SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MIT CZY PRAWDA? KTO WIE ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5025

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 178
Witam mam pare pytan do osob ktore znaja sie na rzeczy. Zastanawiam sie nad paroma zagadnieniaami i nie moge uzyskac nigdzie konkretnych odpowiedzi poniewaz jedni mowia tak a drudzy inaczej i jedno drugiemu zaprzecza. Staram sie zgubic tluszczu i ciezko mi to idzie byc moze ze przez mala wiedze nieswiadomie samo sobie szkodze wiec prosze Was o pomoc. Mianowicie :
*Czy jajka mozna jesc w calosci czy tylko bialka ?
*czy owoce (jablka,pomarancze) spozywane max do godz 16 spowolniaja odchudzanie ? ( fruktoza)
*czy mozna pic mleko w malych ilosciach na redukcji ?
*czy faktycznie slodzik nie tuczy ? ( gora 2-3 tab. na dzien)
*czy mozna mieszac bialko z jog.naturalnym,mlekiem,twarogiem(czy takie laczenie szkodzi)?
*czy mozna dodac sliwki,rodzynki do j.naturalnego?
*slonecznik-tuczy?
Z gory dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam ;)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 234 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1202
*Czy jajka mozna jesc w calosci czy tylko bialka ?

można jeść całe, jeśli nie ma się problemów z cholesterolem

*czy owoce (jablka,pomarancze) spozywane max do godz 16 spowolniaja odchudzanie ? ( fruktoza)


owoce spożywane w nadmiarze mogą się odkładać w postaci tkanki tłuszczowej, ale jak zjesz w godzinach porannych jakieś owoce to się nic nie stanie, mają one dużo witamin przecież :)
tylko trzeba pamiętać o umiarze

*czy mozna pic mleko w malych ilosciach na redukcji ?

można pić normalnie, ale powiedzmy 0,5%
słyszałem teorie, że podczas redukcji powinno unikać się nabiału, ale jakoś nie jestem do tego przekonany

*czy faktycznie slodzik nie tuczy ? ( gora 2-3 tab. na dzien

słodzik to chemia, ja osobiście go nie używam i unikam cukrów


*czy mozna mieszac bialko z jog.naturalnym,mlekiem,twarogiem(czy takie laczenie szkodzi)?

przy redukcji najlepiej rozpuszczać białko w wodzie, można oczywiście w nisko tłuszczowym mleku
z jogurtem naturalnym nie próbowałem i nie spotykałem się z tym i jaki jest sens dodawania białka do twarogu?

co to pytania, to nie powinno szkodzić

*czy mozna dodac sliwki,rodzynki do j.naturalnego?


wg mnie mozna, tylko nie za duzo

*slonecznik-tuczy?


słonecznik łuskany (oczywiście naturalny nie żaden prażony, solony) powinien znajdować się w diecie, ma sporo białka i tłuszczy roślinnych które powinny znajdować się w diecie

tylko pamiętaj, że nie może być niczego za dużo
wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i ułóż dietę pod siebie
będziesz wtedy wiedział ile białka, tłuszczy i węglowodanów powinieneś spożywać dziennie

jeśli coś nie tak napisałem to niech ktoś mnie poprawi

Don't never let somebody tell you.. "You can't do something". You got a dream, you gotta protect it.
People can't do something themselves, they wanna tell you..
"You can't do it". You want something? Go and get it!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
zależność pomiędzy cholesterolem a jajkami to juz dawno obalony mit. mozesz wcinać spokojnie w całosci.

