcznych w przypadku zawodnika trenującego Muay Thai. Co nie zmienia faktu, że jest świetny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
J.w

W wielu sekcjach MT, boks jest zaniedbany dlatego warto uzupelniac treningi MT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
ja uzupełniłem i nie żałuje
a jeszcze jedno trzeba uważać zeby na tajskim pozniej nie robic takich rotacji jak w boksie bo mozna z kolana w czache dostac

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 743 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13087
hehe wlasnie tez mi sie to rzucalo w oczy przy rotacjach bokserskich , takie okrezne ruchy sa na maksa niebezpieczne bo mozna niezle zarobic z kolana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Wogóle boks jest świetnym sportem i nie tylko jako uzupełnienie

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20005
j.w

Ja osobiście nie widze sensu,aby łączyć te dwa style.W większości sekcji Muay Thai w Polsce uczy się stylu europejskiego,gdzie kładzie się duży nacisk na techniki ręczne a mniejszy na klicz czy łokcie.

Jeżeli czujesz niedosyt technik bokserskich to znaczy,że trawiłeś do dobrego klubu Muay Thai

How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyobrażenia ;-)

Następny temat

Taekwon do Egzamin

WHEY premium