co do owoców- ja jestem na redukcji przeciwna- nie wnoszą w sumie nic pozytecznego. po pierwsze- cukry, a po drugie- witaminy w nich to kolejny mit. o wiele lepsze jest włączenie do diety stałej suplementacji kompleksem witamin.
gdybyśmy chcieli uzyskać niezbędne dawki witamin i biopierwiastków ze spożywanych owoców -musielibyśmy zjadać je w takich ilościach, że nasz przewód pokarmowy by temu nie podołał. O zaspokojeniu potrzeb na witaminy i biopierwiastki w sposób naturalny można by myśleć tylko wtedy, gdybyśmy mogli zjadać owoce natychmiast po ich zerwaniu lub wykopaniu z ziemi. Te kupione na targu czy w sklepie przeszły rozmaite operacje: były sortowane, przechowywane, transportowane, znów przechowywane w sklepie, często wystawione na działanie słońca. Po przyniesieniu do domu też je przechowujemy przeważnie w lodowce, obieramy, kroimy, gotujemy, a każda taka operacja niszczy pewną część witamin. I tak np. świeży zielony groszek po ugotowaniu traci 56 proc. witaminy C, jeśli był uprzednio mrożony 83 proc., a jeśli był w puszce 94 proc. Warzywa i owoce sterylizowane w słojach lub puszkach tracą 39 proc. witaminy A i 69 proc. witaminy B1 :DDD

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
j/kocio2009 - Wodyn w jednym z odcinków na TV SFD przyznał, że zjada 35 jaj dziennie. Jaja jedz bez obaw.

Jeśli chodzi o słodzik, to tutaj przywołam kolejny wielki nick. Koniu na redukcji wypija kilka litrów pepsi max i nic mu się nie dzieje.

Śliwki czy rodzynki należy ograniczać. Rano myślę, że nie zaszkodzą.

Słonecznik w odpowiednich ilościach nie zaszkodzi, ale słyszałem, że nie jest to najlepsze źródło tłuszczu.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
*Czy jajka mozna jesc w calosci czy tylko bialka ?
*czy owoce (jablka,pomarancze) spozywane max do godz 16 spowolniaja odchudzanie ? ( fruktoza)
*czy mozna pic mleko w malych ilosciach na redukcji ?
*czy faktycznie slodzik nie tuczy ? ( gora 2-3 tab. na dzien)
*czy mozna mieszac bialko z jog.naturalnym,mlekiem,twarogiem(czy takie laczenie szkodzi)?
*czy mozna dodac sliwki,rodzynki do j.naturalnego?
*slonecznik-tuczy?

1. Najwięcej wartościowych składników jest w żółtku. Związek między jajkami, a cholesterolem, to raczej mit.

2. Nie tuczy, bo nie jest cukrem, nie posiada kalorii. Daje jedynie sprzeczne sygnały dla mózgu co do obecności cukru w organizmie, ale we krwi wszystko się wyjaśnia. Z grubsza
Cola light, zero, max itd. wszystko co ma 0kcal i 0 cukru nie przeszkadza w redukcji.

3. Owoce, to fruktoza, fruktoza, to cukier prosty. Na redukcji raczej niemile widziane są owoce. 1-2 nisko ww ok.

4. Mleko, to nic wartościowego. Przetwory mleczne są raczej ok, ale niby trzymają wodę.

5. Wszystko można łączyć ze sobą.

6. Można, ale po co?

7. Tuczą kalorie, a nie słonecznik.

P.S
Nie tylko Koniu piję lajty na redukcji. Robi tak wielu kulturystów, dużo osób z tego forum też tak robi. Nie ma nic lepszego na podbudowanie psychiki. Słodkie = radość

Zmieniony przez - Ludi_ w dniu 2011-04-21 15:17:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Sam czasami kupuje sobie jakąś colę zero, ale nie pijam tego w takich wielkich ilościach, nie czuję takiej potrzeby

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 234 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1202
ja byłem przeciwnikiem jakichkolwiek słodkich napoi na redukcji, przetestuje na sobie i zobaczę jak to na mnie działa :)

Don't never let somebody tell you.. "You can't do something". You got a dream, you gotta protect it.
People can't do something themselves, they wanna tell you..
"You can't do it". You want something? Go and get it!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 178
Ok :) dzieki za Wasze opinie,pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krótkie pytanie

Następny temat

Spalanie tkanki tluszczowej

WHEY premium